Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amstaff mennyire domináns...

Az amstaff mennyire domináns fajta? Azonos nemű kutyákkal problémás?

Figyelt kérdés

2016. jún. 30. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
NEvelés kérdése. HA icipici korától fogva szoktatod nem csak kutyához, hanem annyiféle állathoz amennyihez csak tudod (tyúk, macska, ló stb.) és tenyésztőtől veszed, törzskönyvvel ami garanciát jelent az ép idegrendszerre,akkor nem problémás. Egyébiránt ha nem foglalkozol vele (többet mint hiszed) akkor nagy bajok lehetnek belőle.
2016. jún. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, azért kérdem, mert múltkor séta közben egy pitbull/amstaff szuka elkapott egy kistestű ebet, szerencsére nem lett komoly baja. Nekem (kistestű) domináns kan kutyám van, enyémet imádja, ezért lepődtem meg. De mint kiderült az azonos neműeket nem szívleli. :/ Persze gondoltam nevelés függő is, de egyébként jól nevelt, kedves, érdeklődő kutyus. :)
2016. jún. 30. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, ez történik a facpótléknak veszik a divatfajtát, ami abszolúte avatatlan, kezdő és nemtörődöm kézbe nem való.

De potnosítok: kutyát imádó, arról tanulni vágyó és tudó kezdő kezében, még elfér, de többség nem ilyen ugye, hanem villog vele, felvág hogy ilyen kemény ktyája van és itt meg is áll a tudomány.

2016. jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nő a gazdája, a normálisabb kategóriából. A füle sincs vágva, van egy másik keverék kutyája is. Tényleg nem egy villogós ember, viszont azt nem tudom honnan van a kutya. Enyémmel nagyokat játszik, kicsit szeleburdi. Úgyhogy rá szerintem pont nem érvényes, mert nem az a "na ettől nagyon menő vagyok" típus.
2016. jún. 30. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Tisztelet a kivételnek ugye, csak éltem a gyanúperrel.

Elképzelhető, hogy mentette őt is, és az előző gazdája volt olyan, aki nem foglalkozott vele, és most rehabon van.

2016. jún. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ivaros, azonos nemű egyedeknél lehet probléma, de ez szoktatás és nevelés kérdése. Nyilván sokkal dominánsabb, mint egy labrador, aki mindenkivel jól kijön és ha helyzet adódik, akkor inkább megadja magát. Na ezek a kutyák félig-meddig terrierek, tehát nem fognak meghunyászkodni, sőt harcba állnak, ha kell. De attól is függ, hogy a stafford szuka vagy kan, utóbbi ingerlékenyebb általában. Úgyhogy én közepesen dominánsnak mondanám őket, amit erősen befolyásol a szocializáció és a nevelés.
2016. jún. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!