Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem merem kirándulni vinni a...

Nem merem kirándulni vinni a westie terrierem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Félek, hogy ha meglátna messzebb egy madarat, macskát, vadállatot, utána szaladna. Mit tegyek?

A többiek mind elengedik a kutyáikat, az fura ha csak én nem soha...


2016. júl. 7. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg neki a behívást... ez alap. Egyébként meg egy terriert nem lehet tökéletesen behívni (csak ha nem foglalkozol vele nagyon keményen) az a dolga hogy kissebb állatokat vadásszon. Ez ösztön.
2016. júl. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Behívásra bejön, mindenhol, de ha meglát valami mozgó állatot, bekattan, fut, vissza se néz, csak ha leveszíti. És ezt nem nagyon lehet gyakorolni, hogy visszajöjjön ilyen helyzetbe, mert ha sokszor kerül ilyen helyzetbe nehogy túl messzire fusson.. Még arra gondoltam, hogy egy ismerősöm madzagon húzna valami plüst vagy stb. És tudom merre fut, és így gyakorolni. Ez jó?
2016. júl. 7. 14:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálja, valóban ösztön, viszont a szerencse az, hogy annyira ragaszkodik hozzám, nem megy el messzire, tehát ha nem futok utána rövidesen megáll és néz vissza, hogy "nem jössz, te hülye, ott szalad a nyúl/macska/őz(igen még azokat is megkergeti)?!" Ekkora ha szólok neki, akkor visszajön. Erdőben, tehát ha kirándulni megyek elengedem tehát, mivel kifutni nem tud a kocsik elé, és mint említettem, képtelen otthagyni, csak kicsit megkergeti az állatot, aztán visszajön. Városban természetesen nem engedem el, de nem csak azért, mert félek, hogy kifutna az útra... de ez már más lapra tartozik.
2016. júl. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem jack russelem van, ő is ilyen de neki még rátesz egy lapáttal, hogy süket. Én ilyenkor úgy szoktam, hogy amikor meglátná a vadat elkezdek vele játszani, ilyen plússöset, amit te is mondtál és oda figyel addig tapsolok, a vad meg elfut. Próváld ki.
2016. júl. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell felni. A kirandulas (kifejezetten kirandulasra gondolok es nem napi setara) eseten a kutyank te vagy az egyetlen biztos pont. Ha akarnad se tudnad elhagyni.


Nekunk a tenyeszto mondta, mikor a Bukkben voltunk, hogy engedjuk el, nem fog lemenni. Igy is lett jobban hallgatott ram az erdoben mint barhol mashol. 15 meteres korbe mozgott velunk, sot latott vadallatokat is aminek AZONNAL utana rohant (azt hittunk ennyi volt a kutya az eletbe nem hivjuk vissza), de nem szoltunk neki es fel perc mulva boldogan szaladt utanunk. Annyira szerette a kutya ezeket a kirandulasokat, hogy holt faradt volt estere, de a nyaralsunk utan meg 3-4 nappal is csak biora volt hajlando lejonni, ugy kifustolte magabol a felgyulemlett energiakat. Ja es Shiba, nem eppen a legengedelmesebb fajta. Nagyon elvezte sajnaltam volna ha megfosztom a sajat felelmem miatt ettol az elmenytol kutyat.


Mi azota mindig elengedjuk ott ahol nincs lehetosege pl. kifutni az autok ele.

2016. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!