Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg a...

Hogyan taníthatnám meg a kutyámnak hogy a szemembe nézzen?

Figyelt kérdés

Szeretném hogy ne a kajára figyeljen hanem rám. Már próbáltam ezt elérni de mintha félne a szemembe nézni. Tanítás közben is csak a kaját lesi, ha elrejtem akkor pedig keresi, de még véletlen sem néz rám. Láttam egy nagyon jó videót és ki is próbáltam, de az én kutyámnál nem működik mivel nincs megveszve a kajáért mint egy labrador vagy goldi :(

Valakinek van ötlete?



2016. júl. 9. 20:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
61%
Nevetni fogsz, de ez egy modszer (nekunk elkedzett a szemunkbe nezni, dicsertuk mondjuk a parancsszot...konnyu volt) a kajat a szemed ele tartod, parancsszo mikor radnez odadod neki. Megismetled parszor, utana a kajat elveszed a szemed elol, kimondod a parancsszot ha belenez a szemedbe akkor nagyon nagy dicseret. Lenyeg el tudja szakitani a tekintetet a kajatol. Mi mar minden feladatot, jatekot ezzel kezdunk es fejezunk is be.
2016. júl. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Ugyan ezt csináltam és nem működött... bocsi.
2016. júl. 9. 21:00
 3/30 anonim ***** válasza:
0%

Szóval akkor mégsem nevetett a kérdező, hát ez fail.


Ha fajtiszta és normális tenyésztőtől van, akkor van pénzetek a kutyaiskolára is, ott segítenek.


Ha nem fajtiszta akkor ne szenvedj vele, nem fogja megcsinálni.

2016. júl. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Fajtiszta és fajTAtiszta is :)). Vinni fogom kutyaiskolába van pénzem rá de ki tiltja hogy itthon tanítsam? Ha keverék lenne akkor nem tudná megtanulni ezt?? Hát nagyon okos vagy...
2016. júl. 9. 21:32
 5/30 anonim ***** válasza:
0%

Ismered a mondást: Korcs kutyát még az állatbarátok sem szeretik.


Akkor vidd az állatidomárhoz, ő jó eséllyel nagyságrendileg sokkal jobb sikereket fog elérni, mint te a netes videókkal vagy a GYK-s hsz-ekkel.

2016. júl. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Szóval ezen az oldalon már a kérdezés is meg van tiltva? Ha nem tudsz segíteni akkor haladj tovább... köszi :))
2016. júl. 9. 21:38
 7/30 anonim ***** válasza:

Nekem egy óráis schnauzerem van. Ő sem néz a szemünkbe hiába fordítjuk oda a fejét elhúzza. De valószínűleg jól nevelt kutyád van mert tudja hogy felette állsz és ezért nem akar a szemedbe nézni. Az idomár a cirkuszba van. Kiképző esetleg. Ovi/suli jó dolog. Sokat lehet tanulni a blöki meg kifárad. Volt schnauzer-kuvasz keverékem nagyon okos kutya volt. Sajnos már elpusztult. De ki tud ekkora hülyeséget mondani ? Attól még hogy fizetünk egy kutyáért 130-150-200 ezret vagy többet nem jelenti azt hogy nem lehet tanítani....barmok. Ennyi erővel egy mulat nem tud sétálni.

Sok sikert!

Milyen fajta?

2016. júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Valóban tudja hogy felette állok. Ezt minden téren bizonyítja. A táljában túrhatok, eddig még nem morgott, nem harap csak puhán és ez hogy nem néz a szemembe. Végül is gondoltam hogy nem véletlen. Mondjuk ha ő nem akar a szemembe nézni akkor nem szeretném erőltetni, nem hiszem hogy jót tennék vele. Jobban belegondolva a tekintélyemből is veszítenék nem? Hisz nyugodtan mer majd szemezni velem én meg még dicsérem is... Azt hiszem hagyom ezt. Egyébként Akita. Nem lenne jó ha kihasználná ezt.
2016. júl. 9. 22:08
 9/30 anonim ***** válasza:
54%

Tehat azzal, hogy nem nem tudod nala elerni azt amit akarsz ez a behodolas jele? Mivel magyaraznad, ha pl. nem jon a behivasra? Nem baj ugysem tenne jot neki, mert elfarad?


A szembenezes azert fontos, mert el birod szakitani a tekintetet valamirol ami neki fontos (pl. kaja) es el tudod nala erni rad figyeljen minden mast kizarva.


A kutya gazda kapcsolatban a szembenezes nem kihivas, vagyis NEM lehet az. Ha az ott gondok vannak.

2016. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Hát nem tehetek róla hogy semmiféle képen nem akar a szemembe nézni... jól van akkor próbálkozok tovább... Csak az a gond hogy még mindig nem kaptam hasznos választ... több ötletem pedig nincs.
2016. júl. 9. 22:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!