Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy kapjak egy kiskutyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már mióta vágyok egy kiskutyára. Most találtam egy hirdetést amiben egy 10 hónapos kutyusról van szó és azt is leírták, hogy már csak 13 napja van hátra ha nem viszik el, mert a menhelyen nagyon sok már a kutya, és párat ha úgy látják, hogy nem viszik el, akkor elaltatják. Gondoltam ha ezt így mondom anyunak, akkor megesik rajta a szíve, és elmehetünk érte. De ez nem így lett sajnos. Azt mondta, hogy nagyon hosszú oda az út, és mi nem fogunk egy kutyáért utazgatni. Meg már amúgy is van egy öreg kutyánk aki nem biztos, hogy befogadja. Én erre azt válaszoltam, hogy biztos befogadja, de aztán megint elismételte, hogy hosszú az út stb...

Kérek mindenkit, hogy segítsen !!!!



2016. júl. 5. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
A szüleid nem akarnak kínlódni vele. Ha arra sem veszik a fáradtságot, hogy elmenjetek a kutyáért, akkor majd ha beteg lesz hogy fogjátok intézni az állatorvost pl? Gyanítom sehogy, mert "csak egy kutya".
2016. júl. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozz az öreg kutyáddal :) majd ha elpusztul, akkor gondolkozhatsz egy új kutyán
2016. júl. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

az öreg kutyát viszed naponta többször sétálni? játszol vele, van vele foglalkozva?

ha nem,akkor ne hozzatok még egyet,inkább foglalkozz a mostanival.

de ha rendesen foglalkozol a mostanival is, napi szinten, akkor nem értem a szüleidet.

mennyire messze van amúgy az út? ha csak azon múlik,hogy engedjék, akkor ülj fel vonatra és hozd el úgy.

2016. júl. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne azért akarj kiskutyát mert az kiskutya és cuki meg játékos. Az utolsó válaszolónak igaza van,ha az öreg kutyussal nem foglalkozol a picivel mennyire fogsz? Valamint az idős kutyát már kevésbé befogadóak. Egy kiskutya rengeteg figyelmet és türelmet igényel, nem csak abból áll hogy megveszed és szeret és boldogok vagytok. Bele kell gondolnod hogy chippeltetni kell, oltani, megfelelően táplálni stb.. A szüleid más véleményre térhetnek ha az idős kutyusotok elhalálozik, viszont szerintem most gondold át logikai szempontból is, rendben? Nem bántani akarlak, csak tudatni veled, hogy mit kellene vállalnod egy kiskutyával. :)
2016. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak, de félek azt tanácsolni, hogy szerezz egyet be valahonnan, és nem miattad. Azok a szülők, aki így vélik, sajnos másban is így fognak gondolkozni, és valszeg pár hónap, vagy év múlva felkeresed ismét az oldalt, hogy baja van a kutyádnak, mit tehetnél, tőlünk meg azt kapod válaszul, hogy vidd el orvoshoz, amire szüleidnek meg az lesz a válasza, hogy ők erre nem költenek...én is beleestem anno ebbe a problémába de a legokosabban oldottam meg. Vállaltam diákmunkát, és a fizetésemből egyrészt megvettem magamnak az állatot, másrészt el tudtam látni saját fizuból kajával, és ami szükséges, illetve az orvosra, egyéb eszközökre is annyit költöttem amit akartam, nem függtem másoktól.
2016. júl. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6%
Annyira baromságokat írtok , hogy az már fáj.Szerintem ezt csak be képzelitek magatoknak. Pl. az én szüleim sem akarták a kutyát. Sőt az egyik tesóm sem. Én mentem a kutyáért el . A szüleim nem szeretik a kutyát. Ha odamegy hozzájuk akkor mindig elküldik. Tényleg nem szeretik. Erre amikor kicsi volt és vinni kellett a kötelező oltások miatt többször is az állatorvoshoz apum elkísért . Sőt volt , hogy ő vitte el egyedül mert én nem voltam otthon. Aztán volt , hogy beteg lett, anyu hívta le az állatorvost 2x is. Azt mondta az állatorvos , hogy főzzünk neki rizst. Anyu főzte neki és kanállal ő etette a kutyát. Hiába nem szeretik de ha beteg akkor törődnek ők is vele.
2016. júl. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
De utolsó. Attól hogy a te szüleid ilyenek attól nem biztos hogy másoké is...
2016. júl. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%

Én csak a saját tapasztalataimból indulok ki, nem azt mondtam, hogy mindenki ilyen....

pl: szembe szomszédban lakó barátnőm nagyon szeretett volna egy cicát, szülei ellenezték. mivel családi ház, nagy nehezen rávette, egyrészt a cica téli születésű volt, és a 2 hónapos macska kint fagyoskodott az udvarukon, pedig volt egy kb 1,5-2 m2es mondhatni belépő, mert azon kívül még volt egy előszobájuk, és odáig sem engedték be.... (első macskájuk kapásból átszokott hozzánk, mert mi beengedtük) a cicusuk gyakran beszökött apu műhelyébe, hogy kicsit megmelegedhessen. Körülbelül 3 éves lehetett a kandúr amikor a fészerünkben találtam elpusztulva....átmentem közölni a barátnőmmel, aki nagyon szerette a cicát, és mondta, hogy igen gondolta hogy ez lesz a vége, mert a macska melső tappancsa magsérült!!! és belepusztult az elfertőződött sebbe!!!.... Olyan szinten kiosztottam akkor a szüleit, hogy azóta sem hajlandóak köszönni sem, hogy egy ilyen rohadtul egyszerűen kezelhető dologba, ami még nem is lenne költséges, hagyták elpusztulni az állatot....ennyit erről, és elég sok negatív példát fel tudnék sajnos hozni, a szülői felelőtlenségről, akik semmibe sem nézik a gyermekeik állatát.

2016. júl. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hány éves vagy, de ha még nem vagy elég idős ahhoz, hogy legyen önálló kereseted, és meg tudj oldani pl. olyan dolgokat, mint állatorvoshoz elvinni a kutyát, azt kifizetni, akkor még várj, ne erőltesd.

Azt írod, van egy öreg kutyátok. Vele ki foglalkozik? Viszed mindennap sétálni? Ki viszi állatorvoshoz, ha kell? Ki eteti, ki ad neki vizet? Ki szedi össze a kakiját, ki takarít utána?

Vele is sok munka van és kiadás. Ha eddig a fentieket nem te csináltad, akkor kezdd el. Emellett, ha már elég idős vagy, elkezdhetsz menhelyre is járni hétvégéken önkénteskedni.

Így jobban fogják látni a szüleid, hogy ez nem csak gyerekes hiszti, hanem tudod és vállalod, mivel jár a kutyatartás. Ha az öreg kutyátok majd elpusztul, talán könnyebben beleegyeznek egy újabb kutyába. Amúgy sem biztos, hogy jó lenne az öregnek, ha egy kölyköt hoznátok mellé.

2016. júl. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
# 7 Igen tudom . De annyira általánosítanak. Szinte az összes ilyen kérdésnél ezt olvasom.
2016. júl. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!