Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mindenkire ugrál....

A kutyám mindenkire ugrál. Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Séta közben ha valaki meg akarja simogatni egyből elkezd ugrálni. Ez senkinek sem tetszik de senki nem is tesz ellene. Én meg nem tudok csak ugy odaszólni hogy ne engedje... sajnos nem tudom mit tehetnék. A másik hogy a kutyákra is ugrál. Elég nagy darab, de ha kicsi, ha nagy kutyával találkozunk a mancsával a fejére csap vagy ráugrik a másik kutyára. Énrám nem szokott ugrálni. Hogyan szoktassam le. 5 hónapos
2016. júl. 3. 12:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha felugral rad, kapd el a ket mancsat. Tartsad. Az elejen biztos tetszeni fog neki, de aztan kb 30 mp mulva elege lesz, es elkezdi rangatni, akarja, hogy elengedd. Ne engedd el. Tartsad neki par percig. Aztan amikor mar latod rajta hogy nagyon elege van, akkor engedd el neki, es hadd menjen. Ezt megcsinalod parszor, es garantaltan le fog szokni az ugralasrol.
2016. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én is tudom hogyam szoktassam le hogy rám ne ugráljon. De ha rám alapból nem ugrál akkor ez nem a legjobb módszer. Ezt másnak kellene de mégsem jérhetek meg egy idegent hogy ezt csinálja meg a kutyával...
2016. júl. 3. 12:55
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazan ertem, hogy seta kozben, porazon, hogyan tud masokra ugralni. Ha pedig poraz nelkul setaltatod akkor meg azt nem ertem hogy mitol varod azt hogy egy 5 honapos, fiatal, kikepzetlen kutya a kontrollod alatt maradjon.
2016. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Mindig pórázon van. Mikor valaki lenyúl hogy simogassa egyből ugrik. Lenyomni sem tudom ha húzom vissza akkor is ugrik. Nem tudok mit tenni.
2016. júl. 3. 13:00
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Peldaul szolsz, hogy ne hagyjak. Nekunk is volt egy idoszak mikor futtatoban felugralt mas emberekre, szoltunk hogy lokjek el es ne foglalkozzanak vele, azota nem ugral (nagyon ritkan ha szamara valaki kedvessel talalkozik akit regen latott megprobalja feleroszakolni magat az olebe).


Egyszeruen csak eltolod es nem veszel rola tudomast, elobb utobb abbahagyja, mert rajon ezzel nem er celt.

2016. júl. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Dobd le melle a porazt es lepj ra, ha mashogy nem megy.


Egyebkent pedig, a simogatas mint olyan, az egy jutalom a kutyanak. Miert simogatjak idegenek? Akkor simogatjuk csak a kutyat, amikor valamit jol csinalt.


Ha pedig ugralas kozben simogatjak az kifejezetten rossz, hiszen megerositi a kutyaban igen, valamit jol csinalok, hiszen simogatnak.


Ugy latom itt komoly hianyossagok vannak a hatterben, de ezt nem lehet itt irasban orvosolni. Probalj egy kicsit tajekozodni kutya pszichologia ugyben.

2016. júl. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Hát most bem tehetek róla hogy mások szerint aranyos és mindenki simogatná. Nem fogom azt mondani hogy ne nyúljonak hozzá.. ha senkihez nem mehet oda akkor később bizalmatlan és akár agresszív is lehet. Ne úgy képzeld el hogy mundenki végig sumogatja az ucán. 2-3 naponta megállunk simire de folyton ugrál. A pórzzal lehúzás beválhat köszi. Ha rám is ugrálna könnyebb dolgom lenne. De mégis hogy kérsz meg egy idős nénit hogy lökje el? Egyébként emberek között nem ugrál senkire csak ha valaki simogatást kínál és oda engedem.
2016. júl. 3. 13:15
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is, de, mondhatod hogy ne simogassak. A te kutyad, annyit kell mondanod hogy: kerem ne simogassa, kikepzes alatt all. Es kesz.


Masodszor, nyilvanvaloan valamit rosszul csinalsz, mert a kutyad nem ugy viselkedik ahogy szeretned. NEM a kutyaban kell keresni a hibat, hanem sajat magadban. Ez egy nagyon fontos kulonbseg. Ha hajlando vagy ezt elfogadni akkor irjal nekem privat uzenetet es a napokban fogok szakitani idot arra hogy leirom neked a tortenetet az elejetol a vegeig.

2016. júl. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen valóban rosszul csinálok valamit. Ha tudnám mit valószínű hogy nem itt kérdeznék. A kérdésben is az van hogy mit kellene tennem hogy leszokjon erről? Egy szóval nem mondtam hogy a kutyával van a baj. A kérdés nem is annyira az emberekre való ugrálás miatt született meg. Inkább azért mert a kutyákra is ugrál. Gondolom játszana, csak sajnos az itteni kutyák nem hogy jól megcsapnák hogy megtanulja a helyes viselkedést, inkább behúzott farokkal bújnak a gazdájuk mögé (az én kutyámnál nagyobb kutyákra gondolok) sajnos az itteni környezet nem a legjobb ebből a szempontból. Minél előbb kutyaiskolába szeretném vinni mivel eddig még nem volt rá lehetőség. Azért köszi a segítséget.
2016. júl. 3. 13:30
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk mielőtt valaki meg akarná simogatni, szólsz, hogy kiképzés alatt van, felugrál és most erről akarod leszoktatni. Nem fog emiatt megenni senki, minden normális ember felfogja, hogy egy kölyökkutyát tanítani kell, főleg ha később nagyobb lesz, akkor sokkal gázosabb lesz a felugrálás.


Odaengedheted, de ne engedj neki annyi pórázt, hogy fel tudjon ugrálni, vagy ha látod hogy arra készül, akkor határozottan rászólsz és ránts rajta egyet, annyira hogy megzavard.

2016. júl. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!