Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám hasi műtét után csak...

Krisztinka5489 kérdése:

A kutyám hasi műtét után csak áll egy helyben és nem mer mozogni, próbáltam segíteni de nem megy sehova. A műtét után oda se mert hozzám jönni és a hám alatt ki volt pirosodva a bőre. Lehet, hogy az orvos bántotta vagy rákiabált? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Nem eszik, nem iszik, nem akar leülni, csak áll egy helyben. (a műtét előtt mondta a doki, hogy még egy másik kutyát műtenek és közbe bevitte őt is)
2016. júl. 6. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Mikor műtötték? Kb. 24-30 óra hosszat ez a normális viselkedés. Nem bántotta a doki, hanem rosszul van az altatótól, fáj a sebe.

Ha 2 nap múlva sem javul a kedve, akkor beszélj a dokival.

2016. júl. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

délután 14:00-kor műtötték 8 órája szerintem az már nem az altató hatása a doki pedig azt mondta hogy 2nap múlva menjünk vissza és ha nem eszik akkor infúzió

műtét közben már belerakták a branüll-t de nagyon szoros nem is tudja kinyújtani holnap megyünk vele hogy megkérdezzük hogy ez normális-e?

2016. júl. 6. 21:43
 3/4 anonim ***** válasza:

De, 8 óra után ez még bőven normális.

Pénteken műtötték az én kutyámat, és utána egész szombaton ilyen volt, sőt egész szombat délelőtt hányt is. Csak vasárnapra lett jobban.

Több állatomat is műtötték életem során, és mindnél ezt tapasztaltam, illetve nem hányt mindegyik, de műtét után 1-másfél napig tök normális ez a viselkedés.

Az altató hatása kb. 24 óra, mire kiürül a szervezetből. Ne aggódj, hagyd őt most békén. Innia lassan kellene, bár ha kapott infúziót, akkor még azzal is ráér. Enni ráér holnap este is.

2016. júl. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ma már össze vissza járkált, lementünk sétálni is. Inni keveset iszik még de az étvágya megjött.
2016. júl. 7. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!