Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudok örülni a kutyánknak?...

Nem tudok örülni a kutyánknak? Vigyük inkább vissza?

Figyelt kérdés

Én írtam ki ezt a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7885280-norma..


Ma hoztuk haza a kutyust, tündéri, de bennem továbbra is ott van az idegesség. Kiderült, hogy epilepsziás, de ha már ott voltunk akkor csak elhoztuk. Ahogy hazaértünk, szinte egyből rángatózni kezdett :( Elmentünk sétálni szinte minden nagyobb méretű kutya neki akart rontani, szerencsétlen nyüszített és mögém bújt, aztán még én voltam a paraszt, hogy nem engedtem el a kutyát... Itthon játszottunk meg árnyékként követ, de nem hagyhatjuk egyedül, mert sír, keres minket... Elég sokat is alszik, de első nap direkt nem akartam terhelni semmivel. De folyton azon rettegek, hogy mikor kap újra rohamot...


A párom biztat, hogy majd összecsiszolódunk a kutyussal, de nem tudom, hogy én akarom-e mindezt... Talán tényleg nem való nekünk kutya és jobb lenne neki egy másik gazdinál... :( Mit csináljunk? Adjunk a dolognak még pár napot? Vagy inkább vigyük vissza?


2016. jún. 22. 23:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Hát először is nem kéne megalkudni mindig azt kell választania mit te akarsz és ami neked a legjobb. Ha te nem akarsz epilepsziás kutyát, akkor a sarkadra kell állni. Amúgy meg nem aggódni kell, hanem orvoshoz vinni.
2016. jún. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

Ez az érzés elég sokáig benned lesz. Az én kutyusom 1 hónapja itt van és még mindig aggódok. Még mindig félek hogy rossz gazdi leszek. Törzskönyves kutyát vettünk de most bűntudatom van hogy örökbe is fogadhattunk volna és emiatt a kutyust nem tudom rendesen elfogadni. Szerintem ne gondolkodj ezen csak szeresd és adj meg neki mindent :) jó kutyázást :)


(Persze szeretem a kutyusom sokat foglalkozok vele csak mégis bánt hogy őt más is meg vette volna de egy menhelyi kutyusnak kisebb az esélye gazdit találni :/ )

2016. jún. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyi kutyusoknak általában nehéz sorsuk van, eddig ott tengődött a menhelyen most végre van egy csúcsszuper gazdija és "lepasszolnád" gondolj bele hogy ő ezt hogy éli meg, szeresd amíg tudod, ahogy írtad, ő egy imádni való tündéri kiskutya, lehet hogy egy kicsit félősebb de menjetek kutyaoviba még nem késő fél évesen, ha most nem szocializálódik akkor ezt már nagyon nehezen lehet "javítani". Most nézz rá, nézd ahogy alszik, ugye hogy imádod ?:)
2016. jún. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hat éve van kutyám, most épp itt sír mellettem, mert nem kínáltam meg a teámból. Ha itthon vagyok ő is követ, még WC-re is elkísér. Néha nekem is az idegeimre megy, de ki az aki hosszabb együttélés után sem idegesít soha. Ettől függetlenül nagyon szeretem. Nagyszüleimnek volt epilepsziás a kutyája, ők imádták, relatíve sokáig is élt, valami speciális tápot kapott, meg néha vinni kellett orvoshoz, de semmi több. A kutyázás picit olyan, mint a gyereknevelés, sokan félnek, hogy rosszul csinálják, de majd belejönnek. Ti is bele fogtok. Én biztos adnék még pár hetet a dolognak,öszeszoktok hamar.
2016. jún. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha visszavinnétek akkor nagy lenne rá az eséy hogy elaltatják mert hát epilepsziás kutya... De amúgy ha valamikor összetalálkoznánk séta közben és mondanád hogy epilepsziás akkor én biztos hogy tisztelnélek hogy volt erőd felnevelni egy ilyen kutyát , kérlek ne vidd vissza, ez a kutya bízik benned és szeret téged:)
2016. jún. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért követ árnyékként mert már most annyira ragaszkodik hozzád . Az enyém épp csak megszületett a menhelyen 9 hetes volt mikor elhoztam igy nem töltött ott sokidöt. Mégis mai napig a nyomomban van . Ahová megyek jön velem ! Nálunk a fülgyulladás rendszeres dolog ,volt már epilepszs macskám is stb stb ( mindig csak a kis selejteseket fogtam ki de sosem bántam meg ! ) Hidd el bele rázodsz csak egy kis idö kell neked is :)
2016. jún. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%

"Nem tudok örülni a kutyánknak"- Ja hogy ez így megy, ami mégsem tesz a kedvünkre, azt visszaadjuk?!

Gondolj már bele, mi lenne ha a kutyus a gyereked lenne?

Őt is elajándékoznád, vagy árvaházba adnád, mert epilepsziás? Én törzskönyves kiskutyát vettem 4 éve LÁTATLANBAN és mikor hozzám került, kiderült, hogy iszonyatos körülmények között tartották szegényt, rengeteg betegsége volt, az orvosok tanácsa az elaltatás volt, viszont tudtam hogy az az állat megbizik bennem, már a gazdájának tart, konkrétan ÉRTEM ÉL, ezért küzdöttem érte hónapokig. És most itt vagyunk 4 évvel később, és a világért sem adnám oda senkinek, nem hogy még önszántamból vigyem vissza... Hihetetlen, hogy milyen meggondolatlan, gyerekes emberek léteznek , kívánom neked hogy egyszer a te sorsodról is igy döntsön valaki.

2016. jún. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Legyél egy kicsit kitartóbb! Csak eleinte ilyen nehéz, a párodnak igaza van, össze fogtok csiszolódni.

Persze, ha nem akarsz kutyát mégsem, akkor még most vidd vissza, és többet ne vegyél magadhoz kutyát. De azt gondolom, hogy valójában inkább a felelősség nyomaszt.

Az epilepszia gyógyszerekkel általában kordában tartható. Menjetek el állatorvoshoz.

A sétát, más kutyákat, és mindent meg kell még szoknia. Türelem, fokozatosság, kutyaovi.

2016. jún. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem tesz a kedvemre és ezért akarom lepasszolni, csak féltem vagy nem tudom... Kap gyógyszert, de akkor is bennem van hogy mi van ha séta közben jön rá a roham, nagyon sajnáltam szegénykét. Párommal madarat lehetne fogatni, annyira szeretgeti, én viszont inkább nyugodt-közömbös vagyok, és mondja ő is hogy mi bajom van, évekig vágytam egy kutyára és semmi se jó nekem... Meg persze próbálom szabályozni, hogy ne etesse össze-vissza, stb, és arra is azt mondta hogy én olyan vagyok mint valami diktátor... Attól is parázok, hogy mi van ha a nagyobb kutyák bántják, a mérete miatt sajnos eléggé ellenszenvesek vele, pedig abszolút megadó, nem provokál.
2016. jún. 23. 09:28
 10/19 anonim ***** válasza:
nekem is kisebb kutyám van, ha látjátok hog jön egy akkor póráz fel és nem kell vele játszani:)
2016. jún. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!