Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs a kutyában! Lehet...

Kullancs a kutyában! Lehet további baja?

Figyelt kérdés
Ma reggel vettem észre, már rendesen megszívta magát. Kiszedtem fejével együtt, de a helye sebes, var-os. Bekentem Betadinnal. Lehet a seb sima utóhatás? Tudom, hogy figyelnem kell a kedélyállapotát, és hogy később jelentkez(het)nek a tünetek.
2010. ápr. 13. 19:46
 1/8 anonim válasza:
0%
Bocsa a kérdéssel most nem foglalkozok,hogyan lehet itt kérdést irni, mert én nem találom egy ideje.Biztos velem van a baj. Kérlek segíts!!!!!!!!!!!!!
2010. ápr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
A mi kutyánkba gyakran van kullancs. Sokszor már szép méretesre szívják magukat, amikorra észrevesszük. Eddig nem volt semmi gond, viszont a helye sokáig megmaradhat.
2010. ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Vidd állatorvoshoz, de figyelgesd, ha más szinezetű a vizelete, nem eszik, levert valami baj van. Nagyon veszélyesek a babesiozis-t terjesztő kullancsok. két hónap alatt elviheti a kutyát. Ilyenkor a gazda nem tudja miért halt meg ebe.


Az exspot spot-on kiváló, használd mielőbb.

2010. ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

hát esetleg babézia(ha nem eszik,iszik,és ha nagyon le van robbanva akk valszeg babézia--orvos!!)


kiválasztod a kategóriát(pl,családi kapcs.,állatok,egészség stb) utána eg az alkategóriát(kamaszok,családfa,kutya st.) és új kérdés(lap alja)

2010. ápr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:


Te utolsó előtti emberke:) Egyáltalán nem normális, hogy az ebeden kullancskolónia tanyázik. egy idő után, hirtelen fog a kutyád meghalni...

ha kullancs van rajta > irány az állatorvos, de ezek előtt egy jó fajta irtószerrel kezeld állatod.

2010. ápr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
9 éves goldim van. Már volt benne több 100 kullancs. Anyukám mindig kiszedi neki körömmel. Tetszik neki, ahogy bolhászkodnak rajta...
2010. ápr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kullancsok nagy százaléka fertőzött. Ezek két betegséget terjesztenek: Lyme-kór és babézia. A Lyme-kór kezelhető, de nem gyógyítható betegség. A babézia pedig kezelés nélkül halálos. Ennek 8 nap a lappangási ideje és 3-6 nap alatt végez az állattal kezelés nélkül szó nincs két hónapról!). Kezdeti tünetei: levertség, étvágytalanság, láz, megnagyobbodott lép. Ilyenkor azonnal doki. Amikor már sötétebb a vizelet, az a végstádium, akkor már sokszor nem hat a kezelés. Ezt nem szabad megvárni.
2010. ápr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Figyelem, remélem, semmi baja nem lesz. A négy év alatt még egyszer sem volt benne kullancs.
2010. ápr. 13. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!