Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fog unatkozni a kutyám?

Nem fog unatkozni a kutyám?

Figyelt kérdés
Három napja hoztunk ki egy közepes testű bull típusú kutyát a menhelyről. Panelban lakunk. A hálószobából ki van zárva, de a nagy nappaliba bemehet (ott van a kijelölt helye), ahogy a konyhába és a fürdőbe is. Én itthonról dolgozom, ezért sokat vagyok itthon, de nyilván nem tudok mindig vele foglalkozni. Aggódom, hogy nem lesz-e szomorú, depressziós, nem fog-e unatkozni, mikor egyedül van a lakásban. Eddig csak kertben tartottam kutyát, ott el tudta magát foglalni. Félek, hogy ez a kutya itt nem fogja tudni és unalmában rágni kezd. Meg egyáltalán úgy általában nem szeretném, hogy depressziós legyen és elhanyagolva érezze magát.

2016. júl. 7. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Meg fogsz lepődni, de kertben jobban unatkozik egyedül :)
2016. júl. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Napi háromszor le kell vinni, jól átmozgatni, futtatni, játszani vele, illetve biztosítani, hogy más kutyákkal is játszhasson. Ha így teszel, tök jó élete lesz a lakásban veled. :) Nem fog unatkozni.

Rágnivalót érdemes adni neki, azzal is jól elszórakozik.

2016. júl. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Készíts neki valami játékot! :) Sok ilyen DIY kutyalefoglaló ötlet van a neten, amire ha szánsz időt, odaszögezheted a kutyád a játéka elé. Az érdekelne, hogy milyen idős? Ha még kölyök, nehezebb lefoglalni, mert emberi társaságot akar majd keresni, akivel játszhat. Ha viszont már kb. 1 éves, vagy 8 hónapos körüli, könnyebben le lehet kötni a figyelmét olyan játékokkal, amihez mondjuk jutalomfalat megszerzése a cél, mert ilyenkor már inkább gondolnak a pocakjukra. Nincs rágókája, amit rághat, ha unatkozni kezd? Ez csak egy ötlet, amit most mondani fogok, én nem próbáltam, de láttam interneten, TV-ben olyan gazdikat, akiknek bejött, hogy lakásban tartott kutyáiknak bekapcsolták a TV-t. Persze nem híradót nézettek vele, hanem valamilyen olyan műsort, amiben kutyák vannak. Hallották a kutyák hangját, és látták is, így lefoglalta őket a képernyő fürkészése. Volt olyan kutyus is, aki ha a TV-ből ugatást hallott, rázendített, szóval vannak árnyoldalai ennek is. Én mindenképp egy játék elkészítését ajánlanám neked, mert azzal el tud lenni, ameddig hazaérsz. Mondjuk, nem tudom, hogy mennyi időre akarnád őt egyedül hagyni. Ha kb. 4 óra, akkor az nem akkora nagy baj. De ha vagy 8-10 órát szeretnéd otthon társaság nélkül hagyni, nem garantálom, hogy nem lesz belőle rágás :/
2016. júl. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Igy hoztal ki egy bulltype kutyat? Hat haver,nem vagy vmi felkeszult.

Ha megismered a kutya mozgasigenyet es azt naponta kielegited, akkor nem fog rongalni. Tanacsos szobakennelbe szoktatni. Nalunk 3 kutyanal a lakasban jol bevalt. Amig dolgozunk (osszvissz 9 ora tavollet) addig alszanak a helyukon (kennelben). Munka elott gyors seta. Munka utan gyors seta. Delutan vmikor hosszu seta. Este gyors seta. Mi erre alltunk be, jol mukodik evek ota.

2016. júl. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de nagyon izgalmas lehetett eddig is neki a kertbe kivágva. Egy kutyának mindegy hol lakik, csak a gazda és családja (falka) közelében legyen. Illetve a gazda vigye el sétálni az igényeinek megfelelően. Megsúgom, hogy sok panelban tartott kutya boldogabb.
2016. júl. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha naponta többször elviszed sétálni ,akkor nem fog unatkozni. séta után általában alszanak, nem rágnak unalmukban.
2016. júl. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Hasonlóan érzek én is a kutyánkkal kapcsolatban.

Csak én kevesebbet vagyok otthon mint te.

Éppen ezért sajnálom szegényt.

Annyira szomorúan tud nézni mikor eljövök otthonról.

Egyébként is nagyon ragaszkodó.

9 hónapos,közepes termetű,keverék szuka.

F45

2016. júl. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

1 éves körülinek mondták, úgyhogy akkor hálistennek már jobban törődik a kajával. Köszi a tanácsokat. Meg fogok próbálni neki minél több játékot készíteni. Már most is van neki, de egyelőre annyira Ez a kérdés kizárólag a lakáson belüli elfoglaltságára vonatkozott, fogalmam nincs honnan szedted, hogy ilyen szempontból vagyok felkészületlen. A szobakennel ötleted viszont jó, azt köszi.


Annak, aki szerint a kertbe csak "kivágtam" a kutyámat: b*tch please :D Hát honnan szedted te is, hogy azzal se volt foglalkozva? Egész család játszott vele, amikor tudott, hétvégén több kilométeres túrákra vittük, csak nem sajnáltuk, ha otthon kellett hagyni a kertben.

2016. júl. 8. 09:32
 9/9 A kérdező kommentje:
Na basszus a fele lemaradt: Szóval annak, aki szerint felkészületlenül hoztam el: Ki mondta, hogy nem mozgatom át napi háromszor? Mielőtt ezt leírtad, azelőtt is napi 3x vittük le és nem csak 5-5 percekre, hanem órákra, és ezután is így lesz. Ez a kérdés csak a lakáson belüli elfoglalására vonatkozott.
2016. júl. 8. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!