Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne nyűszítsen?

Mit tegyek, hogy ne nyűszítsen?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes mudi keverék kiskutyám, aki amíg hozzánk nem kerül egyáltalán nem volt szocializálva. Szinte csak az anyjával meg a hét testvérével volt idáig, egymásra pakolt betontömbök rései között éltek... Mikor hazahoztam, első este szinte egyáltalán nem sírt, csak hajnalban kezdett el, gondoltam, ennyi is lesz. És tényleg már másnap nagyon vidám és barátságos volt. Nagyon szereti ha simogatják. DE már tegnap is az történt, hogy ha csak egy percre is egyedül hagytuk az udvaron, fülsiketítő vonításba kezdett. Aztán amint kimentünk abbahagyta. De ez így ment egészen estig, amikor már szerettünk volna aludni, de egyszerűen képtelen volt abbahagyni a nyüszítést. Mivel tényleg hihetetlenül átható hangja van, a szomszédokra gondolva bevittem a garázsba egy elkerített részre. De még 10 órakor is hallani lehetett az üvöltést. Ma reggel pedig hajnali 5-kor arra keltem, hogy javában vonít... Akármilyen fáradt voltam (mert előzőnap is fél 5-ig aludtam), kimentem hozzá, és kiderült, hogy valahogy kimászott az elkerített részről. Visszavittem az udvarra, de mostanra odáig fajult a helyzet, hogy akkor is nyüszög, ha csak egy pillanatra olyan helyre megyek, ahol nem lát. Ezt már nagyon nehezen viselem. Próbáltam megnevelni (pl. hogy amint megszólal, hangos tsss!-vel meglegyintem a fülét), de mintha semmi nem használna. Mit tehetnék?! Leginkább a szomszédok miatt aggódom. Ez már nem a szokásos kölyökkori szomorkodás, inkább neveletlen követelődzés.

2016. jún. 21. 06:31
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

9 hetes kutyát még bent kellene tartani a házban, magad mellett éjjel, és fokozatosan szoktatni az egyedülléthez.

Egyébként hamarosan elmúlik ez az időszak. Tudom, hogy nehéz, de ne reagálj a hisztire, viszont ha egyedül marad egy pillanatra, és csendben van, akkor menj vissza hozzá, és dicsérd, jutalmazd.

2016. jún. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajnos anyukám nem engedi, hogy bejöjjön...
2016. jún. 21. 07:28
 3/7 bollocks ***** válasza:
Akkor mi a fenéért kellett babakutya?
2016. jún. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem a kiscsibéim csinálták ezt :D

De a kutyám is csinálta, amikor idekerült. Ne sajnáld meg, és menj oda hozzá, mert később nem tudod majd megnevelni! Éreztetned kell vele, hogy TE vagy a főnök! :)

2016. jún. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy beviszitek magatok mellé, vagy a szomszédok fogják kinyírni, hiszen nem fogják elviselni, hogy állandóan sír egy kutya nálatok. Ezt azért beláthatná anyukád is, hiszen egy apró babakutyáról van szó, akit most szakítottak el a családjától....
2016. jún. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel te foglalkozol vele, utánad sír. Be kell vinni magadhoz. Ha végképp nem megy akkor egy játékot, plüss állatkát amin érződik a te illatod odatenni mellé. Nálam ez vált be. Igaz az én kutyám velem alszik , de ha dolgozom egész nap egyedül van. Ha a maci vele van akkor nyugis, tudja hogy jönni fogok és vár türelmesen. Vidd be azt a kutyát, hisz olyan mint egy kisgyerek akinek te lettél a mindene. Gondolj bele mit érezhet.
2016. jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a plüss állat, vagy rongy a te illatoddal jó lehet. Nekünk az első naptól kezdve azon alszik a kutyánk (kint). A másik, ami eszembe jutott, hogy mielőtt lefeküdnél, akkor adj neki enni, esetleg langyos tejet (kecsketej a legjobb), hátha "beájul", ha jól lakik.

A másik, amit javasolnék, hogy egy kicsit próbáld leszoktatni magadról. Legyen egyedül, amikor napközben otthon vagy. Muszáj megtanulnia, mert titeket is idegesít, és a szomszédok sem feltétlenül örülnek neki.

2016. jún. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!