Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítótól vagy tenyésztőtől...

Szaporítótól vagy tenyésztőtől kutya?

Figyelt kérdés
Eddig nem is halottam ilyenekről csak itt gyk-n , hogy van szaporító meg tenyésztő is. Annyi jött le az egészből , hogy pl. amit a Jófogáson vagy az OLX-en (nem tom h melyiken is árulnak) árulnak kutyát az legtöbb szaporítótól vannak. Meg , hogy általában ezek a kutyák nem olyan egészségesek. De ezt honnan veszik ? Bizonyították ezeket valahol ? És , honnan lehet tudni ,hogy valaki szaporító vagy tenyésztő? És tenyésztőt , hogy lehet találni ?

2016. júl. 7. 17:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%

Akor sorban. Azért betegesek mert nincsenek szűrve, vagyis kivizsgálva örökletes vetegségekre, tehát azok lehetnwk amit kezelni egy valag pénz, és a kutyu is szenved. Onnan tudod, hogy melyik tenyésztő, hogy törzskönyvel adja jó pénzért a kölyköket és megvannak ezek a fajtaszűrései, jól tartja a kicsiket, van oldala, és regisztrálva van a kennelje. Nagyon érdeklődik a leendő gazdák iránt. Tenyésztőket kiállításokon lehet jól megismerni, de a kutya- tár mint interbetes oldalon fel vannak tüntetve az egyes fajták magyarországi tenyéaztői.

Bocsi a helyesírási hibákért!

2016. júl. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

a tenyésztőknek van hivatalos honlapjuk. szerződést kötnek veled, sokan megnézik jó helyre kerül -e a kutya, ivartalanítási kötelezettséget is kötnek sokszor és mindig!! adnak törzskönyvet a tenyésztők. nem választható opció,hanem adnak.

a tenyésztőtől vett kutya szülei fajtatiszták és sok vizsgálaton esnek át a vemhesség/fedezés előtt. de közben is rendszeresen járnak vele dokihoz. és a kiskutyákat is látja,kezeli orvos mielőtt eladják neked. genetikai és egyéb veleszületett betegségekkel nem adják el a kutyákat,ez 100%.(bár genetikai nem is lehet elvileg)


egy szaporítónál egyedül a haszon a cél, nem az,hogy neked legyen egy egészséges és boldog kutyád. általában a szülők sem fajtatiszták,hanem max fajta jellegű keverékek. nem látja őket orvos, a kiskutyákat is oltás nélkül férgesen adják oda. törzskönyvet nem igen adnak, max jó drágán vehetsz,hogy kérsz..de olyat én is tudok hamisítani neked.. a kiskutyák lehet hasonlítanak amúgy az adott fajtára, de ahogy megnőnek sajnos látszódni fog, hogy ők nem fajtatiszták. lehet,hogy csak a szőrük vagy a szemszínük árulja el..az nem olyan feltűnő . de sokszor már testméretben sem olyan lesz, mint amilyennek lennie kéne.. és sajnos simán lehet genetikai betegsége, simán hagyhatsz ott csillagászati összegeket az állatorvosnál, olyanok miatt ami megelőzhető lett volna,hogyha hozzáértő embertől veszed.és igen, a szaporítók általában jófogáson és facebookon hirdetnek. egy tenyésztőnek nincs ilyenre szüksége, van egy honlapja és kész. így is el tudja adni a kölyköket, sokszor már akkor le vannak foglalva,amikor még meg sem születtek.

ja és még annyi,hogy a szaporító sokszor 4-6 hetes kiskutyákat is elad..míg egy tenyésztő biztosan nem csinál ilyet, kivárja a megfelelő időt az elválasztáshoz.. ami később fontos a kutya szocializáltsága szempontjából.

2016. júl. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
17%

Túl van ez a kérdés dimenzionálva,én nem tenyésztőtől vettem,teljesen egészséges és eddigi legokosabb kutyám,pedig már 10 éves lesz.Soha nem volt beteg,megkapta az évenkénti oltásokat.

A tenyésztők csillagászati összegeket kérnek egy kutyáért,soha nem vennék tőlük.Ők azok aki hatalmasat kaszálnak az üzleten.

2016. júl. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
6%

Olyan hogy szaporító, nincs.

Ez csak a beképzelt tenyésztők lenéző kitalációja.

Szaporítni a nagymama szokta a növényeket a kertben, ilyen olyan módszerekkel, de a növényekhez nem értek.


Szóval, a kutyák szaporodnak maguktól, ha hagyják, nem kell szaporítani.


Abban igazuk van, hogy maga a tenyésztés is egy Mengele szintű folyamat, amiben az emberek felsőbbrendű lényként próbálják a genetikát befolyásolni, és sikerül olyan állatokat tenyészteni ami örülhetsz ha megéri a 8 évet, onnantől meg derékfájós lesz, sánta stb.


Ennél lejjebb vannak azok akiket ők szaporítónak titulálnak, azok inkább illegális tenyészetek, de ez már tól bonyolult szóösszetétel, ezért szaporítónak mondják.

Na ott még meg sem próbálnak a jóra törekedni, csak legyen kutya, nézzen úgy ki mint a kívánt fajta, és jöjjön a pénz.


Ha viszont hosszú távra szeretnél társat, hozz a menhelyről keverék kiskutyát, úgyis teltház van, és eséllyel egészséges is lesz, mert a fajták keveredése általában növeli az ellenállóképességet. (ezért leszenk betegek a testvérek kölykei, már ha váletlenül valahol úgy jött össze)

2016. júl. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Akkor pl. ha a kutya hajlamos valamilyen fajta rákra akkor azt el sem adják ? Meg ezt kölyök korában már ki lehet mutatni , hogy milyen betegségre lehet hajlamos?

A tenyésztők mit csinálnak azokkal a kiskutyákkal amit nem tudnak eladni mert beteg vagy van valami hibája , elaltatják ?

2016. júl. 7. 17:48
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

"A tenyésztők mit csinálnak azokkal a kiskutyákkal amit nem tudnak eladni mert beteg vagy van valami hibája , elaltatják ?"

ha ilyen előfordul,akkor külön felhívják rá a figyelmet és esetleg "áron alul" adják el. de mindenképpen tájékoztatják róla a leendő gazdát.

2016. júl. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
# 3 Miért lenne Túl dimenzionálva a kérdés??? Én sem vettem soha tenyésztőtől kutyát háztól hoztunk vagy a Jófogáson találtunk és az enyéim is mind sokáig éltek a (15-17 éves korúak voltak). Csak az utolsó éveikben lettek már betegek. Csak azért kérdeztem mert én eddig ilyenről nem halottam csak itt egy pár napja gy-k. Azért írtam ki ezt a kérdést mert szerettem volna , ha ezeket elmagyarázza valaki, és nem azért hogy túlzottan belemagyarázzak.
2016. júl. 7. 18:05
 8/26 anonim ***** válasza:
82%

Ez a tenyeszto vs Szaporitot dolgot tenyleg sokan tulmisztifikaljak.


A lenyeg tualjdonkeppen csak annyi, hogy ha tenyesztotol kapod minimalizaljak annak az eselyet, hogy bamifele fizikai vagy mentalis elvaltozassal kapd keszhez a kutyat amit gondolom nem kell ecsetelnem miert fontos. Mivel ezeknek eleget tesz o hivatalosan tenyesztheti a kutyakat amig azok megfelelnek a nemzetkozi szabvanyoknak. Ennek koszonheto nagyon sok kihalas szeleere sodrodott kutyafajta (meg magyar fajtak is) ezek nelkul a tudatos tenyesztok nelkul nagyon sok fajta ma nem tartana ott ahol. Termeszetesen a jobb korulmenyekhez lenyegesen nagyobb kiadas tarsul a tenyeszto es a vasarlo reszerol is.


A szaporito (itt sem mind), jellemzoen a fentieknek nem tesz (akar/tud) eleget, jellemzoen nem erdekli a kutyafajta sorsa jovoje csak a zsiros haszon szamit. Nem foglakozik a csoppsegekkel, nem kapjak a megfelelo ellatast a kutyai, es jellemzoen ennek koszonhetoen nagyon sok mentalis es fizikai problema merulhet fel naluk.


Mindkettonel lehet talalni koklereket, de a tenyesztok nagyobb resze lelkiismeretes munkat vegez es nem feltetlen csak a penzrol szol a "munkaja".


Mikor mi vettuk tenyesztotolk a kutyat, kaptunk szerzodest, EU passportot, TK-t, 1 honapra eleseget, jatekokat, nyakorvet, sok tanacsot a fajtaval kapcsolatban es csak ugy altalansossagban a kutyanevelesrol, mai napig tartjuk a kapcsolatot, barmi merul fel azonnal kapjuk toluk a telefonos segitseget.


A szaproritok altalaban egy kocsi hatuljabol adjak el mindenfele ellenorizetetlen multal, utana eltunnek es eletben nem talalod meg oket.


Nekem ezek a differenciak jutottak eszembe.

2016. júl. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%

Üdv, egy 12éves EGÉSZSÉGES német dog gazdája vagyok. Kennelből, tenyésztőtől hoztam. Ezzel meg is cáfolom, hogy a tenyésztői kutyák hamar halnak.


Egyébkékt nálam is, és mindenkinél akinek idősebb tenyésztői vagy szaporítói kutyája van, figyelembe kell venni, hogy akkor még egy kicsit más volt a világ, nem volt ilyen "forgalom" a kutyatenyésztésben és kicsit jobban odafigyeltek. Mindkettőnek van árnyoldala természetesen.

Most a legtöbb fajta agyon van szaporítva, pl német juhász erősen dp hajlamos, hiába tenyésztői, mert minden 2. utcában van egy kennel. Ahogyan a bulldogok sem tudnak sokszor maguktól megtermékenyülni és elleni. Ez mind mind egyre rosszabbb

..


Amit én látok, a szaporítók 99%a rossz körülmények között tartja, jártam már egy két helyen, és hiába a magasabb ár, ugyanúgy rettegnek a kicsik mert mondjuk szeretetet nem kapnak, stb. Az oltásokkal, egészségügyi gondozással, higiéniával nem törődnek, hanem már csak a pénz lebeg a szemük előtt. Van kb 1% aki normálisabban csinálja..

A tenyésztők is nagyon be vannak pörögve, hogy minél szebb kutyájuk legyen, minél egészségesebb, a standard vonal már átment show vonalra, ahol személy szerint úgy látom összefele mennek a kutyák. Jártam kiállításra régen is és most is, és már nem tetszik a legtöbb. Plusz a tenyésztőkkel beszélve, nem is idehaza szeretnék eladni a kölyköket, mivel itt kevés a kereslet, hanem külföldre, ezért az árak is csapatnak felfele.

Viszont ha találsz egy jó tenyészetet, akkor hiába drága, ott garanciát vállalnak a kutyára, és ha valami gikszer van, akkoe ha akarod, visszakapod a pénzed. Érdekes hasonlat, de kb mint a kínai tákolmány és minőségi cuccok. Persze csak felszínesen értem.


De bárki bármit mond, én egészség szempontjából egyébként a KEVERÉK kutyákra szavazok. A legtöbb keverékes ismerősömnek egészséges sok évet megélt kutyái vannak, míg a (szaporított/tenyésztői) kutyák tényleg hamarabb meghalnak.

De ez a jó szerencse is lehet... pl szomszédban volt egy kutya, törzskönyves, megkapott minden jót, a srác nagyon szerette, korán reggel sétáltak, tényleg stréber módon 3havonta megnézette a dokival, hogy minden oké-e, vitte nyaralni, kirándulni, a legminőségibb tápot kapta, aztán 6évesen elvitte egy rák, ami váratlanul, szinte hihetetlenül jött. Igaz, az orvosok is nagyot hibáztak,de előre nem tudja az ember, hogy kezeléssel mennyi időt nyer, úgyhogy most az orvosokat nem szidom annyira... annak a kutyának a 11 testvére él, 8 vagy 9 évesek, csak a srácé halt meg.

Viszont a szaporítottnál is inkább olyat vegyél, ami be van oltva, féreghajtva, oltásnál a kombinált is legyen meg. Plusz nem árt, ha a szülők az örökölhető betegségekre szűrtek. Bár ennyi utánajárás helyett egyszerübb a tk-s.

De ez az én véleményem, meglátásom, azért nem kell leugatni a fejem :D

2016. júl. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
10%

"Üdv, egy 12éves EGÉSZSÉGES német dog gazdája vagyok. Kennelből, tenyésztőtől hoztam. Ezzel meg is cáfolom, hogy a tenyésztői kutyák hamar halnak. "


Szerencsés ember vagy, és kívánok még pár boldog évet.

Nekem egy barátomnak volt, 8 évesen már a végét járta.

Egy másik a dobbermannak szintén így volt, azt hiszem kb. 10 évet ért meg, de lehet hogy csak 9-et.

Nekem eddig keverékek voltak.

2016. júl. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!