Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnénk a családba...

Nagyon szeretnénk a családba egy amstaffot de anyám nagyon fél az ilyen kutyáktól. Mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés
A félelmét kicsit sikerült enyhítenem azzal hogy mutattam neki videókat pl kisbabákról akik amstaffal voltak.Küldhettek hasonló cuki videókat.De szerinte "az amstaffok vérébe van a gyilkolás és ha majd nagy lesz megöli a családot"

2016. jún. 20. 00:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Legyél tekintettel anyádra és a több száz másik fajtából válassz magatoknak kutyát.


Az amstaff nem gyerek kezébe való (és nem azért, mert megesz...). Csak tudnám miért akar minden második ember ilyen kutyát.

2016. jún. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
már vagy 500 kutyafajtát átnéztünk és ez tetszett meg. sok ember menőzésből vesz amstaffot,de nekünk csak egy családi kutya kell hobbi célra és ez fajta a legmegfelelőbb az elvárásainkmak.tudom hogy ez a fajta nem való tapasztalatlan gazdinak,de nekünk van tapasztalatunk kutya téren.Rengeteg ismerősöm van akinek amstaffja van és az összeset kikérdeztem a fajtáról,és mimdenki az amstaffot ajánlotta nekünk. Mellesleg 15 vagyok
2016. jún. 20. 01:07
 3/17 A kérdező kommentje:
Bocsi a kissebb helyesírási hibákért
2016. jún. 20. 01:08
 4/17 Nagy Nóra 88 ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy legyél tekintettel anyukádra, semmi értelme olyan kutyát venni, akiben nem bízik a család, az állatnak sem jó érzés és neked sem...viszont annyit azért hozzászólnék, hogy nekem amstaffom van, és szanaszét nyúzhatja bármilyen gyerek, meg se nyikkan, maximum végignyalja a fejét. Ez a "harcikutyás" sztereotípia pedig nem megalapzott, az emberre támadó egyedeket kivették a tenyésztésből, állat ellen küldték őket, ami persze nagyon kegyetlen dolog volt (és nagyon régóta csak a teljesen jó idegrendszerű, más állatokkal is normálisan viselkedő kutyákat tenyésztenek csak, emiatt más nem is igen van, kivétel, ha valami elmebeteg kezei közé kerül, de az egy labradorból is vadállatot csinál), viszont egy németjuhász előbb harap emberre, mint egy amstaff pl...igenis jámbor, intelligens, strapabíró, kiegyensúlyozott, jó idegrendszerű, gyerek- és családszerető, hűséges társ.
2016. jún. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Tudom esetleg ajánlani,hogy anyukáddal menjetek el egy amstaff kennelbe,vagy ismerősötökhöz akinek van amstaffja és megmutatod neki hogy nem fog rád támadni. Barátoméknak 3db 2 éves amstaffjuk van amik ugye már nem kölykök,először voltunk náluk és a kutyák jöttek oda hozzánk nyalogatták a kezünket,bújtak oda hozzánk hogy simogassuk őket:) nagyob bújós fajta emberre nem támadna önszántából,max ha őt bántja valaki,de ettől függetlenül nevelni kell. Szurkolok hogy sikerüljön:)
2016. jún. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
15 éves gyereknek nem való harci kutya. Valóban veszélyes lehet, ha nem neveled jól. Nem feltétlenül rátok, de másokra, illetve a többi kutyára igen. Az egyik szomszéd beagle kutyáját egy ilyen tépte szét. A beagle nem kötekedett, csak rossz helyen sétált a gazdival. De a roti, boxer sem való mindenkinek. Anyukádnak joga van másik kutyához ragaszkodni. Az ő háza és gondolom ő fizeti a kutyát, kajáját, orvost stb. És ő van vele amikor iskolába vagy.
2016. jún. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
15 évesnek nem való ilyen kaliberű kutya, főleg úgy, hogy első kutyád lenne. Szerintem inkább halgass anyukádra, mert gondolj bele, ha te 4-5 év múlva egyetemre/főiskolára mész, kinek kell majd a kutyát gondozni? Főleg ha elmész koliba oda nem viheted magaddal.
2016. jún. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mik azok a dolgok amit egy kutyában keresel?

Ha leírod mondok párat.

2016. jún. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"harci kutya" stb.

nekem american bullym van 40 kg színtiszta izom,gyertek el hozzánk nézzétek meg hogy a 3 éves gyerekem lovagol rajta meg együtt alszanak!

sőt a kutya macskáról vissza hívható!

nem értem miért írtok szegénynek olyat amit nem tudtok...

a staffi egy családcentrikus bújús bájos kutyus!

nem is ő volt harci kutya hanem a pitt...

dehát ez a butaság meg a sztereotipia...

kölyök korban csak szeretni fogja anyud meg nem fog félni egy 8-10 hetes kutyától,megszokja megszereti úgy nevelitek ahogy nektek jó és akkor nem lesz gond!

kölyköket mutogass neki!😉

2016. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
itt nem azon van a hangsúly, hogy harci kutya vagy nem. A staffi erős, határozott gazdát igényel, nem egy 15 éves kezdő kutyást. Te bizonyára nem kezdő, FELNŐTT határozott gazdi vagy:) Ha a staffi megérzi, hogy a gazdi gyenge nem elég határozott, könnyen dominánsá valhat, ami ugyebár nem szerencsés
2016. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!