Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinál úgy a kutyám,...

Miért csinál úgy a kutyám, mint egy "alkalmi süket"?

Figyelt kérdés
Néha, ha olyanja van ( lakásban nem, csak odakint )nem jön a hívásra, csak bámul, mint egy idióta, elbámul, a nevére sem hallgat, pedig azt már ismeri, mint ahogy a gyere ide parancsot is.3,5 hónapos.
2010. ápr. 13. 21:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
mert húzza az agyad! Komolyan..:) Direkt csinálja, majd kinövi. :D
2010. ápr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg direkt csinálja. Én ilyenkor hátat fordítok neki..egyből odajön :)
2010. ápr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Direkt csinálja,de nem növi ki.:)

Az enyém 5 évesen is csinálja néha,pedg okos,értelmes kutya egyébként.

2010. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
az enyém nem nőtte ki :) 5 éves
2010. ápr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Direkt???

Ez most komoly??

Eddig azt hittem értek a kutyákhoz, de ez nekem új, hogy egy kutya szántszándékkal "idegesítsen".

Arra gondoltam, mivel még csak 3. hete van nálunk, esetleg nincs teljesen tisztában a fogalmakkal.

Bár az a nézés, ahogy félrefordítja a fejét mikor szólok neki...

2010. ápr. 13. 22:14
 6/20 anonim válasza:
100%

Kötelező olvasmány!!

Konrad Lorenz: Ember és kutya


Aki kutyát tervez, vagy van, ALAPMŰ!!!!!

2010. ápr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Próbálja feszegetni a határait, így teszteli rajtad, hogy mit tehet meg veled szemben. Ha nem tudod majd kezelni ezt a helyzetet, akkor jó esélyjel nem fog tisztelni, maga alá fog sorolni a rangsorban.

Olvass a behívásról, rengeteg cikket találsz (google). És ezt a könyvet, alapmű: Jan Fennell - Hallgassunk a kutyánkra. Innen letöltheted:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. ápr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Direkt. Feszegeti a határait, nézi, h milyen következményei vannak annak ha nem hajtja végre a parancsot. Vajon annyiban hagyod? Otthagyod? Érte mész? Kergeted? stb. És ezekből mérlege h egyes parancsokat - jelen esetben az egyik legfontosabbat, a behívást - milyen módon is fogja végrehajtani, avagy nem... Ha hatmilliószor szólsz neki és akkor sem jön, akkor simán rögzül ez a viselkedés és mondjuk csak 6millió egyedikre jön oda, amikor már ő is úgy gondolja. Nem túl jó dolog. Még ideje korán kell ennek elejét venni. Meg kell tanulnia h a behívás az ő érdeke és az ugyanolyan parancs mint az ül vagy a pacsi. Vagyis ugyanolyan pozitív dolognak kell lennie - nem szabad semmilyen negatív dolgot hozzákapcsolnia. Tehát ha hívásra jön, nem szidhatod le, csak dicsérheted.

Következménye annak ha nem megy oda, h otthagyod és ő egyedül marad, ergo elveszíti az életet jelentő falkát. Ez már annyira nem fogja neki megérni. Tanulja meg neki kell vigyáznia arra h ne veszítse el a falka(vezér) őt és ne azt h te mindig lesed és vigyázol rá. Gyakorolj vele sokszor h elbújsz pl egy fa mögé menet közben. Hirtelen elindulsz a másik irányba. stb.

2010. ápr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Aha, vagyis, mint az embereknél a lázadó kamaszkor :)

Köszönöm a sok hasznos tanácsot, hozzászólást!

Az alapokat fejben tudom, de kölyökkutyám sosem volt, így most csinálok mindent először "élesben".

Izgalmas, majdnem, mint a gyereknevelés :)

2010. ápr. 13. 22:29
 10/20 anonim ***** válasza:
Az enyém 5 hónapos, és dettó ugyanezt csinálja. Sőt, ha vmi rosszat csinál, rászólok, elbújik a vackába, falnak befelé, nekem háttal, és mintha ott sem lennék... Ha szólok neki akkor sem reagál. :)
2010. ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!