Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyám. Bajban...

Megharapott a kutyám. Bajban vagyok? 15/L

Figyelt kérdés

Pár órával ezelőtt kutyasétáltatás közben összeverekedtek a kutyák és mikor próbáltam őket szétválasztani akkor belém harapott a kutyám, pontosabban az ujjamon. A kutyám oltva van. A harapás után beszaladtam a házba, és hideg vízzel lemostam a sebet. Most 1-2 órával ezelőtt szappanos vízzel is kitisztítottam a sebemet. A harapás nyoma kb. 1 centis, nem olyan mély.

Most a sebemből valami átlátszó dolog szivárog, amiben kicsit keveredik a vér is.

Nagyon komoly?


15/L



2016. júl. 2. 22:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Hát az biza nem jó jel ha gennyesedik. Menny orvoshoz. Nekem is húzta meg úgy a kezem a fogával hogy vérzett de nem lett gennyes. Szóval doki!
2016. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%
Pálinkával tisztíds ki és mutasd meg a szüleidnek!12/L
2016. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Betadinnal fertötleníts ilyenkor, ne csak szappannal. Ha be van oltva a kutya, akkor a veszettséget megúsztad. Ha a seb bedagad, pirosodik, gennyes holnapra, akkor menj be sebészetre, ott ellátják (kipucolják és esetleg varrják is). Kapsz egy tetanuszt injekciót is.
2016. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Sztm begennyesedett, mert a fehérvérsejtek védekeznek a baktériumok ellen.....Betadin nincs otthon, vagy valami fertőtlenítő cucc.De nyugi ha nem birigálod meg tisztán tartod nem fog elfertődőzdi.
2016. júl. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Bocs a helyesírásért, kicsit fáradt vok...
2016. júl. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
Ezt meg kellene mutatni orvosnak, mert a harapott seb könnyen elfertőződhet, akkor is, ha oltva van a kutyád. Tetanuszvédelem is szükséges, amit szintén nem lehet otthon megoldani. A sebet feltétlenül mosd ki fertőtlenítő oldattal, és ha van otthon, akkor 2%-os hidrogénperoxiddal is.
2016. júl. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
84%

Az átlátszó dolog a legtöbb

legtöbb sebnél természetes (sajnos nem tudom a nevét) a kérdés ugye, hogy pontosan mi ellen van beoltva a kutya és mi ellen nincs amivel esetleg megfertőzhet. Én a helyedben a szüleimhez fordulnék először a net helyett, ők többet tudnak segíteni. Szerintem ne aggódd túl a dolgot, kérdezd meg a szüleidet, ők majd eldöntik mit kell tenni!

2016. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%
15 éveseket nem oltanak tetanusszal, mert a kötelező védőoltás által 17 éves korig védettek ellene. A váladék amit látsz, sima savó, ahogy tisztul a seb. Egyszerűen fertőtleníteni kell, ennyi.
2016. júl. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Hát attól hogy oltva van nincs minden rendben. A kutya szája tele van baktériumokkal szóval oltott kutya harapása is lehet veszélyes. Mutasd meg a szüleidnek ők tudják hogyan kell fertőtleníteni a sebet és ha szükségét látják elvisznek orvoshoz is (szerintem nem ártana elmenni)
2016. júl. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már szóltam a szüleimnek, de ők azt mondták, hogy ,,Ne aggódj, majd begyógyul". Hát nem tudom. Majd meglátom, hogy holnapra mi lesz a sebbel, és ha bedurvul, akkor felkeresem a körzeti dokit.
2016. júl. 2. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!