Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokan miért nem szánnak pénzt...

Sokan miért nem szánnak pénzt kozmetikára? Inkább otthon minden szaktudás nélkül nyírják a kutyáikat

Figyelt kérdés

Kutyakozmetikus vagyok, nem véletlenül ez is egy szakma.


Vannak időnként olyan vendégeim, akiket eddig otthon nyírt a gazdi aztán mikor gáz van,akkor már inkább elhozza.

Gondolok itt benőtt körömre,a talpszőrre már durva szinten csomós,tele van toklásszal és miért sántít a kutya? :O, akkor a nemi szervek körül is kb mint a beton úgy össze van állva,mert Fifike ott nem szereti ha nyírjuk. A füleik is borzasztó állapotokban szoktak lenni.


Legalább évente 2x szakemberhez elvinné a legtöbb ember a kutyáját nem lennének ilyen gondok. Az,hogy a csomók alatt meg rohad a kutya bőre ne is beszéljünk. De azért jó móka otthon nyírni a kutyát és a részletekre nem figyelni!!!


Mellesleg esztétikailag is úgy néznek ki mint akit egy másik kutya megtépett.


Míg nem raktam le a szakmát addig kozmetikushoz hordtam a kutyákat,mert azt akartam évente 2x-3x teljesen rendben legyenek!


Nem várok megoldást a kérdésemtől,de megfogalmazódott bennem,meg hátha van aki otthon nyírja a kutyáját és tudna vmi magyarázatot adni arra,miért nem egyszerűbb évente 2x-3x elvinni az ebet.


Egy kutyás csoportban vki írta,hogy 4-5 nap volt mire a két kutyát lenyírta,most komolyabb jobb otthon szenvedni?

Mint sem 1,5-2 óra alatt teljes generálban rendben van a kutya?


2016. jún. 19. 12:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
25%
nem tudom mennyi idős vagy, van-e gyereked, lakáshiteled?
2016. jún. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
25%
estleg erre nem jut. Elképzelhetetlen?
2016. jún. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Nincsen se gyerekem,se lakáshitelem.

Albérletem lakom egyik barátnőmmel, két kutyám van. Szóval azért tisztában vagyok a költségekkel.


De pl a házhoz járós kozmetikusok olcsóbban dolgoznak, én szalonon kívül járok házhoz is és egy kistestű kutya teljes kozmetikájáért kérek 3200 ft-ot.Szerintem nem nagy összeg.

2016. jún. 19. 12:24
 4/34 A kérdező kommentje:
Volt olyan vendég akit a kozmetika után az állatorvoshoz küldtem,mert a kutyának a húsában volt a körme,azt nem tudtam megoldani,kisebb műtét kellett hozzá. Gondolom nem 3-4 ezer ft volt a műtét.
2016. jún. 19. 12:25
 5/34 A kérdező kommentje:

Ha beteg a kutya akkor is azt mondják,hogy nem telik orvosra?


Egy kozmetika is fontos egészségügyi szempontból,amiket le is írtam.

2016. jún. 19. 12:26
 6/34 anonim ***** válasza:
77%

Minek? Marmint persze van par fajta aminel szukseges lehet a bunda nyirasa, de annak is inkabb esztetikai okai vannak (szebb az emberi szemnek), de sok esetben pl. teljesen felboritja a kutya hohaztartasat (nalunk is, nem csak a hidegtol, hanem a melegtol is vedi a bundaja). A korme kopik magatol, ha megsem akkor kb 4 havonta visszuk kivizsgalni a kutyat dokihoz pikk-pakk megcsinalja. Furdetni en is megtudom (bar nem nagyon kell nagyon tiszta kutya es a legnagyobb gane is szaradas utan kiesik belole), de nem kell sokszor. Bundajat elkefelgetem en egy furminatorral, ha csipasodna a szeme akkor kamillas langyos vizzel megtorolgetnem (hala a jo egnek ritkan van ilyen).


Szoval a kerdes inkabb az milyen olyan szolgaltatast tud nyujtani egy kozmetikus "szakember", amit en otthon nem tudok megcsinalni vagy egy allatorvos vizsgalat utan ne tudna megoldani.

2016. jún. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
84%

Akinek a kutyáját sűrűn kell nyíratni és inkább otthon nyírja meg hogy kinézzen valahogy valószínű hogy nem szalad vele orvoshoz sem :/ Ez egy igen jó kérdés én nem járok a kutyával kozmetikushoz mert még kicsi de azt hiszem a közeljövőben én is meglátogatom. Egyébként én még nem jártam kozmetikusnál. Ha megengeded kérdeznék párat.


Olyan szolgáltatás van hogy a kutya szőrét ne nyírja csak átnézze kiszedje belőle a beletapadt dolgokat (toklász és hasonló fűfélék) + jól kifésülje? Gondolom egy kozmetikus alaposabban és hatékonyabban csinálná meg mint mi itthon. Előre is köszi.

2016. jún. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
23%

ok,akkor sztem megérted, hogy van lakáshitelem, gyerekem, kutyám. 6 éve voltam fodrásznál, kozmetikusnál,pedig nem kieresek rosszul. imádom az állatokat, halaim vannak, anyuéknál 2 kicsi termetü keverék kutya. Elviszem őket évente 2x,m 3,x én oldom meg. Megtanultam,hogy kell egy pumit szőrileg ellátni. A kozmetikus megcsinálja, énn utómunkákat végzek.

El vannak látva egész évben, jól érzik magukat, szeretjük őket, ők is minket,szerintem ez a lényeg.

futtatva vannak, kajailag figyelünk rájuk. Tudom, tehetnék többet is, de azt a többet a fiaimra költöm, sorry.

2016. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
16%
mt jaavasolsz, anyuéknak ne legyen kmutyája,vagy én dobjam el a gyerekem?
2016. jún. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

12:30-as


Igen lehet kérni csak fésülést is, ilyenkor csomó mentesítjük a kutyát,kivesszük a toklászt,bogáncsokat,gallyakat stb. Ha szükséges akkor nemi szerveknél,tappancsból kinyírjuk a szőrt,ha gazdi kéri levágjuk a körmét és kitisztítjuk a fülét is.



Nem mondtam olyat,hogy dobd el a kutyákat vagy a gyerekedet kedves utolsó!

Csak vannak fajták amik kozmetika igényesek,úgy válasszunk lehetőleg kutyát,hogy tudjuk mi vár ránk.

Pl a yorkik,bichonok,uszkárok kozmetika igényesek,ha nem vagyok benne biztos,hogy évente minimum 2x-3x el tudom vinni kozmetikába akkor inkább más fajtát választok.Ennyi.


És nem azt mondtam,hogy mindenki aki otthon nyírja a kutyáját rosszul csinálja! De sajnos sokan fél munkát végeznek.Amit írtam is. De ha te minden hajlatban minden nehézség nélkül profin megcsinálod gratulálok hozzá. De kevés aki pontosan és jól csinálja,nem esztétikailag értem.



Amúgy persze mindent meglehet otthon csinálni nem mondtam,hogy nem, ezért vannak otthon gyógyítsuk meg a kutyát,mert minden orvoshoz vinni és stb...

Ja meg ezért vannak lábra nem álló kutyák akiknek a talpukon már konkrétan beton a szőr,mert a kedves gazdi onnan nem nyírja ki a szőrt.

2016. jún. 19. 13:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!