Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mi tévő legyek? (hosszú)

Most mi tévő legyek? (hosszú)

Figyelt kérdés

Az ismerősök vettek egy yorkiet szapitól 9 hónapja. Tegnap hívtak, hogy megunták a kutyát vigyem el vagy kirakják mert nekik nem kell..... Amit tudni kell róla: Életében nem volt utcán, egy dobozban vagy a kertben élt, nem szoba tiszta emiatt meg mivel nem foglalkoztak vele és sokat rongált rendszeresen verték. Nem mer 1 méternél közelebb jönni az emberekhez. A szőre ápolatlan és koszos (holnap reggel megy hozzá barátnőm, ő kozmetikus).

Nekem ő lesz az első kutyám, a szüleim megengedték, hogy elhozzam. Tisztában vagyok, mivel jár egy kutya idén nyáron terveztük az elsőt megvenni.

A kérdésem az: Mire figyeljek? Mivel bántották, így fél. Nyár közepén szeretném kutyás táborba vinni magammal. ( Barátom kutyás ő ajánlotta :) ) Szerintetek sikerülhet? Hogyan tudnám elkezdeni a szocializációt vele?



2016. jún. 16. 22:44
 1/7 anonim válasza:
39%
Sokat foglalkozz vele es sokatsimogasd h megszeressen. Szerintem sikerulhet csak sokat legyel vele es tanitsd is meg par szukseges dologra.
2016. jún. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1.: légy vele NAGYON türelmes! Tényleg. Ne erőlködj, nem fog elsőre odajönni!

2.: vidd el egy állatorvoshoz, oltások, szívféreg teszt, stb.

3.: IVARTALNITÁS

4.: kutyasuli, ott tudnak segíteni szinte bármiben

Hidd el a bizalmába fog fogadni Téged, idővel, de megéri!

2016. jún. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez szép menet lesz egy ilyen kutyussal. Őszintén szólva, nem biztos, h neked mint első kutyásnak való feladat.

Az embertől félelem eleve terápiát igényel. Szépen, fokozatosan kell rávezetni, hogy oda merjen menni hozzád. Egyszer láttam ilyen kutyussal foglalkozni hozzáértőket: kaja a kézben, leguggolsz úgy, hogy a kutyának háttal legyél és közben kínálod neki a kaját. Nem tudom milyen időtartam egy ilyen terápia, de biztos nem pár nap.

A másik a szocializálatlanság, ami egy másik dolog ami már magában is komoly meló. 9 hónaposan már túl van az érzékeny időszakon, ami eddig volt az jól beleégett, ezután hosszú távon kell kigyúrni belőle.

Bocs, nem megijeszteni akarlak, csak tudd mibe vágsz bele. Mondjuk az enyém nagytestű volt - az hogy kistestű könnyíthet a helyzeten (fizikailag), meg persze az adott kutyától is függ. Ha belevágsz mindenképp kérj segítséget. Szerintem a kb. egy hónap múlva lévő tábor még korai, de majd meglátod mi a helyzet.

2016. jún. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Szocializálni kell, amihez kérjél segítséget kutyatrénertől.

Elsőre nem hiszem, hogy ajánlani fogják a csoportos foglalkozást, csak az egyéni tréninget.

Állatorvoshoz vidd el és ahogy feljebb írták, ivartalaníttasd.

Kutyakozmetikushoz is vinni kell, de ahhoz is csak akkor, ha már jobban megszokta az embereket, mert az is elég nagy stressz lesz neki.


Szerintem az, hogy reggeltől-estig vele legyél nem jó megoldás, mert ha később ezt nem tudod megtenni, akkor meg attól lesz kiborulva.

Ki kell neki alakítani egy normális napi rutint és abba beleszoktatni. De első körben a bizalmát kell visszaállítani az emberek felé, ami hosszú folyamat lesz.


Az ismerőseidet meg feljelenteném állatkínzásért.

2016. jún. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is nagyon rendes tőletek, hogy magatokhoz veszitek. :)


9 hónapos, még semmi nem késő, meg aztán egy szocializálatlan yorkival még mindig könyebb, mint egy szocializálatlan németjuhásszal (már ha konfliktust okozna a kutya, méretéből adódóan :) ).


Az első napokban ne nagyon fogdossátok meg hívogassátok, csak szokja, hogy veletek él egy fedél alatt.

Kézből etetés jó ötlet, de ezt is úgy, hogy leguggolsz, leülsz és szépen kivárod, amíg odajön.


Ha kitartóan és türelmesen foglalkozol vele, akkor javulni fog mindenben, lényeg a türelem, mivel nem pár napos meló lesz :)

2016. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a tippeket!!!

Voltunk dokinál, az oltásai rendben vannak, kapott féreghajtót a biztonság kedvéért, meg kullancs elleni gyógyszert. A szívférgessége negatív lett, az ivartalanítást jövő hónapra tettük ;)

A doki ajánlott egy trénert akivel már beszéltünk és jövőhéten kezdünk addig is adott egy csomó tippet, hogy mit csináljunk. Kialakítottunk neki egy privát részt ahova akkor tud bevonulni amikor szeretne. Ott van a tálja, párnája, játéka. A szőrét barátnőm megcsinálta mielőtt elhoztuk. Nagyon aranyos lett!!

Ha esetleg van ötletetek, hogy milyen játékot vegyünk azt nagyon szivesen fogadom! Láttam ezeket a baby KONG játékokat. Vélemény esetleg?

2016. jún. 20. 15:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs, ismerősnek van KONG labdája és bírja a strapát.


Amit viszont NE vegyél, azok a trixie zöld színű, "fogpucolós" játékok, mert nagyon könnyen szétrágható és az ígéretekkel ellentétben nem emészthető anyagból van, szóval veszélyes: [link]


Labdából még a ROGZ jó, a falattal tölthető labdával például nagyon jól elszórakozik a kutya.


Közös játékhoz meg valami kisebb méretű kötelet is vehetsz a kutyusnak, csak finoman játszatok, mert a yorki azért nem egy kötélhúzó bajnok :D (Ha nagyon dzsuvás lesz idővel a kötél, mosógépben is ki lehet majd mosni.)


Ha szereti a sípolós dolgokat, akkor valami masszívabb sípolós plüsst is vehetsz neki. Ha hajlamos tépni, szaggatni a plüssöket, akkor csak felügyelet mellett engedd játszani vele, nehogy lenyeljen belőle.


Nekünk például Fressnapfos (AniOne márka) sípolós plüss tigrisünk van, nem tudom, kisebb méretben gyártanak-e, de elég jól bírja a strapát: [link]

2016. jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!