Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék? Kiskutya ivartal...

Mit tehetnék? Kiskutya ivartalanítás után! Találkozott már más is ezzel?

Figyelt kérdés

Kb. másfél-kettő hónappal ezelőtt ivartalanítattam a kutyám előtte élet vidám szaladgálós kiskutya volt (akkor 6 hónap körüli), de most mióta a varrat szedés megvolt, gyakorlatilag kedvtelen, nem futkározik, nem játszik. Azt hittük beteg, elvittük vérvételtől kezdve minden vizsgálatra, makk egészséges. Borzalmasan elkeserít a dolog, azt mondták nem változik semmi és milyen jót teszek vele a kutyának, most meg azt látom le van hozva az életről. Nem játszik más kutyákkal sem, olyan mintha megtört volna lelkileg (nem bántottuk sosem vagy ilyesmi). Eszik és iszik rendesen, egy picit meghízott, mert természetesen a sétákhoz sincs kedve, egy darabig még rángattam húztam, hogy jöjjön menjünk sétálni mint régen, mert az vidám dolog ha elengedem a réten, hogy fusson elindul hazafele vagy ha messze vagyunk lefekszik az árnyékomba és ha idő után nem indulunk haza elkezd sírni (műtét előtt alig bírtam összeszedni, mert lemeríthetetlen volt).


Borzalmasan megbántam ezt az egészet, kaptam egy életvidám játékos kiskutyából egy "zombit". Természetesen nem mondok le róla, de teljesen tanácstalan vagyok fizikailag nincs baja nem beteg, olyan mintha az anyaság lehetőségének elvétele megtörte volna és számára értelmetlen lenne most már az élet. Persze tudom mindjárt az fogjátok mondani, "az nem lehet, a kutyák ezt másképp élik meg", mégis tök ilyen érzés. Vittük más dokihoz is, ő azt mondta ritkán ilyen előfordul (mármint jellembeli változás), de nagyon nem nyugtatott meg, mert engem ez nem vigasztal:(



2016. júl. 8. 19:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
72%
Nem az ivartalanítás ténye miatt változott meg, hanem a műtét maga viselhette meg. Először azt érd el, hogy veled játsszon szívesen. A sétákat is lehet rövidebbre venni. És fogyazd vissza .
2016. júl. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
100%

Próbáld úgy visszaszoktatni a játékra hogy mutatsz neki egy jutalomfalatot és beleteszed egy félbevágott teniszlabdába,majd elkezded gurítgatni és dobálgatni.

Nem biztos hogy ez beválik, de egy próbát megér.

2016. júl. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Közel 2 hónapja megviseli? A séták már így is rövidek és kevesebb kaját is adunk neki mióta picit duci. Próbálunk vele nap mint nap játszani, tanítani, de nem érdekli.
2016. júl. 8. 20:16
 4/33 anonim ***** válasza:
Szakértőt kérdezzetek meg.
2016. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Vagy oviba jár?
2016. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
18%
Na mi van? Mindenki orrba szájba tömi az ivartalanítást, már a csapból is ez folyik. De mikor baj történik mindenki hülye, persze biztosan nem az ivartalanítás okozta... A sok előny mellett nem ártana a hátrányokat is sorolni nagyokosok.
2016. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
48%
Hát a kérdező akkor még nagyobb bajban lennek ha vemhes lenne a kutyája vagy elszökne meg tüzelnek a szukàk.
2016. júl. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
*mert
2016. júl. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Járt. Már nemmegyünk, mert mikor odaérünk és mennénk be teljes erejével betart, ha be is ráncigálom, amint elengedem odamegy a kijárati kapuhoz és onnan néz rám. Feladatot nem csinál.


Na mindegy köszönöm a válaszokat.

2016. júl. 8. 20:26
 10/33 A kérdező kommentje:
7-es. Mai szemmel, inkább elzárom a kutyámat a kanok elöl (mivel szuka), mint hogy tönkretegyem az életet.
2016. júl. 8. 20:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!