Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány kilónak kellene lennie...

Hány kilónak kellene lennie 12 hetes Ó német juhászomnak?

Figyelt kérdés
Az állatorvos azt mondja ne etessem többel mint a táp oldalán ajánlott adag, de most azt olvastam ahány hetes annyi kilónak kellene lenni. Na az én 12 hetesem 8,5 kiló és méretre nagy, de kis soványka. akkor etethetem kicsit jobban? Kívánná is a kaját. Nyers húst is kap. Meg kálciumot és vitaminokat és bélflórát.
2016. júl. 9. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kicsit sovány sokkal jobb, mint a túlsúlyos, úgyhogy ha az állatorvos azt mondta rendben van a kutya, akkor ne etesd jobban. Nagytestű és diszpláziára hajlamos fajtáknál különösen fontos, hogy ne növekedjenek túl gyorsan, mert az káros hatással van a fejlődésben lévő csontokra és ízületekre. A plusz kálciumot is csak akkor add neki, ha megbeszélted a dokival vagy a tenyésztőjével. Ha egy kutya normálisan van etetve, akkor felnőttkorára úgyis kijön belőle az, ami genetikailag benne van. Kölyökkorban még sokszor aránytalanul nőnek, egyszer hosszában, aztán felfelé nyúlnak, de ez teljesen természetes.
2016. júl. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Állatorvos adott neki minden étrendkiegészítőt amit kap.
2016. júl. 9. 11:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem 12 hetes rajzos németjuhászom van, ő már 10 kg felett jár, nem kövér az alkata ideális. Nekem a 8,5 kilo kicsit kivésnek tűnik. Milyen táppal etetsz?
2016. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ. A táp jó minőségű. Most fejből nem tudom a márkáját, mert nem otthon vagyok. De el is kezdett gyarapodni szépen mióta eszik rendesen, mert beteg volt mikor hozzánk került és nem evett rendesen az elején. De doki meg azt mondja ne adjak neki az előírtnál többet, mert nem jó a hirtelen növekedés a csontoknak. De nincs szívem olyan keveset adni neki, mert éhes. a tápból is megkapja ez előírtnál kicsit többet+ nyers hús.
2016. júl. 11. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!