Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak miért nincs normális...

Kutyáknak miért nincs normális fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy megoldható a hormonális fogamzásgátlás náluk is, csak nagyon veszélyes. Nem értem... Ha nekünk, embereknek már annyi féle fogamzásgátló áll rendelkezésünkre, nekik miért nem dolgoztak még ki megfelelőt?

A kiskutyám (7 hónapos, szuka) tegnap esett át az ivartalanításon. Ennek az oldalnak nagy szerepe volt benne, hogy így döntöttünk. Rengetetg érv szól mellette: későbbi betegségek elkerülhetők vele, nem kell a tüzeléssel "bajlódni", bármikor mehetünk majd sétálni, stb.

De most, ahogy elnézem a kiskutyámat, hát megkérdőjeleződik bennem a döntésünk helyessége. Ha tudna ilyesmiről gondolkodni, meg beszélni, szerintem nem mondaná, hogy szeretné kivetetni a teste egy részét... Fájdalmasan néz (kapott fájdalomcsillapítókat), tegnap megpróbáltam megetetni, erre amint elétettem a kaját, hányt egy nagyot. Aztán este is hányt még többször, pedig koplaltattuk a műtét előtt. Ki sem mozdul a helyéről, inni is csak úgy volt hajlandó, hogy a feje alá tettem a tányért. Egyszóval, borzalmas az egész, rettenetesen sajnálom szegényt, és hiába tudom, hogy csak pár napig tart ez az állapot, akkor is... Egy egészséges kutyával ilyet kell tenni, mert nincs más mód a fogamzásgátlásra?


2010. ápr. 13. 08:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

egy nappal a műtét után még természetes, hogy ilyen.

Semmi baj nem lesz és jól döntöttetek.

Hosszútávon az embernél sem jó a fogamzásgátló.

Nem jó kemikáliákkal tömni a szervezetet.

2010. ápr. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elméletileg létezik tüzelésszagtalanító tabletta, sőt esemény utáni injekció is kutyusoknak, de más módszert én sem ismerek.

Lehetséges, hogy az egyetlen igazán hatásos módja valóban csak a műtét. Egyesek szerint embertelen, de az én szuka kutyusom is átesett rajta, mert kan kutyussal együtt tartjuk. Kaptam érte hideget-meleget, hogy milyen embertelen vagyok, de azt gondolom, hogy miután átvészelte a műtét utáni napokat, sokkal kiegyensúlyozottabb lett. És állítólag tovább is élnek az ivartalanított kutyusok. Én csak azt tudom, hogy őt is menhelyről hoztuk, és a támadóknak is mindig azt feleltem, hogy miből etessek évente 2x 5-6 kiskutyát, mikor nem tudom úgysem elajándékozni őket??? Kerüljenek menhelyre, ahogy az anyjukat is onnan hoztuk?

Ne törődj azzal, ha esetleg rosszindulatú megjegyzést kapsz. A kutyusod túl lesz rajta, és ha egyesek szerint kínzás is, én azt gondolom, hogy ma már a felelős állattartás része. És nem mellesleg a támadókat az sem érdekli, hogy 22 ezer Ft egy ilyen műtét, ha nem szeretnéd a kutyát és nem akarnál jót neki, ki sem adnál rá ennyi pénzt.

2010. ápr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy csak átmeneti a dolog, de ez nem vigasztal. Nagyon rossz látni, hogy szenved.

És tisztában vagyok vele, hogy az emberi fogamzásgátló sem teljesen veszélytelen, de elenyésző a kockázata a kutyákéval szemben. Nem tartom ezt igazságosnak. Nagyon drasztikus dolog, amit tennünk kell velük.

Most őszintén... Melyik nő vetetné ki a méhét, ha már nem akar több gyereket? Nem nagyon hiszem, hogy van ilyen, de legalábbis nem sok.

Az állatokkal sem kéne ezt tennünk. Sajnos tudom, hogy jelenleg nincs erre jobb módszer, de nem értem, hogy miért. Van valami gyakorlati akadálya?

2010. ápr. 13. 08:48
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha belegondolsz a kutyák ciklusa és megtermékenyülési periódusa teljesen más mint az emberé, valószínű ez az oka h nekik nem tudnak/lehet normális fogamzásgátlót kifejleszteni.

Az vigasztaljon, h most rossz neki, de mivel a kutyák a jelenben élnek, így már 1 hét múlva sem fog rá emlékezni. Valamint mivel nem gondolkodnak összetetten, így az sem "merül fel benne", h milyen gonosz vagy h ilyet tettél vele. És gondolj bele ha nem csináltatod meg és 8-10 évesen kéne mondjuk emlődaganattal műteni, ugyanígy érezné magát a műtét után és közben beteg lenne, nem lehetne tudni h rosszindulatú vagy sem, stb.

A legjobban döntöttél! Fiatal kutyus gyorsan túl lesz rajta és emlékezni sem fog rá.

2010. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyógyszer kifejlesztése rengeteg pénzbe kerül, a tökéletesítése pedig még többe. Az emberi fogamzásgátlókat már sok-sok évtizede fejlesztik, ennek köszönhető, hogy mostmár ilyen alacsony a hormontartalma. A kutyák számára készült fogamzásgátlóra sokkal kisebb igény lenne, valószínűleg nagyon drága lenne és senki sem használná rendszeresen. Amúgy embereknél is a művi meddővétételt javasolják az orvosok olyan esetekben, amikor már biztosan nem akar az illető több gyereket.
2010. ápr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos kivetetem a méhem, vagy legalábbis elköttetem a petevezetékemet, ha már meglesznek a lurkók. Hosszútávon nem túl gazdaságos a fogamzásgátló, a műtét meg nem olyan megterhelő. Sokaknak veszikki egészségügyi okokból a méhét, embereknél is, általában már csak akkor, mikor baj van, de az ember is dönthet úgy, hogy megelőzi a betegséget, és megműtteti magát.

Tény, hogy a kutyus nem tud erről beszélni, de bármennyire értelmes és érzelmes lények ők, emellett ösztönlények is, tehát, ha beszélni tudnának biztos manccsal-foggal tiltakoznának a dolog ellen, mert nekik ez a természetes, az élet értelme, hogy tovább adják a génjeiket, emellett az ösztön mellett a gazdi mindig második helyre szorul.

Most rosszul érzi magát, de hidd el, még ha lenne is gyógyszer, és csak 1,5X lenne drágább az emberi fogamzásgátlásnál, ezt anyagilag nagyon kevés ember engedhetné meg magának. Talán még ti sem, és a végén ti is úgy döntenétek, hogy ez tarthatatlan, inkább a műtét.

Nagyon helyesen döntöttetek.

2010. ápr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Ha létezne ilyen, én kifizetném. Meg van egy csomó ember, akinek egyetlen hobbija, szórakozása a kutyája. Mi nem járunk nyaralni se a Balatonra, se Horvátországba, se Spanyolországba, viszont az erre esetleg elkölthető pénzt arra költjük, hogy a kutyának jobb legyen. Furcsa, hogy csomó ember azt hiszi, hogy nincs, aki ki tud adni mondjuk egy évben kétszer teszem azt 20 ezer forintot egy kutya jól működő fogamzásgátlójára...
2010. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Sokak egy kutya életében nem adnak ki (vagy mert nem tudnak vagy mert nem akarnak) 1x 20 ezret, az ivartalanításra....
2010. ápr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez a baj, hogy ha létezne, valószínűleg nagyon drága lenne... De ha tudnám, biztos megvennem neki, összevetve magamnak is kifizetek fog. gátlóra 25e ft-ot évente. Persze valószínű, hogy nem tudnám kifizetni, mert nagyon drága lenne, de remélem, egyszer eljön az idő, amikor biztonságos és megfizethető lesz, és nem kell majd ilyen drasztikus beavatkozásnak kitennünk a kutyákat.
2010. ápr. 13. 13:21
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásátlók hormontartalmú szerek,valószínűleg nem használnának az állatnak hosszú távon.
2010. ápr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!