Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkie tenyésztők/tartók/szaké...

Yorkie tenyésztők/tartók/szakértők. Milyen az a tenyésztő, ahonnan biztonsággal hozhatom el a kutyum?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szeretnék Yorkiet most lett szabad a pálya, sajnos elmentek a cicáim :(. Nem akarok több macskát és ezért választottam inkább az ugató macskát. Végig olvastam az oldalon az összes kérdést, minden yorkies honlapon jártam, tanácsokat, blogokat olvastam, de még mindig nagyon félek, hogy nem egészségeset hozok el. Már beszéltem egy tenyésztővel, hivatalos kennelje van, 20 éve foglalkozik velük, vannak ismerőseim akik ismerik, jót mondtak csak róla. De mégis félek. Tudtok tanácsot adni? Legjobban azt szeretném tudni, hogy ha megyek át venni (már találkoztam a leendő kutyámmal, de nem foghattam meg, mert akkor 4 hetes volt és még nem volt oltása és nem engedte a tenyésztő) akkor mit nézzek meg rajta, hogy tudjam egy fajtatiszta, egészséges yorkiet hozok el?
2010. ápr. 15. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:

szia!

hivatalos kennel,akkor szerintem csak szerződéssel hozhatod el a kutyust, ami véd Téged,ill. a tenyésztőt is.(ha valami gáz,van,akkor tudom,hogy rosszul hangrzik,de garanciát vállal a kutyusra)

Gondolom szűrt szülőpárról van szó,szóval szerintem egy hivatalos tenyésztő mindent megtesz,hogy csak minőségi kutyák kerüljenek ki a kenneljéből,mindig becsúszhat azonban a baki,ezért kell a szerződés...

Szerintem ne aggód túl,ezt az egészet,leírásod alapján szerintem nyugodt szívvel elhozhatod majd a kicsit...

2010. ápr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Olvasgasd ezt az oldalt, tanulságos, és szerintem a legtöbb kérdésedre, aggodalmadra választ ad. :)

2010. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Belinkelnéd a kennel-t?

Nekem nagyon szimpatikus, hogy nem engedte 4 hetesen a kicsiket megfogni. Én már láttam olyat ugyanis, hogy a 6 napos kölyköket ott fogdosták a látogatók és még kezet sem mostak. A szaporító (mert tenyésztőnek az ilyet nem nevezném) meg még nyomta a kezükbe.

2010. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a kennel engem is érdekelne
2010. júl. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!