Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hangos, rohamszerű köhögést...

Hangos, rohamszerű köhögést mi okozhat?

Figyelt kérdés
2016. júl. 8. 12:03
 1/6 A kérdező kommentje:

Idősödő bullterrier szuka.Mitrális billentyű betegsége van,gyógyszert szed,tünetek nincsenek.

Tegnap elkezdett rohamszerűen köhögni olyan hangosan,hogy kb.minden szomszéd hallotta szerintem.Ha felizgatja magát,köhög négyet-ötöt.Vidéken lakunk,itt nincs normális orvos.Pestre szoktam felhordani dokihoz,mára volt időpont megbeszélve.Reggel felhívtam,hány órára menjünk.Azt mondta,ne vonatozzunk ebben a melegben órákat,nem tesz jót neki.Szerinte torokgyulladás,minden nap hűtőből kap tejet.Éjjel teljesen nyugodt,egyet sem köhögött.Légzési nehézség nincs.Jól eszik,viselkedés nem változott,aktív.Lándzsás útifű szirupot és Augmentint kap.

2016. júl. 8. 12:10
 2/6 anonim ***** válasza:

Talán kennelköhögés.

Augmentin?

2016. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyi augmentint kap? Állatorvos mondta, hogy adhattok neki?

Mielőtt lepontozna valaki, minimális mennyiséget kaphat belőle a kutya.

2016. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy szívbeteg kutyát távolról diagnosztizálni, hogy torokgyulladás miatt köhög....hát.....

Az Augmentin egy bazi erős antibiotikum. Ha nem torokgyuszi a gond, akkor teljesen felesleges az adása.

Mi lenne, ha valamelyik nemnormális dokival megnézetnéd a torkát legalább? Annyira csak képes valamelyik, hogy megállapítsa, be van-e gyulladva, vagy sem.

2016. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálom kihívni.De nagy úr,nemigen törődik kutyával.
2016. júl. 8. 12:42
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy köhög,mint a libagágogás vagy szamárköhögés.Légzése tökéletes.Köhögéskor a nyakát kinyújtja kicsit.Nyálat is fröcsköl kicsit.Tehát ez nem a szívbeteg kutyára jellemző köhögés.
2016. júl. 8. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!