Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szájkosár vélemény?

Kutya szájkosár vélemény?

Figyelt kérdés
Van a családba egy 2 éves kislány meg egy kiskutya kicsit vad a kislány de a kutya szelíd csak mikor a kutyát megüti vagy meg harapja a kutyát odakap a kiskutya csak játékosan de akkor is oda kap hogy vennék a kutyának egy szájkosarat hogy mikor játszanak akkor ne legyen belőle baleset persze figyelek most is rájuk meg minden csak úgy nyugodtabb lenék de nagyon jól kijönnek ha nem vad a kislány azért szeretném ezt hogy szokja a kutya hogy kicsit vad a lány de persze probáljuk a kislánynak is mondani hogy finomabban ez jó ötlet vagy ezt így nem lehet?.
2016. júl. 6. 15:51
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Mind kettő a lány és a kutya is csak játékból csinálja persze ez később komolyabb is lehet ezért tetem fel a kérdést hogy tudjak ellene csinálni valamit hogy ti mit csináltok ajánlást akartam kérni ezzel a kérdés-el csak tippeltem gondolkoztam hogy ilyet lehet-e azért tetem fel a kérdést.Amúgy meg a lány ismétlem 2 éves még csak most ismerkedik a világgal most fedezte fel a kutyát persze rá szólunk ha valamit rosszul csinál szájon is vágom kezére is ütök ha bántja a kutyát de még csak 2 éves 1 hete fedezte fel a kutyát és 2 napja csak hogy komolyabban játszik a kislány a kutyával. Azért tetem fel a kérdést ilyen hama hogy még időbe tudjak ellene csinálni valamit nem értem minek kellet ennyire túlzásba esni főleg hogy mondhatsz egy gyerekről hogy patkány!lehet hogy nálatok ez a szokás de más gyerekét ne patkányózd le és a kislány pedig rendes nevelést kap csak még ezt nem tudja ismétlem leszidom és szájon is vágom ha bántja a kutyát.
2016. júl. 6. 20:47
 22/30 anonim ***** válasza:
57%

Jól mondod , egy 2 évesnek dehogy kell tudnia a biológiát.Én nem is azt mondtam , hogy meg kell értetni vele , hogy miért harap a kutya. XDDD

Ezt is jól mondod , egy 2 éves kisgyereket nem hagysz kimenni az utcán mert tuti az autó elé megy. Én a fizikai törvényeket nem fogom majd magyarázgatni a kisgyerekemnek majd ha eljön az ideje amikor tudnia kell csak akkor, meg majd azt az iskolában is úgy is tanulni fogja. De te magyarázhatod majd neki felőlem. Összeteszem a két kezem , ha egy kétéves egyből megérti ,hogy nem szabad az utcára szaladni. Mi régen amikor még a szomszéd gyerekek 2 évesek voltak mindig megfogtuk őket addig míg elment a kocsi meg nem hagytuk őket magukra pedig mondtuk nekik h nem szabad. Még annyit ahhoz hogy tudjon a gyerek ahhoz értenie is kell. Fel kell fognia a nem szót, de mivel h még kicsi nem biztos h megérti.

2016. júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Na akkor kedves "a gyerek nem tudja mit csinál" emberkék... Délután elvittem sétálni a kistestű kutyám, amikor odajött hozzánk egy anyuka a 2 éves forma kislányával, megkérdezték hogy meg szabad-e simogatni és amikor igent mondtam, a kislány olyan finoman, óvatosan nyúlt a kutyusom felé, mint a hímestojáshoz. A szóban forgó kutya egyébként egy 2-3 kilós "plüssállat" kinézetű csivi-mix, egyáltalán nem félelmetes, sőt. Mégis szépen tudott felé nyúlni a kislány. De érdekes, nem?

Ez abszurd, hogy egy kisgyerek üsse és megharapja a kiskutyát... Kíváncsi lennék hol látta ezt...

2016. júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Én sem mondtam , hogy nem érti meg minden gyerek. De van akinek nehezebb a felfogása és nem úgy fejlődik még az értelmi szintje.
2016. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Azt kérdezitek, miért üti a gyerek a kutyát?

Itt a válasz rá, a kérdező megválaszolta:

"ha valamit rosszul csinál szájon is vágom kezére is ütök"

A kislány azt teszi, amit tanítanak neki. Nem a szavakból tanul ugyanis elsősorban, hanem a tettekből, a szülői mintát követi.

Kérdező! Több türelmet javaslok.

2016. júl. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Még egy hogy a baba soha nincs egyedül mert 2 éves valaki mindig vigyáz rá nincs egyedül nem vagyunk felelőtlenek de ezt már nem is értem hogy lehet ezt feltételezni hogy egy 2 éves lányt egyedül hagyok egy kutyával
2016. júl. 6. 21:01
 27/30 A kérdező kommentje:
az ütést meg ne úgy értsd hogy szétverem a lányt csak rá szolok és ha még 1000re is csinálja akkor fenekelem el
2016. júl. 6. 21:05
 28/30 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már inkább gyereknevelés kategória, és nem kutyás...
2016. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

egy kutya egy 2-3 éves gyerek szintjén van és meg lehet értetni vele h ne bántsa a gyereket vagy más állatokat. Van egy jack russellem és a nagyszüleimnek vannak tyúkjai, kacsái stb. ha össze kell szedni a tojást, v csak bármi miatt bemegyünk a baromfiudvarba, a kutya is jön velem póráz és minden nélkül, még rá se kell szólnom, hogy ne bántsa az állatokat. Egyszerűen figyelmen kívül hagyhatom és nem csinál semmi rosszat, pedig ez a fajta hírhedt gyilkológép. Egy gyereknek se lehet olyan nehéz elmagyarázni, hogy finoman vagy egyáltalán sehogyan se közeledjen a kutyához.

Még nincs gyerekem, de van egy pár kutyás ismerősöm akiknek van és meg tudják szépen is oldani a dolgot.

2016. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

A felnőttek miért nézik hülyének a gyerekeket? Nekem nincs gyerekem, de van egy 10 évvel fiatalabb öcsém. Mikor kicsi volt, volt kutyánk, kettő is. És nem kettő, de már EGY!!! évesen is tudta, hogy a kutya farkát nem húzzuk, táljába nem nyúlunk, hátára nem ülünk, szőrét nem húzzuk...stb.


Viszont: labdázunk vele, simogatjuk, trappolunk utána négykézláb, adunk neki enni, és ha alszik békénhagyjuk.


A kutya pedig tudta, hogy a kicsire nem morog, akkor se, ha mégis meghúzza a farkát, ha véletlen a szemébe nyúl...stb. Viszont ha elege van a gyerekből, bekéreckedik egy szobába, ahova a gyereket nem engedjük utána vagy bebújik a fotel alá, ahol kis nyugalomra lel.


Na ez a nevelés. Kutya és gyerek egyaránt.


Nálatok a gyerek és a kutya is pici. Játszanak, de nem jól. Mind a kettőt meg kell nevelni. Ha a gyerek harap, őt fegyelmezni, ha a kutya őt. Nehezebb mivel azt írod a kutya is kicsi még, és egy kiskutyát nem egyszerű leszoktatni a harapdálásról, hát még ha folyamatosan erre ingerlik. Kitartást, és ne nézd le se a kutya se a gyerek IQ-ját, mert mind a kettő megérti azt, hogy NEM SZABAD és azt, hogy ÜGYES VAGY, SZÉPEN.


Ennyi a titok.

2016. júl. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!