Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrier első kutyának?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, soha nem volt még saját kutyám viszont rengeteget olvastam a témában és állatmenhelyeken is segítettem. Rokonok kutyájára is szoktam vigyázni(goldi). Lehet egy "harci kutya" túl erős kezdés lenne kutyázás terén? Voltam egy tenyésztőnél kiskutyákat nézni viszont még nem veszek kutyát, csak segíteni fogok odajárni hogy jobban megismerjem a fajtát.
2016. júl. 7. 20:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%

A harci kutyát felejtsd el.

Nyugodtan tarthatsz első kutyànak főleg ha segítesz a tenyésztőnek. Határozottnak kell lenni.

2016. júl. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"A harci kutyát felejtsd el.

Nyugodtan tarthatsz első kutyànak főleg ha segítesz a tenyésztőnek."


Nekem ez nagyon ellentmondasosXD


Olyat tartasz amilyet szeretnel a Staffi egy nagyon kedves ember szereto kutya, de ha nem szocializalod emberekkel allatokkal egyarant akkor problemas lehet es ez az o eseteben bizony sulyos serulesekhez is vezethet. Ebben van a TE feleloseged. Megfelelo kepzessel szocalizacioval, mint barmelyik mas kutyaval ezzel sem lesz gondod.

2016. júl. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen tudom, csak van bennem egy kis félsz hogy nem leszek elég jó gazdija, és agresszív lesz.
2016. júl. 7. 20:17
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincs mas dologod, mint utana jarni es beszelni tenyesztokkel, hogy mit tudsz tenni annak erdekeben, hogy ne legyen az. (de segitek szocializacio a kulcs).
2016. júl. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszi
2016. júl. 7. 20:27
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Harci kutya nincs, csak szándékosan rosszul nevelt, vadított.

Nyugodtan lehet első kutyád staffi, addig is tanulj a tenyésztőtől, ismerkedj más stafford gazdikkal stb.

Nincs a fajtában semmi ördöngösség, kicsi korától szocializálni kell, más kutyákkal, más állatokkal, gyerekekkel stb. már kölyökkortól megszoktatni, következetesen nevelni. Kedves, emberbarát, pörgős, játékos kutyák. Kutyákkal lehet domináns, de megfelelő neveléssel kutyákkal sem lesz probléma vele.

2016. júl. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A harci kutyát felejtsd el úgy értettem hogy ne annak hívja a fajtát. Mert már nagyon régóta kivették azokat a kutyákat amik harciasak voltak. Nekem kuvasz volt az első kutyám.(Basa)15 évig volt velem/velünk.

Minden kutya lehet agresszív. Határozottnak kell lenni,sokat vinni kutyák/emberek közé(erre jó az ovi és a suli), szeretni,nevelni és sokat játszani. Gondolom hobbi célra kell mert akkor ivartalanítsd. Kan vagy szuka lesz? Legyen bármilyen kutyád ez a lényeg. Jelenleg egy kaukázusi kanom van 5 éves.(82centi és 60kg,Borisz,ivartalanított)

2016. júl. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 vantel ***** válasza:

Határozott nem.

Indok: Ha nem vagy alapból rátermett akkor tanulnod kell a kutyával az életet. Minnél erősebb egy kutya a tévedéseddel annál nagyobb kárt okozhat.

2016. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem lenne rátermett szerintem nem venne kutyát. Úgy tűnik hogy jó gazdi lesz. A kutyákhoz határozottság kell.
2016. júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Helló,

Először is, mi az hogy "harci kutya?" attól hogy értelmi fogyatékosok verik őket és harcoltatják az nem a kutya hibája hanem azé a szellemi rövidnadrágé aki kvázi kínozza az állatot.

Első kutyának szerintem kicsit "nehéz" lenne, rengeteget kell vele foglalkozni hogy megfelelően szocializálódjon, de szerintem nem feltétlenül agresszívabb kutyafajta mint a többi. Kemény dió, elsőre nem hiszem hogy szerencsés lenne.

2016. júl. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!