Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van a falunkban egy külföldi...

Van a falunkban egy külföldi család ahonnan kaphatnék kiskutyát. Van mini yorki és csivava is, szerintetek melyiket válasszam, melyikel van kevesebb probléma egészségileg?

Figyelt kérdés
2016. jún. 16. 20:45
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Felénk nem szokás ennyi pénzt áldozni egy kutyára, nincs is miből, alig van valakinek munkája. Ezért általában kisebb testű kutyákat tartanak, legtöbben maradékkal etetik őket, amit a konyháról el lehet hozni. Ugyanúgy egészségesek azok a kutyák is, nem 4-5 évig élnek, mint sok túlszaporított, az állatorvos is megmondta. Nincs itt annyi kórság, mint Pesten, a gyerekeket se viszik minden karcolással dokihoz, meg versenyeznek, melyik hány oltást kapott. Persze nem a kötelezőekre gondolok, azt megkapja mindenki. Ne higgyétek, hogy a városiak többet tudnak az állattartásról, legfeljebb satnyábbak az állataik, jobban kell óvni őket, itt nincs ilyen túlféltés.
2016. jún. 17. 11:08
 22/48 anonim ***** válasza:
16%

Szaporítótól vettünk 1 hónapja Yorkit, 8 hetes volt. 1 oltása volt csak meg és "mininek" árulták ami NEM LÉTEZIK (mielőtt jönnének az oltások). Ezek ellenére elhoztuk. Azóta sem bánom, makk egészséges. És nem lesz pici kutya. Most 12 hetesen 1.5 kiló korul van. Ki lehet fogni jól is a kiskutyákat. És most Nem azt mondom hogy csak szaporítóktól vegyen mindenki. Dehogyis. De van olyan szaporító aki figyel a kutyákra.

Nem csak a törzskönyves kutya a kutya. Ugyanúgy kialakulhat azoknál is betegség. Ez mindig benne van. Ha neked tetszenek azok a kutyák és onnan szeretnél akkor hát vegyél onnan. Mindenkinek szíve joga eldönteni.

Fajtát illetően meg egyértelmű.. Yorkshire

2016. jún. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
75%

Figyi babám, engem ezzel nem etetsz be. :D Falusi vagyok, mégis felelősen tartom a kutyámat (örökbe van fogadva) és soha nem vennék szapitól. Undi dolognak tartom.

Szóval attól még, hogy valaki nem Pesti, nem lesz felsőbbrendű barátocskám :D Ugyan úgy tessék maximális odafigyeléssel kutyázni. Ha valaki a falusi voltával takarózik és menőzik, az gáz.

2016. jún. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
43%
Az egyetlen paraszt itt te vagy kérdező.Minek kérdezel,ha leszólod utána a válaszadókat?
2016. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
86%

A falusi élet mentség lenne a primitívségre? Kétlem. Rengeteg "falusi" embert ismerek akik ennél jóval többet is áldoztak arra ha fajtatiszta kutyát szerettek volna.

Akkor tifelétek ki szokás dobni a kutyát is ha az állatorvosi költségek meghaladják azt a keretet ami a kutyára szántok! A " ti félétek" miatt van tele a gyepmesteri telep? Inkább tanulj tovább, hátha kiszakadsz a "mifelénk" környezetből ès meglátod, hogy nem a te gondolkodásmódod a normális, hátha meglátod, hogy mifelènk hogy működik a kutyatartás.

2016. jún. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
91%

Ja és még valami! Ezek szerint felétek az állatorvos is egy b@rom. Vidd el akkor a beteges yorkie-t, etesd moslêkkal, aztán majd amikor majd folyik a szeme meg a füle és mindenre allergiás akkor írd ki ide a kérdést, hogy vajon mi a baja!

Az nem baj, hogy 5 évesen nem lesznek fogai és gyenge az idegrendszere,az a lényeg, hogy a falusi iskola előtt villoghass a "fajtatiszta" kutyáddal aki maradèkon él. :D nagyon röhögnék ha nem sajnálnám előre a kutyádat.

2016. jún. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
90%
Azzal egyetértek,hogy nem csak a törzskönyves kutya a kutya. Nekem mentett keverékem van, az is kutya. Viszont a TENYÈSZTŐ (!) garanciát vállal arra, hogy a kutyája nem lesz beteg. Mari néni aki a sufniban tenyészt kiskutyákat és nem tudja, hogy mi alapján kell kizárni az állatokat a tenyésztésből, ő nem vállal egészségügyi garanciát. A hozzá hasonlókkal együtt rontja a vérvonalat és a genetikáz azért, hogy a ruppótlan (nem tudok szebben fogalmazni) hülyèknek is lehessen olcsón "fajtatiszta" kutyájuk. Mert kell sznoboskodni a fajtatisztával, de pénz az nincs rá, így meg kell venni olcsón.
2016. jún. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
20%

Néztem törzskönyves kutyát is. De nekem ő tetszett. És mivel van allergiás a családban így nem tudtam egy keveréket hazahozni. Nem azert kellett a fajtatiszta de "olcso kutya", hogy mutogassam.

De hát mindenki magából meg az édesanyjából indul ki. Na csókolom az összes bunkót itt. Kezdhetnétek valamit az életetekkel néha napján ahelyett, hogy itt őrjöngtök a kérdések alatt. :*

2016. jún. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
84%
Allergiás a keverékekre? :D van sok olyan fajta amelyik "nem vedlik", de akinek allergiája van az pontosan tudja, hogy nem a szőrre alakul ki. :D
2016. jún. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
Nem indulhatok ki magamból, mert nekem pl.keverékem van. Nálunk is van allergiás a családban, lehet ha fajtatisztát választottam volna akkor nem lenne gond. :D
2016. jún. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!