Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat sétálni?

Figyelt kérdés

A kérdés kicsit furcsa lehet. Szóval a kutya szépen sétál meg minden de mikor kutyát lát akkor szörnyű. Az ugatásról leszoktattam de mit tehetnék az ellen hogy el tudjon menni más kutyák mellett? Pl. van hogy szépen elmegy ha a másik pl az út másik felén van. Azzal annyira nincs gond. De ha közvetlen kutya mellett kell elmenni akkor nekifeszül a pórázbak és sehogy nem tudom megállítani. Hiba rántom meg nem hat rá, ha megbökni próbálom akkor elránt. Mit tegyek? Nem tudom ilyen helyzetben mit kell tenni...már nagyon bosszantó. Tudom hogy nem megy egyik napról a másikra de nem tudom kezelni a helyzetet hogy javulyon. A másik hogy ha másik kutya jön mögöttünk akkor vonakodik és forog hiába rántom alig hat rá.


Tudom kutyasuli... majd viszem de addig is értelmes válaszokat várok. Nem azért kérdezem hogy mindenki rávágja kutyasuli...magamtól is tudom. Ha valaki tud tanácsot adni előre is köszi.



2016. júl. 10. 22:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és odaengedni is csak nehezen tudom emberhez/kutyához mert húz mint a fene.
2016. júl. 10. 22:29
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1) javuljon

2) vigyél olyan kaját amit szeret és ha már látod távolról hogy jönnek akkor tedd a szája elé de ne add neki oda és ha szépen a ment stb akkor add neki oda, én ezt csinálnám..

2016. júl. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor engedd oda más kutyához ha lenyugodott és nem húz
2016. júl. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja talán egy goldinál működne is, csak az én kutyám akaratos. Azért köszi, majd kipróbálom.
2016. júl. 10. 22:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

amikor elkezd húzni rúgj a hátsó lábába és mély hangon tíltsd!

ha csak húz akkor megint!

ha nagyon akaratos,akkor ezután ültesd le,addig ne indulj el vele amíg nem nyugszik,és nem csinálja amit mondasz!

ha már nem csinálja séta közben juti falat!

ennyi.

american bullym van 40 kg én 50,de ha húzni akar rászolok és már vissza is vesz!

a kutyád nem lehet akaratos veled szembe!

mindig a gazdinak kell a kedvében járnia,és ha megtanulja hogy rossz amit csinál ezt neked kell megtanitani neki akkor abba hagyja.

2016. júl. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A tanácsod hasznos köszönöm. Sajnos az én kutyám nem seggbebújós, telyesíti amit kérek de nem azért hogy nekem örömet okozzon. A falkavezér én vagyok ezt már elfogadta mikor ide került. Ő egyszerűen ilyen és nem haragszom rá az önfejűsége miatt. Végülis annyira nem vészes hisz látom a fejlődést a viselkedésében. Csak szeretném ezt a problémát is megoldani amíg 20 kiló és még elbírok vele.
2016. júl. 11. 08:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát sajnos azért kéne kutyaiskola (vagy házhoz hívni kiképzőt, erre általában egy alkalom elég is, ha elég kutyánál tudjátok gyakorolgatni egy sétán), mert neked nem tippekre van szüséged, hiszen azokat magadtól is tudod, mert próbáltad, hanem konkrét tanácsra, ahhoz meg látni kell a kutyát, meg téged, és megmutatni, hogy mit kell csinálni. Valószínű, hogy eleve nem jól rántod a pórázt (50 gazdából kb. háromnak sikerül magától jól pórázt rántania), pedig a legtöbb kutyánál annyitól helyre is jön a dolog, ha kap egy-két korrekt rántást korrigálásképpen, meg aztán kis dicséretet, amikor éppen nem ront rá a másikra. De ezt így írásban nemigen lehet elmagyarázni, hogy hogy kéne csinálni :)
2016. júl. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem én hogy kutyaiskola kell de nem tudok mit tenni. A kutya már 5 hónapos, 3 hónaposan érkezett hozzánk és már 2 hónapja nem tudom kutyasuliba vinni. Nemrég rávettem magam hogy felhívom őket erre mi fogad? Szabadságon vannak. Majd 18.-án lehet menni persze én a következő hónapban "nyaralni" megyek...(ezt azért írom mivel a suli minden vasárnap lenne, szóval max 3-4x mehetnénk és tovább kimaradás) Nagyon össze van hozva ellenünk :(( Ezért kértem segítséget hátha tudok addig valamit tenni. Egyébként meg rendesen "ismerkedik" nem tolakodó és már nem akar őrülten játszani sem. Meg tudom érteni hisz senki nem akarja odaengedni a kutyáját mert messziről jól neveltnek tűnik, de simán nekiugrana az enyémnek.10-ből max 2-en engedik oda a kutyát. Kölykök sincsenek ezért is jó lenne a suli mivel agy nyomorult futtató nincs itt. Szóval sok a kutya de a legtöbb öreg :( Borzasztó helyzet.
2016. júl. 11. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!