Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről? Nagyon...

Mit gondoltok erről? Nagyon fontos kérdés számomra?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kiskutyám, és egy 2 hónapos kiscicám. Jelenleg külön vannak zárva, a cica egy szobában kapott helyet, mert ugye nem akartam egyből összeengedni őket, ilyesmik...

Minden nap foglalkozom velük, minden nap találkoznak, "játszanak", a jelenlegi állapot az, hogy a cica teljesen elfogadta (kezdetben morgott, fújt rá, mint a veszedelem, ennek már nyoma sincs) a kutyával kapcsolatban viszont van egy félelmem, ami azon alapul, hogy amellett, hogy néha nagyon durva a cicával, amikor elfut tőle/előle/mellette utána kap a kutya, és elfogja, el akarja fogni... Ez tőle már lehet zsákmányszerző ösztön, vagy még "csak" játék, és nem következik ebből, hogy később esetleg meg is ölheti őt, mert ez esetleg egy jel, hogy "macskagyilkos" lesz, és már most ébredezik az ösztöne?

Nagyon nem szeretném a cicát holtan találni egyszer, úgy gondolom mindent megteszek értük, de lehet hiába?


2016. júl. 10. 23:36
 1/8 A kérdező kommentje:

A másik meg, néha nagyon gyengéd vele, volt már, hogy feküdtek együtt, átkarolta és nyalogatta a cicát.

A nyalogatás sokszor van, de emellett mikor bemelegszik, durvul is vele, amit persze nem engedek, felügyelet nélkül nem is találkoznak.

2016. júl. 10. 23:38
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz semmi baj. Nekem nem volt cicám, nem hittem benne, hogy össze lehet szoktatni több kutyával. 5 kutyám van! Mégis úgy alakult, hogy befogadtunk egy felnőtt cicát az idősödő kutyáim mellé, akik sose voltak macskához szokva. Gazdátlan kedves macska volt, ha nem fogadtuk volna be, elvitették volna menhelyre, ami egy macska számára abszolút vég, macskát még annyira se fogadnak be, mint kutyát. Nagy kertünk van, mögötte rét, a hátsó kertbe nem járnak a kutyák, csináltam egy hőszigetelt cicaházat és minden nap meglátogattuk Miaut a kislányommal, vittünk neki enni, beoltattam, stb...Sose jött előre, mert nagyon tart a kutyáktól. aztán ivartalanítás miatt bekerült a házba és 10 napig bent volt. Cicahordóban még a kutyák közt is ott lehetett. 10 nap után visszaengedtem a boldog szabad macskalétbe a hátsó kertbe. alig telt el néhány óra, az ablakunk előtt nyarvogott, ha a kutyák kint lettek volna, neki annyi. Sokat vívódtam, keményebbnek kellett volna lennem, de nem tudtam. Meghatott a ragaszkodása. Fél év telt el, de azóta is rendszeresen jön minden este előre, amikor már bezártam a kutyákat, illetve egy időben a gyerek délutáni alvásidejében is jött, mert kifigyelte, hogy a kutyák be vannak olyankor zárva. Cicahordóban szeret bent aludni és ha nincs mellette kutya, magányosan nyarvog. a 18 éves kutyámmal már jóban vannak, Miau is rájött, hogy nem sok vizet zavar a kis öreg. De volt azóta nem egy "baleset", amikor simán széttéphették volna és nem tették. Párszor összeengedtem őket véletlen a kertben. Kint van nap közben a cicahordó a sörpadon, előfordult többször is, hogy arra mentem ki, hogy macska bent fekszik tök nyugodtan a nyitott cicahordóban, kutyák meg közvetlen mellette tök békésen. Csak picit kellett volna két lábra állniuk. amúgy meg megkergetik kegyetlenül, próbálják más szituban becserkészni, csak az a fura, hogy amikor tényleg sikerülhetne nekik elkapni, sose sikerül, mintha nem is akarnák már igazán bántani. Ha akarták volna, már sikerült volna. Teljesen nyugodt nem vagyok, mert a falkaszellem, meg a csoportos vadászösztön azért munkál bennük, de nálam 5 öreg, macskához nem szocializálódott kutyáról van szó, plusz a macska se túl kutyabarát (a 18 évesemet az elején úgy kellett tőle kimenekíteni, mert megtámadta), mégis úgy tűnik fél év után, hogy már bizonyos fokig elfogadták egymást. Kölyköknél nem is kérdés szerintem, hogy minden rendben lesz.
2016. júl. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lesz gond. Csak folytasd még tovább ezeket a találkákat felügyelet mellett.
2016. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt a felállás, ugyanennyi idősek voltak, és a kutya ugyanezt csinálta.

Bár a macska nem szándékosan került ide, bedobták a kertbe és a kutyát akkor még nem vihettük sétálni, így ugatta.

1 napot szántamrá, hogy 24 órábam figyeltem őket, a kiskutya az első órában nagyon ugatta, de aztán a kíváncsiság győzött:D

Ugyanezt csinálta, hogy egymás mellett már jól elvoltak, de ha a macska megindult, a kutya utána.

Ilyenkor egy iszonyú nagyot ráordítottam, meg egyszer pont átesett a slagon macskaüldözés közben, így azt rakta össze, ha utánafut, az neki nem lesz jó érzés.

Egyébként ha utol is érte csak szagolgatta a macskát meg a mancsával nyúlkált felé, ez egyértelműen játék volt.

Szerintem engedd őket össze, ilyenkor még sokkal könnyebben összeszoktathatóak, és azért is futhat utána, mivel igazán jól még sosem tudta megvizsgálni, ha mindig külön voltak.

2016. júl. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, teljesen össze vannak engedve! Szagolgatta, nyalogatta már nagyon sokszor. Egyedül ez az utána rohanás és elkapás idegesít. Valamint, hogy néha durván harapdálja, nem tudja a kontrollt.

Össze vannak engedve felügyelet mellett, ha durvul kiküldöm a macskától.

2016. júl. 11. 19:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha látod, hogy durvul, szólj rá erőteljesen a kutyára, vagy fröcsköld le vízipisztolyból vízzel, hogy összekösse, ha durvul=neki rossz. Persze a macskára ne lövöldözz vízzel, mert akkor neki is elmegy a kedve az egésztől :)
2016. júl. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nálunk is sok a cica , 4 macsek és egy kutya . :)) szerintem össze engedheted őket nem lesz semmi baj ,nem tudom miért tartja úgy a mondás hogy ''kutya macska barátság'' mert szeretik egymást ha kicsi koruktól megszokják egymást és együtt nőnek fel akárhány cicád lehet a kutyus nem bántja .Amikor esznek lehet a kutyus kicsit bele kap a cicába de nem halálosan csak hogy megmutassa ,ő a főnök és védi a kaját .:D
2016. júl. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem nem lesz semmi baj. Nekünk van 3 kutyusunk(akita, golden retriever, tibeti masztiff) és kaptunk két hófehér cicát. Először tartottam attól, hogy megölik a macskàkat, de fokozatosan szoktattuk egymáshoz őket és amikor durvultak játék közben rájuk szoltam és abbahagyták. Azóta együtt alszanak, ennek lassan 4 éve:)
2016. júl. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!