Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya santitas trukk tanitasa?

Kutya santitas trukk tanitasa?

Figyelt kérdés

A kutyamnak szeretnem megtanitani a "santit" trukkot.

Valami modszer,hogy hogy megy a legkonnyebben?,

Jelenleg is probalkozunk vele eddig azt tanitottam neki meg h a macsat/karjat "racsavarta" a kezemre es ugy megyunk.Eljutottunk odaig h egy kis reszet erinti a kezemnek a mancsaval.Viszont ahanyszor el akarnam huzni a kezem mindig lerakja a macsat.

Valami tipp,hogy hogyan tovabb?

A kutya azt is tudja hogy felemeli a mancsat de amint ra akarnam venni hogy ugy mennyen rogton lerakja.

Klikker modszerrel tanitom.


2016. jún. 16. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyire húzod el a kezedet? Próbáld csak kicsivel előtte vinni, hogy még ne lerakni akarja, hanem utolérni a levegőben lévő mancsával és rárakni. Ezt ki kell sakkozni, hogy mikor érzi úgy a kutya, hogy van még esélye odaérni. Ha inkább lerakja, akkor sok volt a távolság. Viszont ha egy negyed lépést is megy a kezed után felemelt manccsal, mehet a klikk.
2016. jún. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy ha magára az elhúzásra akarja lerakni, akármilyen kicsire is, akkor csapd be. Húzkodd el a kezedet egy tizedmásodpercre, arra a minimális távolságra, amire már elkezdi lerakni a mancsát, aztán azonnal rakd vissza, és kérd tőle, hogy csinálja tovább, mintha nem értenéd, miért rakta le. Ezzel semlegesíted az elhúzás ingerét, és tovább fog menni egy idő után, nem futja meg a felesleges "lerakom-a-mancsom-ja-mégsem-csinálom-tovább" kört.
2016. jún. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
A pórázba akaszd bele a lábát, hogy felemelje! Előrör tegyen 1lépést mondd a parancsszót. Ezt többször csináld meg. Utána lehet több lépést megtennie. Akkor is mondd a parancszót. Egy idő után elhanyagolható lesz a póráz
2016. jún. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
2016. jún. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Túl gyorsan haladsz. Először ne vedd ki a segítségeket, csak fokozatosan építsd le. Én is ezt a módszert használtam, a kezem után vastagabb fadarabot, majd vékonyabbat hoztam be, míg végül a target már csak jelképesen volt ott, de a kutya már magától csinálta mindezt.
2016. jún. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat:)

A kutya megtanulta a trukkot :))

2016. jún. 19. 22:13
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Gratula, hamar ment! :)

Hogy csináltad?

2016. jún. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!