Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyának átlagban mennyi...

Egy kutyának átlagban mennyi ideig tart a betanítása? Egy nap hány órát/percet szükséges foglalkozni vele?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy ezt nem lehet pontosan meghatározni,mert mérettől,fajtól és egyebektől is függhet,de kiváncsi lennék a válaszaitokra,véleményeitekre.

Nekem egy 3 és fél hónapos bichonom van,korához képest picit nagyobb is.

Elkezdtem már tanítani.Odáig juttunk eddig,hogy a nevére különösen jól figyel már és fürdetés után szépen türelmesen leűlve várja,amíg kicsit megtörlöm. A pelenkára hol pisil,hol nem .. Szokjuk az igazi talajt,már napi háromszor viszem le.

Az érdekelne,hogy alap trükkök(pl:ül,fekszik,kérem,marad,jöhetsz.)elsajátítása mennyi időbe telhet? Azt tanácsolták nekem,hogy olyan napi 5 perc elég,mivel jutalom falatot sem ehet sokat. Ennyi valóban elég?

Előre is köszönöm a tanácsokat!



2016. júl. 1. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A könnyebb trükköket (ül,fekszik) kb fél óra alatt megtanulják,a behívás már nehezebb.

Szerintem tanulhatsz vele többet is,a jutalomfalatot meg vond le a napi adagjából

2016. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg sokmindentől függ, pláne kölyöknél.

Először is határozzuk meg, mi a cél, mit nevezünk "betanított" kutyának? Mert még egy nagyon lusta és motiválatlan kölyöknek is max. egy hónap alatt meg lehet tanítani minden szükséges vezényszó jelentését, de hogy mindig megbízhatóan csinálja is, az majd a kamaszkor végével fog eljönni. A kutyának kb. 2-3 éves koráig kell az intenzív nevelés (nem is a tanítás része bonyolult ugye, hanem hogy örömmel és kérdés nélkül engedelmeskedjen is), utána lehet csak nagyjából hátradőlni.

2016. júl. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tanulást meg úgy időzítsd, hogy inkább többször rövidet, ne egyszer hosszút. Sose fáradjon el a kutya, mindig akkor hagyd abba, amikor még pörög és élvezi. Tanulgathatsz vele napi fél órát is, ha bírja, de akkor az hatszor öt perc legyen. Ha elfárasztod, azzal csak hátráltatod a folyamatot, a kutya elfárad, megunja, a háta közepére fogja kívánni az egészet, és kínszenvedés lesz mindkettőtöknek. Legyenek inkább pár perces tanulós játékok, sokkal többet használ, mintha sokáig nyúznád vele, vagy katonásan, túl nagy elvárásokkal csinálnád.

Aztán persze a kutya koncentrálóképessége folyamatosan javulni fog, egyre több időt fog tudni vidáman végiggyakorolni, de sosem szabad túlzásba vinni.

2016. júl. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előzők jókat írtak. Még pár észrevételem lenne:

A pelenkát felejtsétek el. Csak arra tanítja a kutyát, hogy bent is lehet pisilni. Helyette vidd le 2-3 óránként pisilni.

Milyen gyakran fürdetitek, hogy ennyire rutin már a dolog? Maximum 2-3 havonta lehetne, de ilyen picit még nem kéne egyáltalán. Nagyon rosszat tesz a bőrének.

5 perc tanítás elég. Én a 3 hónapos belga juhászomat napi 1-2x 5 percet tanítom, de már ismeri ezeket: gyere, nem szabad, hozd vissza, ül, fekszik, pacsi, csapj bele, öleld meg. Emellett egy csomó másik trükk tanítása is folyamatban van és elkezdtük a személykeresést is. És mindezt napi 5-10, max 15 percben! Persze emellett rengeteget foglalkozom vele, sétálunk, szocializálódunk, vagy csak a sarkamban van, amíg a kertben teszek-veszek. Ezekből is rengeteget tanul.

2016. júl. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdéseket! Fürdetni nem fürösszük olyan sokszor,csak akkor ha pl:sétálni voltunk és tiszta sár a mancsa,olyankor csak a lábát. Reggel is leviszem,szóval érthető,hogy ilyenkor csupa maszat szegény. Már csak bekéne állnia a "pisilőrendszernek" ,mert még sűrűn kakilgat fent és hiába viszem le,ha már kiürítette a zacsit. :) Na de úgy látom haladgatunk,az elöbb gyakoroltunk úgy 4-5 percecskét és nagyon jól ment!
2016. júl. 1. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!