Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kamasz kutya hiszti tiltása?

Kamasz kutya hiszti tiltása?

Figyelt kérdés
Van egy kamasz kutyám, és általában szót fogad nekem, behívható, még játékból is kihívható. Az a problémám, hogy ha megyünk haza a futtatóból megmakacsolná magát, elfekszik és nem hajlandó elindulni. Kocsival járunk, mert elég messze van, de a kocsiba beugrásnál is úgy kell vele veszekedni. Elfekszik és meg sem akar mozdulni, ez egy az egyben hiszti nála. Erről hogy tudom leszoktatni? Köszi a válaszokat, suliba jártunk, alap engedelmességi vizsga van, ez most pár napja jött ki nála, középfokra meg csak ősszel megyünk. Próbáltam grabancnál megemelni, hát 45 kg-os "liszteszsákot" nem nagyon tudtam. Előre is köszi a válaszokat!

2016. jún. 28. 10:18
 1/7 anonim válasza:
76%
szerintem próbáld meg a kedvenc játékával/kajcsijával becsalogatni majd mikor beugrott az autoba nagyon örülsz neki,😊
2016. jún. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem "hiszti". Egyszerűen csak az értésedre akarja adni, hogy Ő a futtatóban jól érzi magát, szeretne még szaladgálni, játszani. Igen, pont ezért jó ötlet, amit írt: valami kedvenc játékát tedd/dobd be az autóba, hogy bemenjen (és akkor nagyon dicsérd meg), mintegy "folytatva" a játszást az autóban (kicsit játszhatsz is vele bent indulás előtt) :-)
2016. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Rántsd meg a pórázzal. Nem odébb kel pakolni, hanem meg kell indítani, saját maga menjen odébb. A veszekedést, könyörgést felejtsd el.

Esetleg egyszerűen hagyd ott. De tényleg, nem két méterenként megállsz és hívogatod, hanem egyszer szólsz neki, aztán elindulsz, hátra se nézel. Bár ez persze nem minden kutyánál működik, de egy próbát megér. Ha zárt a futtató, csukd be nyugodtan, és tegyél úgy, mint aki elindul, tűnj el a szeme elől (de te azért figyeld), és hagyj neki időt, hogy felfogja, hogy tényleg ott lett hagyva, és kezdje el zavarni a dolog.

2016. jún. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pórázzal vidd ki, indulj el, ha nem megy, adj neki pár rántást, hogy kövessen. Ha te megállsz, könyörögsz neki, akkor ő irányít és csak megerősíti magát, hogy nyugodtan csinálhatja ezt a hisztit.

Ha a saját kutyám lenne és ezt játszaná velem, én az első rászólás után kizavarnám a futóból, egyből be a kocsiba, olyan erélyesen, hogy többet ne jusson eszébe ez, hogy ha hívom, ő ellenkezhet. Vagy felemelném a grabancánál fogva és behajítanám a kocsiba.

2016. jún. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az otthagyást, elbújást már régóta alkalmazom, a kocsiba nem akar beugrani, addig eljön. Igen, mondjuk póráz jó ötlet, a futira nem szoktam kivinni. Juti ilyenkor nem érdekli, viszont ezt a viselkedést nem tudom normálisan lereagálni, így rendesen rontom a tekintelyemet. :(
2016. jún. 28. 21:28
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, és nem szoktam hivogatni, egyszer szólok neki és mar indulok is, esetek 90 %ban jön utánam, a maradékban meg amikor észre veszi, hogy komolyan gondolom. Szerintem csak simán határokat feszeget, ami most be is jött neki sajnos.
2016. jún. 28. 21:32
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem a pórázzal meg a sétából hazamenetellel volt ilyen problémám..amikor meglátta hogy megyünk haza,(elővettem a pórázt,mert magától nem jött)az istennek se akart odajönni hozzám ment a kergetőzés míg valaki elkapta..aztán az lett a vége,hogy rátettem a pórázt,mentem vele egy kört,és utána elengedtem még rohangálni egy fél órát,hogy meglássa nem ördögtől való dolog se a póráz se a hazamenetel..



szóval bocsi az offért,valahogy tedd be a kocsiba menjetek pár métert,és újra engedd,ki játsszatok egy fél órát,hogy lássa attól még hogy beszáll a kocsiba,nem történik tragédia mehet vissza játszani..aztán párszor ezt eljátszod,szerintem magától be fog szállni

2016. jún. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!