Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáim összeverkedtek mi a...

Benipc kérdése:

A kutyáim összeverkedtek mi a teendő? S O S 2016 07 05

Figyelt kérdés
2 napja kivittem a kutyáimnak 1-1 csontot. 2 db tacskóm van az eggyik szuka a másik kan, a Szuka 1 éves a kan pedig 3 éves lesz. a kiskutya bevitte az olba a csontot, (egy olba alszanak) és ha odamegy a nagyobb akkor ugatja, nem engedi be, ma rátámadt a kicsire kb 5 mp harc volt. már 2 napja ez van, csal igy hirtelen jott, nemtudom mit csinaljak. a csontot term. kiloktem tolluk de ha viszek neki kajat akkor ez van, a kan kb 2 honapja uzne felfele, de nem engedi. valaki help

#kutya #osszeverekedtek #nemtudom mitcsinaljak help
2016. júl. 5. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem nézni kéne őket, hanem nevelni őket, határozottan rájuk szólni. Mi az hogy bunyóznak a kaja miatt? A szukát ivartalanítsd, ha nem akarod, hogy még jobban megbolonduljanak.
2016. júl. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tüzelt már a szuka? Ha nem, akkor lehet, hogy most lesz az első tüzelése és azért "bolondult" meg.


Több ok miatt is ivartalanítani kéne:

- betegségek megelőzése

- álvemhesség kialakulása

- az ilyen agressziók elkerülése

- felesleges kutyaszaporulat (gondolom nem vagy tenyésztő)

2016. júl. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szeretném tenyészteni! DE sose csináltak ilyet pedig kb fél éve eggyüt vannak és megvoltak jól.
2016. júl. 5. 16:01
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha elzárom egymástól akkor sírnak egymás után és az a 2. tüzelése
2016. júl. 5. 16:09
 5/13 anonim ***** válasza:

Tenyésztő vagy? Nem. Akkor ne kockáztasd a kutyáid életét, mert a tenyésztés nem annyi, hogy összeengedek két kutyát. Ráadásul a tacskó pont olyan, hogy segíteni kell neki az ellésben. Ráadásul nem két forint se az állatorvos, se a kölykök felnevelése, oltásai, stb.


Nem egyszer volt már olyan hogy ide írtak segítséget kérni amikor épp ellett a szuka, de komplikáció lépett fel, persze orvosra nincs pénz, se kocsi, se busz, orvos se megy ki, aztán az lett az eredmény, hogy elpusztult az anya is meg a kölykök is.

2016. júl. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 bollocks ***** válasza:
Te nem tenyészteni akarsz, hanem szaporítani. Inkább menj el dolgozni, ne a kutyáidból akarj megélni.
2016. júl. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Na idefigyelj, 14 vagyok. Apával nem akarjuk tenyészteni, csak ha fial akkor eladjuk, bocsi én írtam rosszul.

Meg most elvannak egymás mellet, nem fogom kivetetni a méhét, nem csinálunk ilyesmit. A kutyáim rendeztem az ügyet eggyüt játszanak stb, azt még ki akartátok veteni a méhét meg ivartalanítani mind2t... AMUGY MEG, SEMMI KOZOD H MIBOL AKAROK MAJD MEGELNI, egyatalan nem ezen gondolkozok. kosz mindenkinekő, cs

2016. júl. 5. 19:59
 8/13 anonim ***** válasza:

Na akkor még egyszer lassan és érthetően! Mindkét kutyával akkor tesztek jót ha ivartalanítjátok őket. Ezzel egyrészt az ilyen viaskodások lecsökkennek. Rengeteg betegségtől megkímélitek mind a kutyát mind magatokat. Főleg a szukánál álvemhesség, gyulladások stb. Egyetlen egy eset az amikor elfogadható az, hogy nem ivartalanítják a kutyákat az amikor tenyésztésbe vonják őket, a tenyész szabályok szerint. Azaz tenyész szemlén ennek megfelelő minősítések megléte után, kiállítási eredményekkel stb. igazoltan jó a kutya. Minden más esetben a megszülető kölyök veszélyezteti a szuka életét. A kannak sem árt az ivartalanítás. Nem ember, hogy ezt érezze. Rengeteg igen boldog ivartalanított kutya van. Viszont az ivartalanított kutya további előnye, hogy nem lesz felesleges szaporulat amelyik vagy az árokparton végzi, esetleg lapáttal agyonverik, vagy egy menhelyen elaltatják őket. Jelenleg több felelőtlen gazda van, és sokszor annyi felesleges kiskutya mint amennyit a menhelyek be bírnak fogadni. Nem véletlen, hogy talán Németországban (de ebben nem vagyok biztos, majd kijavít aki jobban tudja), ivartalanítási kötelezettséget terveznek jogszabályilag minden nem tenyésztésbe bevont kutyánál. Azért ők nagyjából mindenben előttünk járnak.

14 évesen meg van arra pénzed, hogy egy felesleges alomnál az első 8 hétben gondozd a felesleges kiskutyákat, chippeztesd, oltasd? Ugyanis bármilyen módon "legaláisan" megszabadulni a kiskutyáktól csak chippezés után tudsz. Minden más út törvénytelen.

Figyelmes tanulmányozásra javaslom - hisztéria üzemmód kikapcsolásával - a 41/2010 korm. rendeletet: 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról


3. § (2) Ebet forgalmazni, illetve tulajdonjogát forgalmazásnak nem minősülő más módon átruházni kizárólag az állatot azonosító elektronikus transzponderrel (bőr alá ültetett mikrochip) történő megjelölése után lehet.


14. § (15) Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani.


Ezt legalább számold ki mennyibe kerül mondjuk átlagosan 4 kölyökkel évente nektek (tacskóknál nem ritka a 6 egyszerre egy alomban, de legyen csak 4). Csak a chippezés 3500Ft kutyánként.


És igen ha meg itt kérdezel készülj fel arra, hogy olyan válasz jön ami nem tetszik. Ugyanis akik ide írnak azók jelentős része felelős állattartó, illetve erre törekszik. Tudod dolgoztam menhelyen láttam mi van ott. És látjuk, hogy ez hova vezet. És azt is látjuk, hogy a most 1 éves szukád 3-4 év múlva hogyan fog az ellésbe keserves kínok között belepusztulni. És csak reméljük, hogy addigra sikerül elérni, hogy az állatkínzás büncselekményét megfelelően büntessék. És végre felfogja a NÉBIH és az ügyészség is, hogy a nem kívánt vemhesség és az azt követő elhullás az megelőzhető és mint ilyen kimeríti az állatkinzás törvényi tényállását.

És igen a fent leírt magatartási problémák az ivarossággal és a nem kellő odafigyeléssel összefüggenek.

És javaslat a hiszti üzemmód kikapcsolása.

2016. júl. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, inkább szüljön meg x kiskutyát a sufniban, biztos az minden vágya a szukának, a kannak meg az, hogy állandóan kangörcsben legyen. Csak azért hogy könnyű pénzt szerezzetek. Undorító... A menhelyek meg tele vannak tacskó kiskutyákkal, akiket úgy dobnak ki a kukába a magadfajták, mert senkinek sem kellenek.
2016. júl. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyébként ezt hogy gondoltátok? Majd minden évben kétszer szüljön x kiskutyát a szuka? Próbáld már ki vagy csak gondolj bele milyen lehet évente 2x nagy fájdalmak között megszülnöd x utódot. Szerinted a kutya élvezi?
2016. júl. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!