Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek erre a problémára...

Szerintetek erre a problémára mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szóval az lenne a problémám,hogy nemrég költöztünk vidékre.Van egy keverék kis menhelyes csodánk aki eddig csak parkokban sétált ahol rendessen gondozva volt a fű.Itt falun földúton sétáltatom és amióta itt lakunk (2,5 hónapja) másodszorra ment valami a mancsába.Múltkor egy tüske volt amit csak az állatorvos tudott kiszedni.Szegényem úgy sírt majd megszakadt a szívem.Ma este vettem észre,hogy valami megint van a kis mancsában.Dokihoz természetessen holnap elviszem reggel.Ma már nem tudom.Kezd elegem lenni,hogy imád itt élni,szeret itt lenni.Minden problémát megoldottunk (bolha,kullancs stb.) de erre nem találtam megoldást.Szóval az lenne a kérdésem,hogy mivel tudnám megvédeni a tüskéktől és toklászoktól?Mert hallottam,hogy minden séta után átkell nézni.Én át is szoktam mégsem találok soha semmit.Én csinálok valamit rosszul?

Köszönöm a segítséget és az értelmes válaszokat!

14/L és Molly kutya



2016. júl. 10. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudtok más úton menni?
2016. júl. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Annyit csinálsz rosszul, hogy túlparázod.

Amitől a kutya aggodalmas, bizonytalan lesz.

Ennyi.

Tanuld meg jobban leszarni. Majd ha fáj neki valami, jelez. Amire szintén nem megoldás a sajnálat, mert azzal sokra nem megy, nem kell pánikolni, segíteni kell rajta.

Ha túlreagálod, ő 100-szorosan túlreagálja.


Sétáknál meg a növényzetet nézd, milyen területre vezeted be. Majd te is rájössz, hogy melyik a szúrós növény, meg ő is hamar rájön majd.

2016. júl. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
A lábujjai közét is átnézed? Általában oda fészkeli be magát a toklász.Én minden séta után átnézem, pedig lakótelepen lakok. Viszont dugig tele minden levágott toklászokkal. Annyit tehetsz, veszel neki könnyű kutyacipőt.
2016. júl. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1-es:Sajnos nem tudunk más fele menni mert ha a falu fele indulunk el az összes kutya elkezd ugatni és zeng az utca.Az enyém meg ugye menhelyes és retteg a többi kutyától.Nem tudom mi történhetett vele mielőtt menhelyre került..

2-es:Tudom,hogy túlparázom de egyszerűen kiakaszt ha látom,hogy fáj neki és nem tudok segíteni csak a doki.És ez bármikor előfordulhat..

3-as:Megszoktam nézni ott is.Épp ezért nem értem,hogy kerülhet oda.Nekem ez egy személyes kudarc,hogy ennyire próbálkozom úgyérzem kihozom a legtöbbet a helyzetből és mégis megtalálják a toklászok és tüskék..

2016. júl. 10. 23:47
 5/10 anonim válasza:
50%
Tulajdonképpen ez egy kutya.. Nem kisbaba. Nem fog belehalni egy kis tüskébe.
2016. júl. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen tudom,hogy nem fog belehalni viszont én szeretném ha soha semmi baja nem lenne.És amikor múltkor kiszedték neki nagy fájdalmai voltak.Ezt szeretném elkerülni

2016. júl. 11. 08:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi már, én is vidéki vagyok tóra járok a kutyával ott belemegy mindenféle gizgazba és még sosem ment a lábába semmi. A ti esetetek csak véletlen volt. Nem biztos , hogy most már mindig belelép valamibe , mert 2x belelépett. De ha ennyire félted akkor vegyél neki cipőt.
2016. júl. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Mancsvédő krém, neogranormon vagy cipő :)

Nekünk is gáz a tappancs, de ezek mindig segítenek :)

2016. júl. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Tényleg túlreagáltam ma már semmi baja :)

Nagyon kedvesek vagytok és segítőkészek! :)

2016. júl. 11. 19:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Tehát én, mint legjobban lepontozott adtam a leghelyesebb választ. :) Ennyit az okoskodó lepontozók hozzáértéséről. :)
2016. júl. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!