Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A labradoroknál melyik szín a...

A labradoroknál melyik szín a leggyakoribb és legritkább?

Figyelt kérdés
Régebben azt hittem hogy a fekete a leggyakoribb de mostanában rengeteg sárgát látok. Úgy tudom hogy a barna a legritkábba 3 szín közül. De akkor a fekete vagy a sárga a gyakoribb?

2016. jún. 23. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
sárga a gyakoribb
2016. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én eddig abban a tévhitben éltem hogy a fekete a gyakoribb :(
2016. jún. 23. 20:28
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Igazából a divattól függ, de a leggyakoribb a sárga, aztán a fekete, a legritkább a barna. Talán munkavonalban lehet gyakoribb a fekete, mint a sárga, de hazikedvencek között egyértelműen a sárga a nyerő. (Az emberek valamiért kevésbé szeretik a fekete, nagytestű kutyákat, bármilyen fajta.)
2016. jún. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A legritkább színárnyalat a fox red, azaz a rókavörös, ami tulajdonképpen még a sárgához tartozik, de én még itt Mo-n élőben nem találkoztam ilyen színnel, meg kell hagyni, nagyon szép! De azon kívül pedig a csokibarna a ritkább-ezért drágább is.
2016. jún. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A Labrador igazi színe a fekete. Elvileg a fekete Labrador a leggyakoribb, mivel a többi színt ebből tenyésztették ki a történelem során. Valóban a fekete kutyák általában munkakutyák, és kevésbé választják őket házi kedvencnek (sajnos), de ettől még ez a szín a leggyakoribb az almokban, bár ez függ a szülők és a felmenők színhordozásától és a párosítástól stb. :) Nekem a fekete a kedvencem, esetleg még egy csokit is elfogadnék, bár attól függ milyen színű pontosan, mert ugye ez is változhat.

A legritkább szín valóban a foxred, egyébként sárgáknál a szinte fehértől a foxred árnyalatig minden szín előfordulhat és elfogadják. A csoki szerintem manapság nem annyira ritka, de ezt a legnehezebb előhozni, jó vérvonal kell hozzá, ezért drágább.

2016. jún. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 I'm girl válasza:
Ízléstől függ. Nekünk zsemle színű van, és nem tudnék helyette mást elképzelni. Az egyik ismerősömnek aki bérházban lakik, fekete labija van, és Ő zsemlét el se tudna képzelni. Amúgy szerintem is a barna a legritkább.
2016. jún. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
A foxred (rókavörös) a sárga legsötétebb árnyalata, tehát nem egy különálló szín. Egyébként én láttam már ilyen kutyát, a közelben lakott, képzett vakvezető volt, sajnos nemrég elpusztult (14 évesen). Szóval csak 3 igazi szín van: sárga (szinte fehértől a rókavörösig terjed), fekete, csokibarna. Gyakorisági sorrendben van. ;)
2016. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És ki írta, hogy a foxred egy külön szín? Olvasd el mégegyszer a válaszokat!
2016. júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!