Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Korai egy 2 hónapos Akitát...

Korai egy 2 hónapos Akitát kiheréltetni? (japán)

Figyelt kérdés
a doki azt mondta ahogy nő ugy lesz drágább a műtét ára mert a súlya is nő most 5-6 kg azaz 3e ft lenne a herélés

2016. júl. 6. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Várni kell!! Nehogy már így akarj spórolni. Legalább 5 hónapos koráig várni kell.
2016. júl. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

5-6 hónapos korában szokták a kölyköket ivartalanítani, de sokan még azt is korainak találják és inkább az 1 éves kort javasolják.

A dokinak abban igaza van, hogy a műtét minimálisan, de drágább lesz, a súly növekedés miatt. De ha ő tanácsolta a 2 hónapos kort akkor keress egy másik dokit. Egyébként neki is feltetted ezt a kérdést?

2016. júl. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon korai.

Egy több százezres kutyán ne spórolj már, ne tedd tönkre. Érdemes megvárni az ivarérést, vagy legalább annak küszöbét.

2016. júl. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasznos ezt elolvasni:

[link]


Az itt válaszolók többsége emocionális és nem tudományos választ ad - ezt vedd figyelembe.

2016. júl. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%

Micsoda? Nem ivartalanittat az anyamehben, majd kapod itt a fika kommenteket egyet se felj.


Viccet felreteve, nem tudom milyen allatdoki az akinek emelkedik az ar minek nehezebb. Legtobb dokinal van egy ar a nostenyekre es a himekre, az hogy mikor milyen sulyban nem szamit, maximum az altato anyagnal (de ezt altalaba beleszamoljak es nem jelenik meg mint plusz koltseg.


Mi is nem reg ivartalanitottuk a kutyat, baromi modern rendeloben mindenfele extraval 40k volt. Ez a 3000 kb. olyan mintha valami lepukkant henteshez vinned. Szerintem kerdezz meg masik allatorvost.

2016. júl. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: pont az altatószer miatt számít a súly, az az egyik legdrágább összetevője a műtétnek.

Úgy is vannak kiírva az árak, hogy kan kutya ivartalanítása 6000-15000 Ft (most csak egy példát írtam). A különbség a súlyban van.

2016. júl. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hat nalunk nem. Beszeltunk a dokival adott egy arat, megmutottek es kifizettuk, pedig pont egy masik kerdesnel irtam, alig lehetett elaltani vagy 3x annyi kellett neki, mint egy hasonlo sulyu kutyanak, megsem fizettunk tobbet.


Viszont akkor elnezest, valoszinu van ahol ez szamit, az is igaz mint irtam en nem a sarki henteshez vittem aki melleseg allatorvos is.

2016. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már. Amennyibe kerül egy akita az ivartalanítás csak apró pénz hozzá képest. Egyébként úgy tudom hogy ezeknek az ősi fajtáknak több altató kell mivel elég erős a szervezetük. :DD
2016. júl. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
a dokival semmi gond. inekcióval altat . sérvet műtött már 1 kutyámon az sem voltt drága . és a lány kutyámat aki utszéli vegyes 10e ért műtötte 6 hónaposan (most kb 20kg)
2016. júl. 6. 22:12
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja. Azert is irtam nekem shibam van az elso 2 fullos altato meg sem kottyant neki (bar a masodiknal mar megszedult meg le is ult, de meg ebren volt a 3. tette vegul "lapatra"). Elotte is kapott boditot, hogy infuziora kothessek, es mutet kozben ketszet vissza kellett pakolni altatasba, mert felkelt. Ugyhogy ja nem volt egy egyszeru menet az orvosnak se. Megsem szamlazott ki nekunk plusz koltseget, ezert mondom, hogy ugyan elkepztelheto, hogy van allatorvos aki emeli az arat, a mienk nem.
2016. júl. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!