Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb munkakutya?...

Melyik a jobb munkakutya? Dobermann vagy malinois?

Figyelt kérdés
2016. júl. 1. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Neked kell?


Én dolgoztam/képeztem mindkét fajtát. Jelenleg mindkettő van. De már nem képzek munkára kutyát.

A dobermann-t könnyebb nevelni mint a malinoist és egyik sem nyugodt kutya.

Nagyon pörögnek. Milyen munkára kéne?

2016. júl. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kutyás fegyőr vagyok. Nálunk pl már csak malinoisal dolgoznak. Régebben voltak Dobbermannok,Rotik,Németjuhászok.
2016. júl. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem kéne, leginkább képezném , sportolnék vele stb..
2016. júl. 2. 23:51
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Ha agility akkor malinois ha más akkor dobi.
2016. júl. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a mali minden tekintetben könnyebben, eredményesebben, gyorsabban képezhető, mint a dobi.

Ne haragudjon meg egy dobis se, de az általam versenyeken látott kutyák... botrányosan makacsak és sokat hibáznak. ŐV-ben szinte kezelhetetlenek, alig látni tőlük tényleg irigyelni való munkát. Provokál, nem ereszt, ki hagyja a fürkészsátrakat, megrémül a visszatámadásnál. Csak, hogy pár példát említsek, a klasszikus hibákból.

De egy mali meg nagyon nem hobby kutya. Még a show vonal is brutálisan pörgős, csattogós. Ha nem gondolod teljesen, 100%osan komolyan a sportokat, akkor inkább dobit. Ha biztos vagy benne, voltál már az előző kutyáiddal versenyeken, vizsgákon, akkor óvatosan merem ajánlani a mali show vonalát. A mai IPO sport ízlésének tökéletesen megfelel és szinte minden más közkedvelt kutyás sportban, a border collie mellett az élen jár.

2016. júl. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!