Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek a komondorunkkal?

Mit kezdjek a komondorunkkal?

Figyelt kérdés

Az a probléma vele, hogy kimegy a kerítésen, amikor nem vagyunk otthon, és persze a járókelők félnek tőle. Kivéve, aki már ismeri, de ez nem vigasztal.

Nem rossz a kerítés, az a sima falusi, festett vaskerítés betontalpon, csipkével a tetején... semmi perc alatt átmászik rajta, pedig már szögesdrót is van a tetején, meg még egy csomó drót, annyit drótoltam már, és nem, nem sikerül bent tartani.

Számbavettem a lehetőségeket:

- új kerítés: még vagy 2-3 év, mire odajutunk

- megkötés: na, azt a sírást az egész utca hallaná, és félek, hogy megvadulna

- elvitetés: bár nagyon dühös vagyok rá, de nem egy rossz kutya amúgy, nem bántott még senkit, kicsi gyerekek is vannak mellette... szóval ez túlzás lenne, és akkor mi lenne vele? Elaltatnák valószínűleg.

- kennel építése: már látom, hogy nézne rám a férjem, ha megemlíteném...

Véletlen nem vágyik valaki pont egy ilyen kutyára?


És néz rám bűntudatosan, nagyon jól tudja, hogy nem szabad, mégis kimegy, ahogy eltűnünk a láthatárról.

Valaki?



2016. júl. 4. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Kennel, illetve a kerítés tetejét befelé hajlítsátok szögesdróttal.


Kínozni ne kínozzátok, hogy villanypásztor meg ilyenek.


Ellenben nem írtad, hogy mennyire foglalkoztok vele, játszotok-e, elviszed-e sétálni/túrázni.

2016. júl. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Én ilyet láttam neten: egy drótot felhúznak a kerítés fölé, a drótot átdugják egy csövön, így amikor a kutya megpróbál kimászni, és belekapaszkodik a csőbe, akkor ugye a cső elkezd forogni, így nem tud kimenni.
2016. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Villanypásztor szóba se jön, a cső viszont érdekes ötlet...

És jogos, többet kellene vele is foglalkozzak.

2016. júl. 4. 17:15
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

1. ivartalanítás

2. sok-sok séta, tanulás, foglalkozás

3. Kennel (ha ezek után is szökik)

2016. júl. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Igaz, kb az összes szabadidődet lekötné az ezzel kapcsolatos sok dolog, de benti kutyának sok sétával nem gondoljátok? Nekünk is nagy kutyánk volt, és rengeteget volt bent, nyáron a klíma miatt imádott nálunk lenni és rendesen megsértődött, ha 12 óra után kiküldtük piszkolni.. morgott meg minden (hozzáteszem, nem bántott soha senkit és nem amolyan főnökségi morgás volt, sőt az eddigi 5 kutyánkból ő volt a legneveltebb, vele egyáltalán nem volt baj

.). Igaz, sáros időben problémás volt, de ha az alapvető dolgokra figyeltek és (sajnos) megvan a napi/2napi takarítás, szerintem elvan bent. Naponta sétáljatok vele egyszer rövidebb de a másik legyen alapos, hosszas, hogy utána aludni akarjon :) vagy esetleg garázs ha esik az eső. Én ezt választanám. :)

2016. júl. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Napi hosszú séták, sok foglalkozás.

Ivartalanítás.

Kerítés tetejére a csöves megoldás kipróbálása és/vagy villanypásztor > nem fogja sokszor megcsípni, ne félj. Hamar megtanulja.

Megkötés, kennel NE, egy komondornak ez különösen ártalmas.

2016. júl. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy komondornak minimum 1.8-2méteres kerítés kell.
2016. júl. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A villanypásztor miért is kínzás? 2-3 alkalommal megcsípi a kutyát és többet nem kísérletezik. Ez nem halálos, nem is nagyon fájdalmas, csak kellemetlen. És következetes büntetés, amit te nem tudsz neki megadni. Persze az elvitetés, az új gazda, megkötés, kennel tartás mind számba jöhet.
2016. júl. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
A kennel egy kutyának börtön.Az ivartalanítás meg semmire sem megoldás.Kerítés normális kell de nem azért hogy ne tudja átugrani,tudnia kell neki mire is kell vigyáznia.Idegennek felesleges odaadni ha amúgy nincs baj vele.Kicsit el van rontva a nevelése és ennyi.Mennyi idős a kutya?Ha nem több éves akkor pórázon vezetgesd végig a kerítésen belül egy jó darabig hogy kitudja jelölni a területét.A másik módszer ha nem engeded a teljes udvaron szaladgálni,lekerítesz neki egy nagyobb területet.A másik területe pedig csak jutalomképpen mehet be,a gazdájával(akit ő el ismer annak) ilyenkor hagyni kell hagy jelölgessen meg bóklásszon.Jobban nem tudom elmagyarázni.A harmadik dolog ha veszel mellé valami jószágot amire vigyázhat.
2016. júl. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!