Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hajtépés és szájtépés személye...

Hajtépés és szájtépés személyesen? Hogyan?

Figyelt kérdés
Van az úgy, amikor találkozik az ember más kutyásokkal, és közöttük vannak direkt és indirekt "tudatlanok". Velem is volt már, hogy beszélgettem valakivel és elkezdte ecsetelni, hogy neki extra mini yorkija van és szaporítani akarja mert "kell egy kölyök tőle". Vagy amikor értetlenkednek, hogy a kistestű lakáskutyámnak miért nem veszek macskaalmot. Vagy amikor megkérdezik, hogy miért van ivartalanítva, biztos sok pénzt kaptam volna a kölykeiért... Sokszor annyira fárasztóak már ezek a dolgok, hogy inkább bele se kezdek a magyarázásba, mert úgyis én lennék a hülye, ugyanakkor mégis rosszul érzem magam, hogy nem "világosítok" fel másokat. Csak nem tudom, hogy van-e értelme belekezdeni és hogyan meg mit mondjak, hogy az ne érződjön bunkó okoskodásnak. Ti hogyan szoktatok reagálni az ilyen helyzetekre? És miket szoktatok mondani?
2016. júl. 6. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Az én esetem ugyan nem hasonló mégis megosztanám veled :D

Adott hogy van egy ismerősünk akinek van egy yorkie-ja és egy francia bulldogja. A felállás a következő: a yorkie egy 6 éves kan, a bulldog pedig egy 9 hónapos szuka. Mind a kettő ivaros :D Nemrég szóba elegyedtünk azzal az ismerőssel és elkezdte mondani hogy jajj mennyi baja van mindig szét kell választani a két kutyát és a szuka letépi a tüzelő bugyit (a szukáka tüzel) a kan meg sír és meg van bolondulva. Nekem is van egy szukám viszont még csak 5 hónapos. Mondja nekem hogy mennyi bajom lesz még nekem a tüzeléssel. A sztori után kerek szemekkel néztem rá és ennyit válaszoltam: " áhh a miénk úgyis ivartalanítva lesz szóval nem lesz ilyen gondunk" Na képzelheted úgy nézett ránk mint az idiótákra. :DD (Remélem érthető.) Hozzá teszem hogy azzal is baja van hogy neki szapis bulldogja van nekünk pedig méreg drága tk-s kutyánk és ivartalanítjuk. Kérdeztem miért nem ivartalanítják de nem válaszolt. xDD

2016. júl. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én próbálkozom, de finoman. Hátha tényleg nem tudja, amit kellene, és esetleg hajlik az értelmes szóra. Ez viszonylag hamar kiderül, hogy tényleg csak tudatlan, vagy nem is akar változtatni.

Ilyennel is, olyannal is találkoztam már. Ha meg nem hallgat az emberre, akkor hagyom, sajnos úgysem tudok vele mit kezdeni.

2016. júl. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szilvi & Argos ***** válasza:
Idegrendszerem pillanatnyi állapotától függően térítek vagy hallgatok :D
2016. júl. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!