Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes kiskutyát lehet már...

Vikibaba95 kérdése:

6 hetes kiskutyát lehet már oltásra vinni vagy majd 8 hetesen?

Figyelt kérdés

kaptam ajándékba egy hat hetes kiskutyát, tacskó keverék.holnap vinném oltásra , csak sokan azt mondják 8 hetesen kell az első oltás. kezdő kutyás vagyok.

még az éjszaka a problémás , egész nappal alszik éjjel meg sokat sir , ti ilyenkot mit csináltatok ??



2016. júl. 10. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen kell neki az első oltás. 8 hetesen kapja az elsőt a gazdinál, mivel 8 hetesig törvény tiltja az elválasztást. Vidd orvoshoz. Az interneten találni ilyen oltási programokat de a doki is elmondja.
2016. júl. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bollocks ***** válasza:
52%
Téged sem az eszedért szeretnek.
2016. júl. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első oltást 6 hetesen kell kapnia, a következőket pedig 8-10-12 hetesen, majd 16 hetesen a veszettség ellenit.

Kell kapnia féreghajtót is, amit már 2 hetesen kellett volna, de biztos, hogy még nem kapott, ezért most a 6 hetes oltással egyidőben fog kapni, majd a 8 hetes oltásnál ismét.

6 hetesen még nem lett volna szabad az anyjától és a testvéreitől elválasztani, még nem érett rá. Többek között ezért is sír még.

Ilyenkor kitartónak kell lenni. Lehetőleg éjjel a közeledben legyen, mondjuk az ágyad mellett egy kis kosárban. Tegyél mellé valami puha plüssjátékot. De ne kelj fel hozzá, ha sír, ne simogasd ilyenkor. Pár nap, 1-2 hét és javulni fog a helyzet, ha következetes vagy. Addig sokat nem fogsz aludni.

Nappal, különösen estefelé vacsora előtt, ha ébren van, próbálj vele játszani, hogy minél jobban elfáradjon.

Alakíts ki vele viszonylag állandó napirendet, mint a kisbabáknál. Kb. ugyanakkor legyenek az etetések, a játék, majd később a séták, tanítás időpontjai minden nap. Előbb-utóbb feldolgozza, hogy elkerült az anyja mellől, megszokja a napi rutint, és nem fog éjjel sírni.

Addig is kitartás!

2016. júl. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hat hetesen kell kapniuk az első oltást, a másodikat pedig nyolc hetesen, vidd el nyugodtan az első oltásra holnap, ne hallgass másra! Egyébként a neten is fent van az oltási program.

Ha sír, ne menj oda hozzá, ne vigasztald meg. Meg kell tanulnia, hogy egyedül is el tud lenni. Próbálj meg nappal foglalkozni vele, hogy éjszaka aludjon! Hosszú folyamat lesz, de megéri!

2016. júl. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Téged sem az eszedért szeretnek."

Ezt kinek írtad , az 1-nek vagy a kérdezőnek ?

2016. júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bollocks ***** válasza:
A kérdezőnek.
2016. júl. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen elhoztam elöbb,mert ha nem megölték volna .. Szerintem jót tettem vele. Szerdán viszem oltásra . Koszonom a válaszokat. Tegnap éjjel csak egyszer kelt fel, ágyam mellett aludt.
2016. júl. 11. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!