Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Természetesnek számít ez a...

Természetesnek számít ez a viselkedés egy ilyen korú kutyánál? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Német juhász nőstény kutyám ősszel lesz 10 éves, és napok óta csak fekszik, általában homokos, földes talajon. Ha picit ugrik is vagy rosszul lép nyüszít és összerogy.(vagy olyan mint dobálná a lábait.)Hosszabb pihenés után járkál egy kicsit van hogy picit fut is, de utána órákig egy helyen fekszik ismét. Nyilvánvalóan a hátsó lábánál lehet a probléma, lehet hogy diszplázia vagy ez az öregedés jele? Étvágya van, de nehezen kel fel a adott fekvőhelyzetből vagy egyáltalán nem kel fel. Állatorvossal konzultáltunk (csak telefonon sikerült) és ízület erősítőt javasolt, amit két napja szed. Valaki találkozott már ilyen szituációval, vagy tapasztalt ilyet kutyájánál?

Köszönöm a választ


2016. júl. 8. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Kölyök kutyáimnál tapasztaltam ilyet. Nekik az ízületerősítő segített. A fekvés köthető a korhoz és ahhoz hogy meleg van. De szerintem azért vidd el a dokihoz. Próbáld meg megnyomkodni a lábàt meg masszírozd meg.
2016. júl. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megnyomkodtam a lábát és a hátsó lábainál, főleg a jobb lábánál reagál érzékenyen. Elhúzza és megugrik picit. Az orvos a jövőhét folyamán fogja megvizsgálni.
2016. júl. 8. 15:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok sikért!😊
2016. júl. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*e
2016. júl. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Nincs olyan, hogy "ez csak öregedés, és normális, nem kell vele foglalkozni". Az öregedés önmagában nem okoz fájdalmat. Vannak olyan problémák, amik az idősebb kutyákra jellemzőek, de ezeket is lehet (és kell) kezeltetni, vagy ha minden kötél szakad, akkor az állatorvos felír fájdalomcsillapítót, hogy a kutya legalább ne szenvedjen, ha már meggyógyítani nem lehet. Szóval irány a doki.

(Humán fájdalomcsillapítóval meg eszedbe ne jusson próbálkozni, megmérgezheted vele a kutyát, ráadásul az állatorvos sokkal célzottabban tud a bajára megfelelő gyógyszert ajánlani.)

2016. júl. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem az állatorvos azt mondta, a fájdalmat csillapítani kell. Belinkelek egy cikket, olvasd el, milyen humán gyógyszerek adhatók. Leggyakrabban Algopyrin, Kalmopyrin és Amidazophen tabletta fordul elő a háztartásokban, amit lehet használni, amíg ellátja az állatorvos. Jobbulást nektek! :) (N)


[link]

2016. júl. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanácsokat.
2016. júl. 8. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!