Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért túrja ki a földet a...

Miért túrja ki a földet a virág alól a kutya?

Figyelt kérdés
8 éves Rottweiler kutyáról van szó. Hiába szólnék rá akkor, amikor látom hogy túrja a földet, akkor soha nem túrja a földet, amikor kint vagyok, vagy kimegyek. Hiába volt emiatt már megverve az sem használt neki. Pedig mindig szabadon van az udvaron, szinte soha nincs bezárva.
2016. júl. 4. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyit sétáltatjátok? Az nem elég, ha az udvaron szabadon van, hiszen ott semmi új inger nem éri, ugyanazt látja egész életében, természetes, hogy unatkozik, és túrja a földet.

Napi szinten séta kell neki, ahol szaladgálhat, elfáradhat.

2016. júl. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
12%
Miért kellene sétáltatni? Nem panelban élünk.
2016. júl. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es, ezt ugye nem komolyan gondolod? Elavult, falusi felfogás, hogy "minek sétáltassam a kutyát, ott van neki a kert". Aztán csodálkoznak, ha rombol meg szökik a kutya. Épp ezért van rengeteg panelban élő kutyának ezerszer jobb dolga a kerti kutyáknál, mert ők legalább sétálhatnak, nem ugyanazt a pár négyzetmétert bámulják egész életükben. Szükségük van erre a kerti kutyáknak is, már csak azért is, hogy találkozhassanak más kutyákkal, szocializálódjanak.
2016. júl. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
12%
Mi sem panelben élünk, ahogy a kérdező, mi sem sétáltatjuk soha a kutyát.
2016. júl. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem mind1 hogy panel vagy kert. Habár annyira mégsem. Mivel a kertben tartott kutyákat ritkán viszik sétálni (tisztelet a kivételnek). De azért a paneles kutyatartók sem szentek, remélem senki nem felejtette el a "mini- és extra mini yorkie"-kat vagy a csivavákat és a többi szerencsétlen kistestű kutyát amit sok idióta a négy fal közé zárva tart és alomra kényszeríti. Szóval sehol sem tökéletes, de azért a panelban tartott kutyák nagyobb része mozog rendszeresen, mint az udvarra kicsapott kutyák.
2016. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Hiába volt emiatt megverve? Nem mondod!

Ha a kutyát nem csíped el akkor, amikor épp azt csinálja amit nem lenne szabad, és nem szidod le ott helyben, akkor sosem fogja tudni, hogy mi bajod van, amikor kezet emelsz rá, vagy épp ordítozol vele. Figyelni kell, tetten érni, és leszidni. Nem nagy mutatvány igaz? Lehet, hogy elsőre nem sikerül, kutyafüggő. De néhányszor rajtakapod, azonnal megszidod, és működni fog.

2016. júl. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23%
5# vagyok. Aki lepontozott árulja már el miért tette? Talán nincs igazam? Ha nincs igazam akkor magyarázatot kérek, miben tévedtem?Ha használható ellenérvet mond akkor nyugodt szívvel elfogadom hogy én mondtam hülyeséget.....köszönöm
2016. júl. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!