Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, nagyon félek,...

Segítség, nagyon félek, milyen kutyát válasszsak?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon szeretem a kutyákat, de nem igazán volt rá lehetőségem, hogy tartsak is egyet(gyerekkoromban volt). Viszont mostmár megengedhetem magamnak, azon kívül a segítségükre lenne szükségem.. Úgy értem, hogy borzasztóan félek, a lakásból is kimenni, de még a saját lakásomban is, állandóan rettegek, hogy valaki bánt, egyeüdl vagyok és nem tudom megvédeni magamat, ezért IS szeretnék magam mellett egy kutyát. Milyen fajtát ajánlanátok? Valami olyanra gondoltam, aki bírja azt ,hogy mivel elég sokat ingázok, sokat kell utaznia, mindenhová el lehet vinni, és nem ijed meg a saját árnyékától, tekintélyt parancsol esetleg (tehát nem egy yorkira gondolok pl, aki nagyon aranyos, de nem hiszem, hogy meg tudna védeni) Emberekkel szemben nagyon félős vagyok, de tudok határozott lenni, egy kutyában sokkal jobban megbízom. Tudom, hogy a félelmem nagyrészt irreális, de nem tudok vele mit csinálni. Kérlek ne kezdjetek el beszólogatni emiatt, tényleg csak választ szeretnék: milyen kutyafajtát ajánlotok... Köszi előre!

2016. júl. 5. 18:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
Német juhászt :)
2016. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
U.i. Természetesen tudom, hogy egy kutyával rengeteget kell foglalkozni, nem tanul meg semmit magától nyilván ezeket megadnám (pl kutyasuli és egyebek)
2016. júl. 5. 18:19
 3/33 anonim ***** válasza:
16%
Kutya helyett vegyél 1 gáz sprayt
2016. júl. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Elsőnek: köszönöm a válasz! Másodiknak: külön kértem, hogy a kérdésre válaszoljatok, a gázspray tudtommal nem kutyafajta.
2016. júl. 5. 18:22
 5/33 anonim ***** válasza:
85%
Viccen kívül, a kutyától nem fogsz félni? Megbirkózol a nevelésével? Hogyan éred el, hogy ne ragadjon rá a Te emberektől való félelmed?
2016. júl. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is talán a német juhászt tudnám ajánlani. okos, alkalmazkodó, és nagytestű. Ha sokat foglalkozol vele tökéletes társ lehet. Ha nyugodtabb kutya kell akkor talán a golden retriever vagy labrador habár az utóbbi aktívabb.
2016. júl. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
A Kutyákkal nagyon jól kijövök, nem félek tőlük, az az általános, hogy az egyébként még nagyon bizalmatlan kutyák is közelednek hozzám (tényleg több példa volt rá, hogy ismerősi körben csodálkoztak hogy milyen hamar összebarátkozott velem a kutya "pedig mennyire ódzkodik az idegenektől"... )
2016. júl. 5. 18:28
 8/33 anonim ***** válasza:
19%

Én border colliet, golden retrievert vagy rottweilert vennék:)

Bár az is nagyon lényeges, hogy házban van lakásban élsz-e. Mert vannak kutyák, amik nem bírják a lakást

2016. júl. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
És ezek a nagytestű kutyák bírják általában az utazást? Vagy ez is csak szoktatás kérdése?
2016. júl. 5. 18:29
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Csak szoktatás kérdése. Jó fiatal korban el kell kezdeni.
2016. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!