Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő akkor, ha az...

Mi a teendő akkor, ha az idősebb kutyám játszani akar, de a kölyök ezt nem értékeli?

Figyelt kérdés
3 kutyánk van, egy német juhász szuka, egy malinois kan és egy 10 hetes malinois szuka. A mali nagyon szeret játszani más kutyákkal és bár elég durván játszik, de a kölyök nagyon szeret birkózni vele. Mindent megenged a picinek, nagyon jó barátok lettek rövid idő alatt. A probléma a szukával van. Ő felnőttként érkezett úgy, hogy nagyon agresszív volt más kutyákkal szemben. Errol leszoktattam, de továbbra sem igazán játszik más kutyákkal. Amikor jött a pici, eleinte levegőnek nézte, csak annyi figyelemre méltatta, hogy odamorrant, ha a pici túllépte a határt. A kölyök tart tőle, nagyon tiszteli. Mostanában viszont elkezdett közeledni a pici felé, próbál vele nagyon gyengéden játszani, de a kölyök csak hanyatt fekszik, behúzza a farkát és mozdulatlanul tűri,hogy a szuka játszani próbáljon vele. Ha nagyon elege van, lemorogja magáról a szukát, aki ilyenkor veszi az adást és arrébb áll. Ebből úgy tűnik, a kicsi nem igazán élvezi a játékot, de ennek ellenére folyton hívja játszani a szukát, viszont ha az viszonozza a dolgot, akkor fél. Szóval most nem tudom, hagyjam-e, hogy a szuka probaljon játszani? Nagyon gyengéd, a pici csak azért fél,mert nagy darab, hangos és domináns. Vagy ha azt látom, hogy a kölyök fél, hívjam el a szukát? Igazából nagyon örülök, hogy a valaha agresszív kutyám ennyire szépen játszik, de nem szeretném azt se, hogy a kölyök erőszakként élje meg.
2016. júl. 7. 22:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Minekunk is van 2 mopszunk es.egy border colloenk. A border collie a legfiatalabb es a mopszok az öregebbek .a border colliem jatszani akart a fiu mopszal(mert van egy fiu es.egy lany mopsz es a border collie is fiu)es a fiu mopsz nekiugrott es.lemorogta.egy ideig ezt csinalta utana a border colliem is azt csinalta hogy hanyatt fekudt (vagyis megadta magátmi jobban ossueszoktattuk utana mar nem csinalja ezt. Szerintem csinaljatok kozps programot hogy osszeszokjanak.szerintem a nemet juhaszod jatszani akar vele de a pici pedig fel tole ezert csonlaja ezt remelem segitettem
2016. júl. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!