Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi vált be harapdálásró...

Nektek mi vált be harapdálásról leszoktatás esetén? Saját tapasztalatokat légyszi

Figyelt kérdés
Elméletben olvastam több módot is, nekem eddig az jön be, hogy a szájába adok egy rágókát és ha harap rászólok. ( 3 hónapos, mintha kezdené megértegetni a dolgot ) nem vitát szeretnék, hogy mi a helyes módszer, hanem saját tapasztalatokat, hogy kinek mi vált be :D

#kiskutya #kölyök #Harapós kiskutya
2016. júl. 10. 08:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Én nem tudom hogy csináltam de az enyém eddig csak véletlen harapott nagyot. Én már 3 hónapos kora óta folyton a szájában túrkáltam a fogai miatt(most 5 hónapos). Habár az én kutyám nyugodt és megadó és ahogy megérkezett elfogadott felette állónak. Az a lényeg hogy ki kell zökkenteni. Minden kutya más mindnél máshogy lehet ezt elérni. Can ahol ehy szidás is elég és van ahol komolyabb dolog kell. Próbálgasd hogy mire hogy reagál (oldalba bökés, felkiáltás, tiltás, orra csapás stb.) A cél hogy meglepődjön és leálljon.
2016. júl. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

miért akarnád leszoktatni róla? kutya, így játszik

arra kell megtanítanod, hogy harapjon, ha belelendül a játékba, és erősen harap, hangosan felkiáltasz (pl.: au, ssszzz, akármi), nem ráüvöltesz, felállsz és otthagyod, egy idő után meg fogja tanulni, milyen erővel haraphat, hol vannak a határok

2016. júl. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Pontozzatok nyugodtan de logikusan az én módszeremmel is ugyan az érhető el mint a tiétekkel. Ha a kutya erősen harap az orrára csapsz vagy valami és vége a játéknak. Na most a kutya megtanulja hogy ha erősen harap akkor szidást kap és ha szidást kap vége a játéknak ezért nem fog nagyot harapni, mivel játszani akar. Nyúlkálj sokat a szájába. Nézegesd a fogait és meg fogja szokni. Úgy nyúlj a szájához hogy ne tudjon erősen megharapni. Jobban már nem tudom elmagyarázni. De hatásos mivel az én kutyám senki mást sem harap erősen. Ja és sokat játssz vele kézzel. Ha látod hogy harap akkor ne játékot nyomj a szájába.
2016. júl. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem az vált be, hogy amikor akaratlanul is túl nagyot harapott, akkor egyszer úgy felvisítottam, mert tényleg nagyon fájt:D

Akkor meglepődött, hátralépett és ült vagy fél percig és csak nézett, hogy mi a fene történt, na ezután nem harapdált akkorákat:D

A másik pedig, amikor célzottan a kezemet akarta rágcsálni, ahogy bekapta, nyomtam bentebb a szájában, így egyből kiköpte, mert ez kellemetlen volt.

Most 1 éves, és már nyilván nem harapdál:D

2016. júl. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
sosem neveltem ütéssel a kutyámat, mégsem harap erősen, ütés nélkül is a tudtára lehet hozni, hogy nem jó, amit csinál, a kutyák nem buták, egy 2 éves gyerek szintjén vannak, nyilván egy 2 éves gyereket sem kezdesz el püfölni, ha valami rosszat csinál
2016. júl. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyszerűen mindig kivettem a szájából, ha olyat harapott, amit nem kellett volna (bokám, kezem, ruhám). Ezzel egyidejűleg rá is szóltam. Arrébb toltam, otthagytam, ha nagyon nem bírt magával.

Nem követtem semmi módszert, csak próbáltam a minimálisra csökkenteni a lehetőségét is, hogy engem harapdáljon a kölyök. Hamar megértette.

2016. júl. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam ha harapdálni próbált hogy bele csíptem a fenekébe. :D Az elején mély döbbenet volt a fején aztán több alkalom után összekötötte.

Mostanra oda jutottunk hogy ha bármit rosszalkodik és felismeri a mozdulatot már abba is hagyja a "bűnözést". :D

2016. júl. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt mondom neki, hogy nem szabad, és elveszem ami nála van.


Elég jól megérti. Egyre ritkábban rágcsál olyat, amit nem szabad. Zsinórok, stb,

2016. júl. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1 éves kutyát fogadtam örökbe a gyepmesteri telepről, harapott, mint a qrvaisten :D


Többször felvisítottam, rákiáltottam, hogy "Ejj!". Volt, hogy átsétáltam a szobán és hirtelen (ismétlem, én csak átsétáltam a szobán) játékból lentről nekem ugrott és játékból ráfogott a kezemre jó erősen, na akkor kapott egy sallert és ráüvöltöttem.


Hamar megtanulta, hogy meddig mehet el, nem lett lelki sérült vagy ilyesmi :D

2016. júl. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3 hónapos kölyökről van szó, azaz 12 hetes..., tudod, az mekkora még? tényleg nem kéne összetéveszteni egy kölyök játékát egy majd' kifejlett kutya határfeszegetésével, mert az már nem játék, ha nekiugrásból nekiesik a kezednek
2016. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!