Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni erről?

Hogyan tudnám leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
Van egy kiskutyám, akit 5 hónaposan hoztam el az anyukájától. Sajnos, egy kis csirkeólban voltak tartva, teljesen elszigetelve az emberektől. Egy nap annyit látott embert, amíg enni kaptak. Úgy gondolom, hogy emiatt van a problémája. Mindig bepisil. Egyébként szobatiszta, de ha fél vagy örül, akkor becsöpög. Tök mindegy, hogy hogy szólunk hozzá, mindig megvan a baj.
2010. ápr. 14. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek egy ilyen kutyust. Sőt az én menhelyi kutyám is ezt csinálta. Úgy oldottuk meg, hogy mikor nagyon örült, nem simogattuk hónapokon át, hogy ne fokozzuk tovább ezzel az amúgy is felfokozott lelkiállapotát. Működött. Ha félt, inkább hagytuk, nem beszéltünk hozzá, nem értünk hozzá, levegőnek néztük. Jó pár hónapba tellett, de most már ez a bepisilős dolog a múlté. A kölyök kutyám is ilyen volt, ugyanezt csináltam vele, mint a menhelyivel és ő is szépen kinőtte.
2010. ápr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A félelemtől való pisilésről úgy tudnád, hogy ha odamegy egy emberhez megsimogatja,és ad neki egy jutalomfalatot (persze ettől később el lehet térni), csak, hogy érezze, senki nem akarja bántani.

Az örülös pisiről meg úgy tudod leszoktatni hogy sokkal többet fogalkozol vele, mint most és ez meg fog szünni. (az utóbbit tapasztalatból mondom).

2010. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha megsimogatod és jutalomfalatot adsz a félős pisinél, akkor ezzel csak megdicséred és azt üzened neki, hogy jó dolog félni... Örömnél szintén előfordulhat, hogy belesimogatod a kutyába ezt a viselkedést. Plusz ha a látványodtól annyira megörül, hogy még be is pisil, akkor érintéssel csak tovább fokozod ezt az örömöt, így még nagyobb esélye lesz, hogy bepisil. Tapasztalatból mondom. Nem kívánt reakciót a közömbösséggel lehet legjobban kioltani, csak ehhez türelem kell persze és önuralom.
2010. ápr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!