Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Borzasztóan liheg a kutyám,...

Borzasztóan liheg a kutyám, nagy a baj?

Figyelt kérdés
Este 9-kor vittem sétálni, kb. egy órára . Jókedvűen jött, inkább előttünk haladt, szimatolgatott, mikor hatza jöttünk, elterült, azóta nagyon erősen és hangosan liheg. Közben evett, ivott, de most is fekszik, és liheg. Baj van, vigyem orvoshoz? Még sosem lihegett ennyire.
2016. jún. 24. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Csinálj neki fürdőt,ne hideg,hanem 21-24C-os vízzel. Lavórban,kerti kádban,bármiben...hálás lesz:)
2016. jún. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Netán melege van, mert némileg kifáradt is.
2016. jún. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kutya bőrén nincsenek olyan pórusok, amin párologtatni tud, mint mi. Lihegéssel hűti magát.

Nem tudom, nálatok mennyire van meleg, itt 34 fok körüli volt a hivatalos hőmérséklet. Délután volt egy zápor, amitől nagyon párás is lett a levegő.

A mozgás és a hőség eléggé megterheli a kutyákat is.

2016. jún. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem kellett volna elvinni sétálni? De minden nap szoktam. Itt is nagyon meleg van, még most is 28 fok. Pont a meleg miatt vittem ilyen későn, normál esetben délután viszem.

De már nem liheg annyira.

Mindig fürdetem . Van egy kis kádja, abban pocsolja a vizet, meg ha locsolunk, rohangál a vízsugár elé.

2016. jún. 24. 22:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

tegnap ugyanezt csináltam mint te 9kor vittem sétálni.

haza értünk és éjfélig liheget,de nem volt semmi baja csak melege volt! :)

2016. jún. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Reggel már vidáman futott elénk, most meg a 24 fokos folyosón pihen, megnyugodtam. De lehet, hogy ma nem viszem sétálni, mert tegnap nagyon megijedtem.
2016. jún. 25. 14:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyelek meg :) Te egy nagyon jó gazdi vagy :)
2016. jún. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!