Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek passzol hozzám a...

Szerintetek passzol hozzám a mudi? Személyes vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeretnék egy mudit a kennel már meg van. Tudnátok mondani nekem róla egyéni tapasztalatot? Házba ha eleget sétáltatom el van? Családdal kijön? Én tudok neki adni napi 6 órát, Labdázni,futni,biciklizni, sok időm van és nem első kutyám lenne de első kölyök kutyám. Az meleget jól bírja? Kölyöknek tápot milyet ajánlotok? Pórázt meg nyakrvet is tudtok ajánlani?

2016. jún. 23. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kutyafuttatón ismertem meg nagy örömömre egy fehér mudit, csodás jószág volt, de sokszor úgy kellett elzavarni játszani a többi kutyával, mert szívesebben volt a gazdi közelében. Abszolút szociális, felettébb értelmes kutyák, de meglehetősen érzékenyek, sértődékeny fajta. Talán nem értenek majd egyet velem, de szerintem egygazdás kutyák, hallgathatnak sokmindenkire, de a Gazdi szava szent. Ahogy írtam, neki egy Gazdi van, a nagybetűs.

Jól állsz hozzá, neked kell adni, kezdeményezni felé, nagyon sok minden érdekelheti, de ez személyiségtől is függhet. Intelligens, lelkiismeretes, igazi munkakutya! Akkor boldog igazán, ha van feladata, valamilyen tanfolyamot érdemes elkezdeni, ahol lehet vele fejlődni, szépen haladni a csúcs felé. Bizonyítani akar majd, és te s biztos büszke mudi tulaj leszel, ha energiát fektetsz a kutyusodba!

Kell a felsőbb kategóriás táp, hogy rendben legyenek az ízületei, jobb fajták közé tartozik az Acana, Taste of the Wild stb. A lényeg a hústartalom és a rostok megfelelő aránya.

Póráznak inkább egy rövidebb, amivel megtanulhatjátok az engedelmes, rendes sétát, nyakörv pedig bőr! A szőrének kellemetlen lehet a textil vagy a műszál, ingerelheti és az kellemetlen lenne.


Sok sikert, remek fajtát néztél ki magadnak!

2016. jún. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Uhh akkor amiket olvastam igazak :) jövőre lesz kiskutya csak utánna érdeklődtem, hogy igazak-e:) alig várom , hogy meg legyen . A royal canin junior small dogs az jó neki ugye? Azt hallottam, hogy drága meg van jobb nála de itt a kőzeli állat kereskedelembe csak ilyet láttam.
2016. jún. 23. 23:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes, a junior tápjukat is sokan dicsérik, megspékelve párszor egy kis főtt farháttal, esetleg néhanapján csirkével, zöldségekkel kiváló kaja! :)
2016. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Első jól leírta a mudit, nekem van, tényleg ilyen.
2016. jún. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább medium juniort vennék, mert közepes méretű fajta, de a márka jó. ;)
2016. júl. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!