Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehetséges dolog...

Szerintetek lehetséges dolog kiképezni egy kutyát arra hogy megvédje a gazdáját? Vagy legalább parancsszóra tegyen úgy "mint ha"?

Figyelt kérdés
Fiatal lány vagyok és gyakran futok esténként. Általában kutyával együtt. Jól jönne az extra védelem ha nem kívánatos személybe botlanék.
2016. júl. 6. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy rosszul gondolom, de szerintem a kutyusod megvédene, ha bajban lennél. :) Minden parancsszó nélkül.. ez ösztön
2016. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Meg lehet tanítani a parancsra ugatásra.
2016. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Őrző-Védő képzés a neve, a legtöbb kutyaiskolában tanítják. De ehhez olyan kutya is kell, amelyikben megvan az "ösztön". Pl egy retriever vagy egy spániel nem igen lesz alkalmas rá. Egyszerűbb, ha már elmúltál 18, akkor vehetsz gázsprayt vagy gázfegyvert, ezek elég hatásosak szoktak lenni.
2016. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Ja az lemaradt, hogy nekem pl kistestű kutyám van, ezért ha nincs itthon a párom akkor nekem kell lefekvés előtt levinni. Én is elég parázós vagyok, ezért a táskámban ilyenkor mindig lapul egy gázpisztoly. Szerencsére még nem kellett használnom, de biztonságérzetet ad, mert pont úgy néz ki mint egy éles fegyver.
2016. júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Mi lenne ha inkább TE tanulnál meg valami önvédelmi fogásokat? Ezerszer többre fogsz vele menni és nem verik agyon a kutyádat se egy ásóval, mert kb. annyit bírna. A kutya nem fegyver.
2016. júl. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó, igenis lehet fegyver, ha kiképzik, de mondjuk a kutya és gázspray/gázpisztoly kombó még jobb, de vigyázz, hogy ne olyat vegyél, ami kutyák ellen is való(pl.: Pajzs 5000), mert akkor szegény ebet is ártalmatlanítod. Mellesleg az én kutyám mindenféle képzés nélkül megpróbálna megvédeni, egyszer haverom csak szórakozásból a vállamba bokszolt, a kutyám meg már jött, rá kellett szólnom, nehogy letámadja. Szóval ha valami lenne, mindenképpen megpróbálna megvédeni, de mivel nincs kiképezve harcra, nem biztos, hogy sikerülne neki, ezért jobb, hogy van nálam gázspray is.
2016. júl. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Border colliem van. Szegény szerintem gyorsabban futna el mint én. De ki tudja, lehet meglepődnék :D Szóval nem egy harci jellem, kinézetre meg főleg. Lehet megfontolok valami spray-szerűséget. Bár azt meg hova tegyem, így is alig fér el a telefonom/kulcsom/stb. Köszönöm a válaszokat
2016. júl. 6. 23:09
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Akkor ezek után pláne mondom, hogy a kutya se olyan fajta, se sprét nem tudsz magaddal vinni.

Önvédelmi oktatás. És akkor meg is tudod védeni magad.

2016. júl. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Hát a border sajna tényleg nem olyan. De miért ne tudnál vinni magaddal spayt? Kb akkora mint egy körömlakkos üveg. Azért valami kis táska csak van nálad amiben van a telefonod, kulcsod, zsebkendő, kutyakakiszacsi, nem?
2016. júl. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Border collie-t nem lehet, ő nem erre való.

Személyvédelemre (is) való kutyákat lehet erre képezni, őrző-védő képzésen.

2016. júl. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!