Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz gazdik, nektek meddig...

Mopsz gazdik, nektek meddig sírt a kutyusotok?

Figyelt kérdés

6 napja van nálunk egy 7 hetes kis mopszli és még mindig nyüszög! Mondjuk éjszaka már nem de napközben néha rájön és nagyon rossz szegényt hallgatni!

Ti hogy vészeltétek át?


2010. ápr. 14. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
nálunk semmennyit sem sírt. Ha nyüszög, akkor próbáld meg ölbevenni. esetleg adhatnál neki valamilyen olyan ruhát, amit nem sajnálsz és benne van az illatod. A régi kutyánknál ez bejött. Foglald le játékkal.
2010. ápr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Első éjjel sírt.Bár az enyém már idősebb volt.Kimentem hozzá és a kanapén aludtam és simogattam.Aztán már nem igazán sírt.Napközben sosem sírt.Próbálj vele sokat játszani.
2010. ápr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Szia,


Én 6 hetesen hoztam el a mopszibabámat, és napközben nem is volt semmi baja, de éjjel sírt amikor a saját kis kucküjában volt, csak úgy volt hajlandó aludni ha a mellkasomon alhatott. Mikor elaldut rajtam, óvatosan visszatettem a dobozába de percek múlva megint sírt. Szóval kb. 2 hétig csináltuk ezt és megától abbahagyta a sírást, ahogy nőtt és megszokta a környezetét.


Az lehet a baj ezeknél a piciknél hogy még új a hely és minden árnyék és tárgy félelmetes és idegen számukra. Ahogy megszokják a helyet, megnyugszanak ne aggódj :)

2010. ápr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ilyen fiatalon elhoztatok ilyen felelotlenul. Egy jolelku ember, aki szereti a kutyait, nem adja oda 6 hetesen a kolykoket, ugyanis a 6.-8. hetig rettentoen szuksege van a mamajukra szocializacios szempontbol. Az egy dolog, hogy mar tudnak egyedul enni, de a legrosszabb korban hoztatok el. Nagyon fontos szocializaciobol szakitottatok ki. Nem csoda, hogy nyuszog es sir a mamaja meg a testverei utan. Meg nagyon is veluk lenne a helye! Egy babara is 9 honapot var a csalad, egy kiskutyara 2 hetet etikus lett volna varni, de enyit a magyar allattartok etikajarol.

Egyebkent meg vedd korbe kulonfele jatekokkal, vegyel kutyaalaku plussallatot, sokszor osszetevesztik az igazi tesverukkel vagy mamajukkal es ez nyugtato lehet szamara. Ne kapkodd fel az oledbe, mert megtanulja, hogy amint megszolal, az oledben talalja magat es akor is vinnyogni fog, amikor semmi baja. Felkapkodas helyett jatssz vele, gurits neki jatekokat, stb.

Remelem, sikerul megnyugtatni a kicsit!

Es az allatvedok es a lelkiismeretes gazdik es tenyesztok neveben: szegyelld magad...

2010. ápr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó,

Ne haragudj de ez is olyan dolog aminél eltérőek még a hozzáértő véleményxek is, mint oly sok más téma az életben!

Van állatorvos, aki azt mondja a 6 hét kevés és van aki azt hogy pont ideális.

A "szégyelld magad" jellegű mondatot pedig kérem, mindenki tartogassa a gyerekeinek, ne idegen felbnőtteknek!

em biztos hogy azért mert te valait valahogy hallottál, az úgy van jól. Még akkor sem, ha magad is hozzáértő vagy, mert a szakértők véleménye is eltérhet egy témát illetően, nekem ő a 3. kutyusom és tökéletesen kiegyensúlyozott, boldog ő is, csak úgy mint pl. a 2. (szintén mopszi) aki 9 hetesen került a családba, és aki megjegyzem az első héten szintén sírt és nyüszögött éjjelente.

2010. ápr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ezek alapjan, akit te szakertonek nevezel, megsem szakerto? En ketelkednek benne. Nem tudom, milyen allatorvos mondta neked, hogy a 6. het tok jo. En magam bevallasa szerint kutyamanias vagyok, a kutyapszichologiatol az orvoslason at a kiallitasokig es a tanitasig minden erdekel, rengeteg szakirodalmat olvastam, tudomanyos filmet lattam, de meg soha sehol nem olvastam, vagy hallottam olyat, hogy 6hetes koruktol erdemes oket elvinni. Sot, eddig csak olyan velemennyel talalkoztam, ahol ezt elleneztek. Ha annyira megoszlananak a velemenyek, akkor valoszinuleg hallottam volna olyan velemenyt is, amelyiken te vagy.

De nem falun lakom, hanem nyugaton es itt a fajtaklubokbol es az orszagos tenyesztok klubjabol kizarjak az olyan tenyesztot, aki 6 hetesen elad kutyat.

2010. ápr. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egy szóval se mondtam hogy 6hetesen hoztuk el!!!!!!!!!!

7 hetes volt már majdnem 8! 2 nap hiányzott!!A kérdésben szerintem nem azt írtam hogy 6 hetes volt de mind1!!!! Amugy meg csak egy ártatlan kérdés volt,kiváncsi lettem volna mások tapasztalataira nem kioktatást kértem ráadásul jogtalanul!!!!!!!!!!!:(

2010. ápr. 17. 09:55
 8/10 anonim ***** válasza:
A "kioktatas" annak szolt, akire vonatkozik. Ha rad nem, akkor ne vedd magadra. Egyebkent meg nem csak kioktatas volt a kommentben, hanem a valasz is. Remelem, az nem kerulte el a figyelmedet.
2010. ápr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kulonben meg a te kiirasod volt felreertelmezheto, mivel azt irtad, hogy 6 napja van nalatok egy 7 hetes kutya. Ez - akarki akarmit mond - azt jelenti, hogy a kutya 7 hetes (most) es mar 6 napja nalatok van... Tehat, amikor elhoztatok, akkor meg csak 6 hetes es par napos volt. Ugyhogy ha ez nem igaz, akkor minek irtad ki?
2010. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mert nem gondoltam hogy egy ilyen apró dolgon fent akadtok!!! Akkor javítok már majdnem 9 hetes kutyusról van szó!!! De én tényleg csak tapasztalatokat akartam hallani!!:(
2010. ápr. 18. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!