Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek falkavezér?

Hogyan legyek falkavezér?

Figyelt kérdés
Párommal most próbáljuk a 9 hetes westinkkel a falkavezérséget. Többé kevésbé sikerül. A kérdésem az lenne, hogyan legyünk mind a ketten felette a falkában? A gesztusevés gyakorlásánál mindig mi eszünk előbb és csak utána ő. Már ezt is kapisgálja. De a falkavezérséggel nem tudom hogyan kéne csinálni, hogy mindkettőnkre hallgasson. Ötletek?
2010. ápr. 13. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettőtökre fog hallgatni, viszont ő fog választani közületek magának egy falkavezért. Ez kutyus-dolog, nem tudsz mit tenni ellene! Nekem pl. az a tapasztalatom, hogy hiába én vagyok a kutyákkal szigorúbb, viszont a férjemre hamarabb hallgatnak, gondolom, mert erősebb a hangja! :)

De azért én is elbírok velük! :)

2010. ápr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

azért ő még nagyon pici ahhoz, h komolyan hallgasson rátok.

legyetek higgadtak, türelmesek.

ő még szeretne harapdálni, most fog nőni a foga, kárt akar majd tenni mindenben, ami rágható, stb:)

ha megérkeztek, vagy mentek el valahova, ne szóljatok hozzá, vagy legalábbis ne tulajdonítsatok neki nagy felhajtást. ezt már lehet gyakorolni pl.

2010. ápr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Küldtem neked mailt,ha nem baj :-)
2010. ápr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Innen lehet letölteni: Kutyapszichológia, avagy Tanuljunk meg kutyául


*****


jelszó: minerva



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. ápr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

ha nem akarod egy egész könyvön átrágni magadat itt egy 4 részes cikk "Hogyan legyek falkavezér címmel" nagyon jó dolgok vannak benne. ha ezeket betartod biztosan sikerülni fog.


[link]


[link]


[link]


[link]

2010. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos lenne megbeszélned a pároddal,hogy melyikőtök legyen a falkavezér,mert nagy önzőség lenne a kutyát ilyen erős választás elé állítani! Sajnos mi ezt megetettük,mert apummal mind2ten rengeteget foglalkoztunk vele,és nehéz helyzetbe hoztuk,mert bizonyos szituációknál kicsit megzavarodott. Nagyon nagy miatta a lelkiismeret furdalásom :( Igaz,gyorsan tisztáztuk a kutyával,hogy melyikőnk van előrébb a rangsorban,ez kb. 1 hétbe telt,míg teljesen kitisztult.
2010. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:

Szerintem kicsit túlliheged ezt a dolgot.

9 hetes kiskutya. Oltalmazásra, szeretgetésre van szüksége.

Ha simán nem hagyod, hogy a fejedre nőjön és nem engedtek meg neki olyasmiket, amit nem kedveltek, akkor nem kéne ennyire bonyolultul hozzáállni a kutyázáshoz.

Nem is értem, 15 éve hogy tudtam kutyát nevelni, mikor ez a Fennel néni még nem gazdagodott meg a könyvéből?

2010. ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!