Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaharapás esetén mit lehet...

Kutyaharapás esetén mit lehet tenni a gazda és a kutyák ellen?

Figyelt kérdés
A gyerekemet ma reggel iskolába menet megtámadta két kutya az egyik házból. Jelenleg a baleseti sebészeten vagyunk, a rendőrök szerint a menhelyet kell felhívnom, hogy elvigyék a kutyákat altatásra, mert magánterületen vannak, de már többször szóltam a gazdának, hogy a kutyák agresszíven viselkednek és tessék, megtörtént a baj, persze ő már nincsen otthon. Ilyen esetben mi a teendő? Természetesen feljelentést fogok tenni, és nem nyugszom addig, amíg a kutyákat el nem tűntetik, de mivel a rendőrök nem voltak valami segítőkészek és a látlelet is készül, bár több öltéssel kell összevarrni a fiam kezét, törése is van és a válla is sérült, nem tudom mi egyebet lehet tenni hogy egyrészt mi is megnyugodhassunk és mással se történhessen meg hasonló.

2016. jún. 15. 08:02
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
90%
Ha mégsem kamu a kérdés, remélem, hogy eljárás indul majd ellened a gyereked veszélyeztetése miatt. Szégyelld magad, megbuktál, mint anya és, mint ember.
2016. jún. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy a gyerek nyúlt be a kerítésen... így már más. Ez esetben nem a kutya és nem annak gazdája a hibás, pláne ha kint van a tábla is. Feljelentésnek sincs semmi értelme. Te, mint szülő vagy a hibás, mert nem tanítottad meg a gyereket, hogy nem nyúlunk más kutyájához, és pláne nem etetjük más kutyáját.

Én a tulajdonos helyében már rég feljelentettelek volna téged. Hogy jöttök ti ahhoz, hogy etessétek más kutyáját engedély nélkül?!

Nem, nem kell eltüntetni a kutyákat. Szegény gyerekednek kell megtanítanod, hogy soha többé nem nyúl be más kerítésén, más kutyájához, és nem eteti más kutyáját.

2016. jún. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
16%
Ezek a rendőrök sík hülyék lehettek. A törés az már súlyos sérülés, kiskorú az áldozat, szerintem simán eljárást kellene indítaniuk hivatalból, bármiféle feljelentés nélkül.
2016. jún. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
100%
#24 vagyok: Ja, hogy a gyerek nyúlt be a kerítésen, bocs, akkor nem szóltam.
2016. jún. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
92%

De rühellem az olyan "szülőket" akik azt hiszik,hogy mások azért tartanak kutyát, hogy a gyerekének jó legyen és legyen mit simogatnia. Ideje lenne felfogni, hogy NEM KÖRÜLÖTTETEK FOROG A VILÁG, nem minden a gyerekedért van.

Ha BENYÚLT A KERÍTÉSEN akkor viseld a következmènyeket! Remèlem feljelentenek kiskorú veszélyeztetése miatt.

2016. jún. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
94%

A gazda helyében mèg jól el is vernèlek!

Magyarázd el a gyerekednek, hogy azért történt a baleset, mert nem figyeltèl oda, nem gondolkoztál és te tehetsz az egészről. Ha az én kutyámat próbálnád meg ezért elaltattatni akkor most a lakásodat is kiperelném alólad. Ès igen, az a minimum, hogy fel is jelentenèlek kiskorú veszélyeztetése miatt. A gyámügyig is elmennèk. Szerencsétlen gyerek,most egy életre félni fog a kutyáktól a hülye szülő miatt.

2016. jún. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
92%
Te hülye vagy????? Miért kellene a kutyának szeretnie a gyereket? Ne te mondd már meg, hogy az én kutyámnak szeretnie kelljen a kölködet! Azt hiszed mert a világra pottyantottál egy kölköt már jogod van eldönteni, hogy kit kell szeretnie a kutyámnak? Elárulom, hogy az ên kutyám is utálja a gyerekeke,NE NYÚLJANAK BE A KERÍTÈSEN ÉS AKKOR NEM HARAP! Te primitív állat! Téged kéne elaltatni! A gyereknek meg tanítsd meg, hogy más TULAJDONÁHOZ nem nyúlunk! Tipikus hülye magyar szülő.
2016. jún. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
94%

Hehe. :D Ez szerintem is kamu lehet, ilyen ostoba emberek nincsenek.

De beleélem magam a szituba. Az én kutyám is őrzi a területét, és neki a gyerek addig gyerek, amíg olyan 4-5 éves maximum. Utána már nem tesz különbséget.

Viszont én nem bírom a kölköket, és általában a szüleik miatt, szóval lehet, hogy én felkaptam volna a kaját és a gyerekhez vágtam volna. Mi van, ha épp nem is tudom, betegek és nem ehetnek meg mindent? Vagy egy napig nem szabad enniük műtét miatt? Akkor a kis izé veszélyeztette az életüket.

Szóval igen, ha ez valóban megtörtént, akkor az 100%-ig a te hibád.

2016. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
84%
Igen, meg kellett volna vele etetnk a kaját. Vagy az anyjával. Az enyém is sovány volt,mert volt egy nagyon komoly betegsége, ráadásul allergiás is, nem ehet bármit. Szóval ha megláttam volna, hogy megpróbáljátok etetni,előbb szakítottam volna le a karotokat mint a kutyám. Ja igen,ő is harap. Utálja az embereket, védi a kerìtèst ès ha benyúlsz mèg a fejedet is leszaggatja. A kaját meg nem fogadja ek, úgy van tanìtva. De èn nem engedtelek volna el titeket, ásóm van, a kertem meg hatalmas.
2016. jún. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:

Elmondom mit tehetsz:

1

hívd fel azoknak az ismerőseidnek a figyelmét akik veled egy szinten vannak arra, hovy idegen kutyához nem nyúlunk be a kerítésen! A kutya nem agresszív, csak vèdi a területét ami jogos ès ez a dolga. Nem fog különbséget tenni egy gyerek ès egy 80 éves nèni között.

2. Remélem megtanultátok, hogy idegen kutyát nem etetünk, mert nem a te vagy a gyereked szórakoztatására van tartva, a gazdája ad neki enni. Ha sovány annak lehet egészségügyi meg sok más oka is.

3. Te NEM SZÓLHATSZ azért a gazdának (egyszerűbbre lefordítva semmi közöd hozzá), hogy az ő tulajdona a magánterületén hogy viselkedik. Ha benyúltatok viseld a következmènyeket!

4. A helyedben nem vagdalóznék,nem tennèk feljelentèst mert a gazda helyében feljelentenèlek zaklatásért, a gyerek veszèlyeztetésért (valóban megérne egy gyámügyes vizsgálatot) ès esetleg birtokháborításért vagy a magántulajdon megsértéséért vagy bármi másért amit az ügyvéd mond.

5. Ismerd el, hogy a baleset miatt te vagy a hibás, te vagy a felelős, a te gondatlanságodból történt. Értelmes,felnőtt ember nem engedi a gyerekének, hogy enni adjon egy kutyának ráadásul egy olyan kutyának aki állítólag agresszív is.

6. Velem sem járnál jól ilyen esetben, mert már az első beszólásra minimum telibenyomtalak volna a magasnyomásúval "vèletlenül" kocsimosás közben. Az enyém is ugat és támad ha megközelíted a kerìtést. És kaját nem fogad el,viszont a kezeteket letèpi ha benyúltok. Ha engem fenyegetnél meg a kutyámat akkor biztos lehetsz benne,hogy addig nem nyugodnék amìg ki nem csinállak. Szóval a helyedben hallgatnèk mint a car a gazban és nagyon szégyellnèm magam.

2016. jún. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!