Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg vannak lányos kutyafaj...

Tényleg vannak lányos kutyafajták?

Figyelt kérdés
Fiú vagyok és nagyobb kutyák közül csak a vizsla, border collie,skótjuhász tetszik. De pl. boxer, pitbull nem. Inkább az aranyos, kisebb fajtákat szeretem. Pl. cavailer, papillon, törpe schnauzer. Miért baj ez sokaknak ? Mert volt, aki melegnek nevezett ezért.
2016. jún. 29. 13:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

ezeket a sztereotípiákat a társadalom nevelte belénk. pl az ovisoknál a lányok barbieznak a fiúk traktorral játszanak.


az öltözködés terén a nőknek van szabadabb pálya, nem gáz ha nem szoknyát, hanem nadrágot vesznek fel, bármilyen pasis cuccba megjelenhetnek, nem nézi meg őket senki. Viszont ha egy pasi megjelenne rózsaszín szoknyába azt mindenki megnézné. A kutya is ehhez hasonló "kiegészítőként" van számontartva. (és igen, ez nagyon rossz és hibás elképzelés) szóval ha egy nőnek egy izmos nápolyi masztifja van, ő nem leszbikus, viszont ha egy pasinak egy agyonkozmetikázott bichonja van, arról kapásból megállapítják az emberek, h meleg.

De hogy ne sajnáljuk szegény férfiakat: pl az üzleti életben sokkal könnyebben előre tudnak törni, mint a nők.


szóval tulajdonképpen tényleg vannak lányos fajták. ezek főleg azok akiknek a szőrük nagyobb ápolást igényel pl bichonok, yorki, uszkár.

a többi fajta inkább uniszex.

2016. jún. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Előttem lévőkkel egyet értek.


Környéken egy közel két méter magas idősebb emberke sétáltat egy kicsi yorkit,nem meleg. Egyszerűen egy kicsi kutyát szeretett volna aki keveset fogyaszt,nem hullik a szőre.


Inkább legyen egy yorkija,mint mondjuk egy pitbullja csak azért mert az "pasis" kutya,de nevelni nem tudná,meg ellátni.


Mindenki olyan fajtát válasszon aminek kitudja elégíteni az igényeit,hogy kiegyensúlyozott kutya lehessen :)


Itt a környéken rengeteg férfinek,nem melegek:

bichonja,yorkija,spánielje,mopsza van.


Nőknek meg vizsla, akita,szetter,roti,boxer :D:D


Papilont én is inkább nő kezében tudnék elképzelni.


törpe schnaci azért annyira nem lányos kutya,szerintem.


Szálkás szőrű tacsi? ők cukik. Ők is "uniszexek"

2016. jún. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem tartok papillont, csak gondolkoztam rajta. Az egyik legokosabb kutya. Ez mellé még kedves, aranyos, sportos is. Bár sokan nem nézik ki belőle. Szeretem a tacskót is. Volt ilyen keverékem, de meghalt. Hasonlót nem akarok.

Onnan jutott eszembe a kérdés, hogy több ismerősnél előjött a kutya téma. Roti és hasonlók után fura volt nekik az enyémet hallgatni.

2016. jún. 29. 21:12
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

általában igaz,hogy a lányok a kisebb testű kutyákat szeretik,míg a fiúk a nagyobb testűeket.de ez nem etalon.

láttam én már fiút is csivavát vagy tacskót sétáltatni. de yorkit is. nincs benne semmi. olyat vegyél amilyet szeretnél,ne olyat amilyet a társadalom 'elvár'. lehet 1-2 idióta haverod megszól miatta, de az legyen az ő bajuk.

én is inkább a kisebb testűeket szeretem, nem vennék nagytestűt azért, mert más azt mondja.

2016. jún. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én vagyok a kivétel. :)

Lány vagyok és a közepes/nagytestű, izmos, vagány kutyákat szeretem, de igazából mindegy hogy néznek ki, a belső ami fontos. :) Szóval ne foglalkozz velük, olyan társat válassz, akit igazán szeretnél. Itt a környéken sok férfi csivavát, yorkiet, vagy bichont sétáltat, mégse gondoltam rá, hogy esetleg melegek (van köztük motoros, kigyúrt is). Nálam pl a favorit: pitbull/amstaff, kuvasz, mudi és a beagle. Na az első tuti fiús kutya, és akkor mi van? :) A többi inkább uniszex, bár a kuvasz se éppen díváknak való. Kistestűek közöl csak a kínai meztelen kutya jön be, nem tudom miért. Azon meg a barátaim akadnak ki, hogy csupasz "szörnyecske", hát könyörgöm, ez van... :D szerintem vagány és különleges, a többi nem számít.

Talán egyetlen "csajos" kutyafajta van, az pedig az uszkár. :) Nem is láttam még férfinél ilyen kutyust, csak nőknél és néniknél. De ha ez tetszik valakinek. ;) A többi fajta uniszex, legalábbis szerintem. Pl egy beagle gazdija tök mindegy milyen nemű, van sok férfi és nő is. Szóval hajrá! :D

2016. jún. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
A kopasz kutyát nem mertem írni, de szerintem is aranyos. Élőben is találkoztam eggyel és ritka kedves, okos fajta. Nem értem miért kell bántani. A beagle nem nekem való a ház miatt. Nehéz elmagyarázni. Egy társasház szerűség nagy kerttel, de kerítés nélkül (külföld). Itt nincs lopás, biztonságos környék. Szökne a kutya és állítólag vonyítós, ugatós nagyon.
2016. júl. 1. 08:19
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

En se tudom miert kell bantani a kopasz kutyákat?!

De ez most am. olyan ,mint amit az uszkárokra mondanak...

Nőies és nyafka kutyak... nem ertem....

A kincses láda is belülrol ragyog! Szal' szentem ne hallgass ilyen baromsagokra!!

2016. szept. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!